AKTUALIZOVANÉ!!! World Youth Championships 2024 v Kórei aj za účasti našich reprezentantov!!!

10.07.2024 – Dnešný deň bol prvým súťažným dňom pre našich reprezentantov v súťaži jednotlivcov. Kto si privstal skoro ráno mohol sledovať výkon našich chlapcov Martina Malcha a Šimona Jaroša. Martin Malcho zaznamenal súčet 1112 bodov čo je priemer 185,33 bodov a pred poslednou rundou mu patrí priebežné 73. miesto. Na priebežnom 21. mieste je Šimon Jaroš so súčtom 1282 bodov a priemerom 213,67 bodov. V druhej runde sa predstavili naši chlapci Dávid Barak a Šimon Hrušovský. Lepšie sa v tejto runde darilo Dávidovi Barakovi so súčtom 1251 bodov s priemerom 208,5 boda mu patrí priebežné 32. miesto. Šimon Hrušovský hral taktiež veľmi pekné hry, ale posledná hra mu nevyšla podľa jeho predstáv, ale napriek tomu dosiahol súčet 1209 bodov čo je priemer 201,5 boda a priebežné 46. miesto v tabuľke. Chlapci nesklamali všetci predviedli skvelé výkony, ktoré treba hodnotiť aj s pohľadu, že sa jedná o Majstrovstvá sveta v bowlingu a byť na svete v prvej polovici tabuľky je zatiaľ skvelé a veríme, že už nasledujúce súboje dvojíc posunú našich chlapcov bližšie k postupu do finálových súbojov v konečnom poradí, či účasti vo finále v jednotlivých kategóriách. V piatok sa predstavia v súťaži dvojíc Martin Malcho a Šimon Jaroš. V sobotu nastúpia Šimon Hrušovský a Dávid Barak. Chlapcom držíme palce a tešíme sa na Vaše výkony.

09.07.2024 – Po neoficiálnych tréningoch dnes nasledovali tie oficiálne a všetci naši hráči mali možnosť vyskúšať si bowlingové dráhy v plnom nasadení. Prinášame Vám hodnotenie  nášho reprezentanta Šimona Hrušovského tesne po tréningu: „ bowlingové centrum je zaujímavo riešené, nakoľko bloky dráh nie sú usporiadané rovno vedľa seba, ale trocha do šikma, takže to trocha skresľuje dráhu keď hráte na krajnej dráhe, ale dá sa s tým vysporiadať. Čo nás prekvapilo bolo, že v bowlingovom centre bola dosť zima aj napriek tomu, že vonku je strašne teplo a dusno od vlhkosti (80 % vlhkosť vzduchu). Hrali sme iba hodinu aj keď sme boli unavení ešte po dlhej ceste, ale myslím si, že sa budeme vedieť prispôsobiť a už ani časový posun nám nerobí problém“. Toľko slová Šimona Hrušovského priamo z Kórei a všetci na Slovensku veríme, že už zajtra naši reprezentanti nás potešia svojimi skvelými výkonmi. Zajtra o 6.00 hod nášho času nastúpia naši chlapci Šimon Jaroš a Martin Malcho v kategórii jednotlivcov a o 10.00 hod nastúpia Dávid Barak a Šimon Hrušovský. Ak máte chuť si ráno privstať pod článkom nájdete aj odkaz na stránku a Live prenos, kde môžeme spolu sledovať výkony našich chlapcov. Chalani držíme Vám palce prajeme veľa Strike hodov nech Vám to padááá

Na podujatí World Youth Championships 2024 v Kórei meste Incheon  sa v bowlingovom centre Fiesta Bowling Center predstavia aj naši juniori. V nádhernom bowlingovom stánku disponujúcim 32 dráhami značky AMF sa naši reprezentanti predstavia vo viacerých kategóriách jednotlivcov, dvojíc a tímov. Našu reprezentáciu na podujatí WYC 2024 reprezentujú : Dávid Barak, Šimon Hrušovský, Šimon Jaroš a Martin Malcho. Našich úspešných juniorov bude opäť sprevádzať a „koučovať“ reprezentačný tréner SR Costas Mitsingas. Chlapci odcestovali v skvelej nálade a nevadila im ani dlhšia cesta na letisko vo Waršave, odkiaľ už nasledoval let do mesta Incheon v Kórei, kde sa pripojil aj reprezentačný tréner SR Costas Mitsingas. Chlapcov čaká aklimatizácia s posunom času a taktiež oddych po dlhom lete do Kórei. Na podujatí sa okrem našej reprezentácie predstaví spolu 38 krajín z celého sveta. Dnes bol na programe neoficiálny tréning družstiev a porada tímov. Zajtra je na programe oficiálny tréning tímov podľa rozpisu a vo večerných hodinách bude nasledovať oficiálny otvárací ceremoniál šampionátu WYC 2024 v Kórei. Súťažné zápolenia začínajú 10. 7. 2024 súťažmi jednotlivcov. O bližšom rozpise a účinkovaní našich reprezentantov Vás budeme priebežne informovať. Chlapcom držíme palce a tešíme sa na ich výkony na WYC 2024.

stránka podujatia WYC 2024

 

 

Úprava posudzovania vekovej hranice Seniorskej ligy!!! Prihlášky a súpisky do nového ročníka Seniorskej bowlingovej ligy trojčlenných družstiev SBwZ 2024/2025

Na základe rozhodnutia VV SBwZ dochádza k zmene posudzovania vekovej hranice pre štart v Seniorskej bowlingovej lige trojčlenných družstiev SBwZ 2024/2025. Pôvodne bol dátum k posúdeniu štartu hráča v súťaži dátum ak hráč dovŕšil minimálne k  31.12.2025 vek 50 rokov. Novým platným pravidlom je možný štart hráča v Seniorskej bowlingovej lige trojčlenných družstiev 2024/2025  ak hráč dovŕšil minimálne vek 50 rokov do dátumu 31.8.2025 tento termín platí aj pre posudzovanie handicapov. Veríme, že táto úprava nájde pochopenie a napomôže k bezproblémovému priebehu súťaže. Pôvodne navrhovaná úprava posudzovania vekovej hranice bude použitá pri MSR seniorov jednotlivcov 2025, ako je tomu aj v medzinárodných súťažiach jednotlivcov EBF.

Koniec bowlingovej sezóny 2023/2024 je už pred nami a začína sa príprava a zasielanie prihlášok na novú bowlingovú sezónu SBwZ 2024/2025.  Súčasťou nového ročníka bude aj Seniorská bowlingová liga trojčlenných družstiev SBwZ 2024/2025, ktorá sa aj tento ročník bude odohrávať v dvoch divíziách Východ a Západ. V základných skupinách Seniorskej ligy 2024/2025 divízie východ a západ sa odohrajú 4 hracie dni po ktorých bude nasledovať finále Seniorskej bowlingovej ligy trojčlenných družstiev SBwZ 2024/2025. Bližšie informácie o rozdelení družstiev v rámci divízie budú zverejnené po zaslaní a spracovaní všetkých prihlášok družstiev do súťaže. Po spracovaní prihlášok a rozdelení do divízií poprípade aj jednotlivých skupín A a B bude zverejnený aj postupový kľúč do finále Seniorskej bowlingovej ligy 2024/2025, ako aj hrací systém súťaže jednotlivých divízií. Všetky spomenuté informácie budú zverejnené v dodatku súťaže Seniorskej bowlingovej ligy trojčlenných družstiev SBwZ 2024/2025 po spracovaní všetkých prihlášok. Žiadame vedúcich družstiev o zaslanie vyplnenej prihlášky a riadne vyplnenej súpisky do Seniorskej ligy 2024/2025 poštou na adresu Slovenský bowlingový zväz, Dunajská 12, Košice 040 11 a taktiež pre dvojitú kontrolu žiadame zaslanie emailom na adresu: sekretariat@slovakbowling.sk  v termíne do 31. 7. 2024.

Ďakujeme a prajeme príjemné letné dovolenky.

Vladimír Merkovský prezident SBwZ

tlacivo_c3_prihlaska_druzstva_senior_SBwZ-2024_2025

 súpiska družstva Seniorskej ligy

SeniorskáBwL_propozicie_2024_2025 všeobecné

Prihlášky do ligových súťaží trojčlenných družstiev SBwZ v sezóne 2024/2025

Ligové súťaže trojčlenných družstiev SBwZ v ročníku 2024/2025 začnú už čoskoro za účasti družstiev, ktoré si právo účasti v jednotlivých súťažiach vybojovali v sezóne 2023/2024. Družstvá majú právo prihlásiť svoje tímy do Extraligy trojčlenných družstiev a 1. ligy trojčlenných družstiev v dvoch skupinách Východ a Západ podľa konečného umiestnenia v sezóne 2023/2024, alebo v baráži o účasť v 1. lige trojčlenných družstiev SBwZ. V divízii 1. ligy trojčlenných družstiev Východ dochádza k jednej zmene a to z dôvodu vylúčenia družstva Triple X team z Extraligy Východ na základe nenastúpenia družstva na 2 hracie dni. Na základe toho postup do 1. ligy divízie Východ si vybojovalo družstvo na 5. mieste Warriors  v baráži o 1. ligu Východ 2024/2025.

Otvorenie jednotlivých 2. líg trojčlenných družstiev SBwZ záleží od prihlášok družstiev v jednotlivých mestách a bowlingových centrách. Pre otvorenie 2. ligy trojčlenných družstiev SBwZ v jednotlivých mestách je potrebný minimálny počet 4 prihlásených družstiev. Bližšie informácie o jednotlivých ligách budú uverejnené v propozíciách líg trojčlenných družstiev SBwZ v sezóne 2024/2025 a uverejnené na stránke www.slovakbowling.sk v sekcii ligové súťaže po zaslaní a spracovaní všetkých prihlášok do jednotlivých líg.

Hracie dni pre ligy trojčlenných družstiev SBwZ 2024/2025 budú zverejnené na základe dostupnosti bowlingových centier v jednotlivých mestách. Hracie dni v 2. ligách budú stanovené po dohode s vedúcimi družstiev v jednotlivých divíziách 2. líg SBwZ 2024/2025. Hrací deň pre Extraligu a 1. ligu trojčlenných družstiev SBwZ je nedeľa. Miesta konania jednotlivých ligových kôl trojčlenných družstiev SBwZ budú zverejnené na stránke SBwZ po zaslaní prihlášok družstiev a výbere jednotlivých bowlingových centier jednotlivými klubmi. Tak ako aj minulé sezóny aj tento rok budú pred úvodným kolom vylosované bowlingové centrá, kde sa odohrajú záverečné finálové kolá v Extralige trojčlenných družstiev 2024/2025. V súťažnom ročníku Extraligy trojčlenných družstiev SBwZ 2024/2025 dochádza k zatraktívneniu súťaže, aby súťaž dostala opäť celorepublikový charakter VV SBwZ na svojom zasadnutí rozhodol o zmene hracieho systému v sezóne 2024/2025. Zmena sa týka hracieho systému v základnej skupine a to odohrania 4 kôl v základných skupinách divízie východ a západ. Po týchto 4 kolách v základnej skupine si družstvá na 1. – 4. mieste v oboch divíziách vybojujú účasť vo finálovej skupine o víťaza Extraligy 2024/2025. Finálové kolá sa odohrajú opäť ako v základnej skupine a to v počte 4 kolá. Dve kolá sa odohrajú na východe a dve kolá na západe. Finálové kolá sa odohrajú od nuly. Rovnakým spôsobom odohrajú aj družstvá oboch divízií východ aj západ tentoraz spolu a to taktiež 4 hracie dni. Družstvá bojujúce o zotrvanie v súťaži si tak budú mať možnosť po dlhšom čase zmerať svoje bowlingové schopnosti s tímami inej divízie čo určite zvýši záujem a súťaživosť tímov. Družstvá z každej divízie na najnižšom mieste v konečnej tabuľke po 4 kolách skupiny o zotrvanie zostupujú a to jedno družstvo do divízie západ a jedno družstvo do divízie východ. Mazania, ako aj výber záverečných kôl budú losované na základe výberu centier družstvami a mazania ŠTK SBwZ. Pre všetky ligy trojčlenných družstiev SBwZ v sezóne 2024/2025 platí v hracom priestore dodržiavanie všetkých hygienických nariadení v rámci bowlingového centra.

Termín pre jednotlivé kluby a ich družstvá na zaslanie prihlášok do prislúchajúcich líg podľa príslušnosti jednotlivých klubov je najneskôr do 08. 08. 2024 na sekretariát SBwZ: Slovenský Bowlingový Zväz, Dunajská 12, 040 11 Košice

Zoznam družstiev s právom účasti v Extralige a l. lige trojčlenných družstiev SBwZ v sezóne 2024/2025 je súčasťou tohto článku nižšie.

Pre všetky ligy trojčlenných družstiev SBwZ (Extraliga, 1. liga, 2. liga) v sezóne 2024/2025 platia tieto termíny:

termín zaslania prihlášky: najneskôr do  08. 08. 2024  v jednom vyhotovení  – prihláška družstva

termín zaslania súpisky družstva: najneskôr do  08. 08. 2024  v dvoch!!! vyhotoveniach – súpiska družstva

termín splatnosti štartovného družstva najneskôr do  01. 09. 2024  – štartovný poplatok Extraliga 795,-€, 1.liga 595,-€ ( pri družstvách účinkujúcich v 2. ligách SBwZ bude výška štartovného poplatku stanovená bezprostredne po prijatí prihlášok v závislosti od počtu prihlásených družstiev do jednotlivých divízií a rozlosovania jednotlivých hracích dní a zápasov) termín splatnosti členských príspevkov všetkých hráčov na súpiske bude uvedený na faktúre, ktorá bude klubu vystavená na základe zaslania prihlášky.

Držitelia preukazu ZŤP ako aj všetci juniori musia mať podľa novely Zákona o športe zaplatený čo i len minimálny členský poplatok stanovený SBwZ a to vo výške 1,-€ za hráča !!! Bez uhradenie tohto poplatku nebude umožnené hráčovi štartovať na podujatiach organizovaných SBwZ.

Upozorňujeme družstvá, že v prípade neuhradenia štartovného poplatku družstva uvedeného na faktúre k lige trojčlenných družstiev SBwZ do dátumu uvedenom na faktúre  nebude družstvo zaradené do príslušnej ligy trojčlenných družstiev SBwZ a miesto bude uvoľnené nasledujúcemu družstvu podľa poradia v nižšej lige poprípade z baráže viď § 4.1 Všeobecných propozícií pre bowlingové ligy!!!

Adresa k zasielanie dokumentov pre Slovenský bowlingový zväz je:

Slovenský Bowlingový Zväz, Dunajská 12, 040 11 Košice

 

Právo účasti družstiev v jednotlivých ligách pre sezónu 2024/2025:

Extraliga trojčlenných družstiev divízia Východ 2024/2025

ZNAKOM  ( Bardejovský bowlingový klub )

KPI s.r.o.ŽILINA ( BK Žilina )

HVIEZDA ŽILINA ( BK Žilina )

4 SPORT (BK Lineas Prešov )

EMANMIA ( Prešovský bowlingový klub )

TEMPO CAPITOL ( Laguna BK  )

AUTOŠKOLA SMILE ( Prešovský bowlingový klub )

DRAGONS ( GBK Košice)

 

Extraliga trojčlenných družstiev divízia Západ 2024/2025

BOWLERS IN PYJAMAS ( BK Saturn Malacky)

BOWLINGOVÝ KLUB NZ ( Bowlingový klub NZ )

BK VILIAMS KOMÁRNO (Bowlingový klub Viliams Komárno )

BBM AUTOSAVE JUH ( BK Saturn Malacky)

EUREKO NZ ( Bowlingový klub NZ )

STRIKE KINGS ZVOLEN ( BK Juniorov – EKOMA )

BK LIONS LEVICE ( Bowlingový klub NZ )

BC BNC STRIKERS ( Bowling Club BNC )

 

1.liga trojčlenných družstiev divízia Východ 2024/2025

KOĽKO KOLOV ( BK Žilina )

KOŠICKÍ RYTIERI „A“ (  BK Košickí Rytieri  )

BOWL STARS  ( BOWL STARS  )

WARRIORS ( ŠK Nepočujúcich Košice )

ČAUSABAU ( Prešovský bowlingový klub )

STARCI NA CHMELU ( ŠK GBK Košice  )

THE GUTTERS ( BK Žilina )

MOBILE PROSHOP ( ŠBK Košice )

 

1.liga trojčlenných družstiev divízia Západ 2024/2025

ALPHA TRION ( BK Relax Bratislava )

BC BNC ENGERAU ( Bowling Club BNC )

BC BNC STARS ( Bowling Club BNC )

BC BNC YOUNG BOYS ( Bowling Club BNC )

PIRÁTI „B“  ( BK Piráti )

PIRÁTI „A“ ( BK Piráti )

BBM „C“  ( BK Saturn Malacky)

SATURN MALACKY BBM  ( BK Saturn Malacky )

 

Bowlingové centrá určené pre výber družstiev podľa jednotlivých líg SBwZ 2024/2025:

Pre II. ligu trojčlenných družstiev SBwZ 2024/2025 sú VV SBwZ schválené bowlingové centrá:

Bowling Pri Trati Prešov, Galériabowling Košice, Laguna Bowling Spišská Nová Ves, Citybowling Poprad, EKOMA Zvolen, Bowling Academy Žilina, PBC Bratislava, BNC Bratislava, BBM Malacky, Kevypibowling Košice.

Pre I. ligu trojčlenných družstiev skupinu Východ SBwZ 2024/2025 sú na výber pre družstvá tieto bowlingové centrá:

Bowling Pri Trati Prešov, Citybowling Poprad a Bowling Academy Žilina.

Pre 1. ligu trojčlenných družstiev skupinu Západ SBwZ 2024/2025 sú na výber pre družstvá tieto bowlingové centrá:

PBC Bratislava a BNC Bratislava

Pre Extraligu trojčlenných družstiev divízia Východ SBwZ 2024/2025 sú na výber pre družstvá tieto bowlingové centrá:

Bowling Pri Trati Prešov, Citybowling Poprad a Bowling Academy Žilina.

Pre Extraligu trojčlenných družstiev divízia Západ  SBwZ 2024/2025 sú na výber pre družstvá tieto bowlingové centrá:

PBC Bratislava a BNC Bratislava

Družstvo si v prihláške vyberie iba jedno bowlingové centrum pre odohratie ligového kola v rámci ligy!!!

Veľa úspechov a hlavne pevné zdravie v sezóne 2024/2025 Vám želá prezident SBwZ a členovia VV SBwZ.

bwl_vseobecne_propozicie_2024_2025

prihláška družstva

súpiska družstva

 

 

Majstrom ligy nepočujúcich trojčlenných družstiev SBwZ v sezóne 2023/2024 sa stalo družstvo Warriors Košice!!!

V dňoch 29. – 30.06.2024 sa odohralo v bowlingovom centre Bowling Pri trati v Prešove  7. a 8.kolo ligy nepočujúcich. Majstrom ligy nepočujúcich  sezóny 2023/2024 trojčlenných družstiev ligy nepočujúcich sa stalo zaslúžene družstvo Warriors Košice so súčtom 200,5 boda a priemerom 524,03 bodov na zápas. Družstvo Warriors sa držalo celú sezónu v popredí tabuľky a v závere 7.kola sa konečne dostali na čelo tabuľky a vedenie si ustrážilo, ich najväčší konkurent NŠK 1922 Bratislava záverečné kolo nezvládlo a právom im patrí druhé miesto so súčtom 188 bodov. Boj o tretie miesto bol ako na hojdačke, pevnejšie nervy malo družstvo ŠKN Trenčín a obsadilo tretie miesto s 166,5 bodmi pred družstvom ŠKN Hlohovec, ktorí skončili štvrtí s 162 bodmi, piate miesto obsadili baby Women Stars Košice s 141 bodmi, šieste miesto obsadilo družstvo ŠKN Žilina 139 b., predposledné miesto obsadilo družstvo Old Boys Bratislava s 93 b. a posledné miesto Young Deaf Bratislava s 30 b. Najlepším hráčom ligy nepočujúcich sa stal Peter Hvizdák z družstva Warriors Košice s priemerom 190,07 boda. Najviac bonusov získal Dušan Kollár z družstva ŠKN Hlohovec v súčte 39,5.

7.kolo sa hralo na 44 stopovom mazaní ABT3 a zvládlo to najlepšie družstvo Warriors Košice, ktoré vyhralo šesť zápasov a nazbieralo 28 bodov, mali aj najvyšší výkon družstva 577 bodov. Druhé skončilo družstvo Women Stars, získalo 24 bodov, tretí NŠK 1922 Bratislava tiež nazbierali 24 bodov, štvrtí ŠKN Hlohovec 21,5 boda, ďalšie poradie piate miesto ŠKN Trenčín 17 bodov, šieste miesto ŠKN Žilina 14 bodov, siedmy Old Boys Bratislava 6,5 boda a ôsmy  Young Deaf Bratislava 5 bodov.

Medzi najvyrovnanejší zápas 7.kola patril  derby súboj medzi NŠK 1922 a Old Boys (454:454) kde to skončilo remízou. Najvyšší náhod 225 boda mal Peter Hvizdák z družstva Warriors Košice, v tomto kole mal aj najvyšší priemer 184 bodov, druhý v poradí Tomáš Mulík tiež z Warriors Košice mal 172,50 bodu a tretí v poradí tiež z Warriors Maťo Bočkoráš 170,25 b.

8.kolo sa hralo tiež ako v sobotu na 44 stopovom mazaní ABT3, ktoré parádne zvládlo družstvo Warriors Košice,  všetkých súperov doslova sfúkli z dráh, vyhrali všetkých sedem zápasov, mali aj najvyšší výkon 578 b. a priemer na zápas mali 536,57 boda, z možných 35 bodov získali 32 bodov, ani jedno družstvo v tomto kole im nedokázalo vzdorovať. Druhé skončilo družstvo ŠKN Trenčín, ktoré nazbieralo 23 bodov, tretí NŠK 1922 Bratislava 21 bodov, štvrtí ŠKN Hlohovec 20 bodov, piati ŠKN Žilina 16 bodov, šiesti Women Stars 14 bodov, siedmy Old Boys 8 bodov a Young Deaf 6 bodov. Najvyrovnanejší zápas v tomto kole bol medzi Women Stars – Warriors kde bol rozdiel 2 bodov (530:532). Najvyšší náhod mal Peter Hvizdák 223 boda aj najlepší priemer  199 b., druhý v poradí Martin Bočkoráš 182,50 b. obaja z klubu Warriors Košice , tretí v poradí Vilo Vlačuška z klubu ŠKN Trenčín 173,43 b.

Na záver v dňoch 05. – 17.08.2024 sa konajú Majstrovstvá Európy nepočujúcich v Belgicku v Bruseli a zúčastnia sa aj naši reprezentanti (Peter Hvizdák, Vilo Vlačuška a Dávid Szalai) pod vedením rakúskeho nepočujúceho trénera Alexa Boskovitza. Držme im palce!!!

Report Laco Hlavatý

výsledky ligy

 

 

 

Bratislavský Pohár 2024 rozhodol o nominácii seniorov na ME Seniorov 2025 v Nemcku

 V bowlingovom centre PBC Bratislava sa počas víkendu uskutočnil bowlingový turnaj pri príležitosti 10. výročia otvorenia Petržalka Bowling Centra v Bratislave pod názvom Bratislavský Pohár 2024. Podujatie bolo zároveň aj záverečným Nominačným podujatím Seniorov SBwZ  pre účasť na Majstrovstvách Európy Seniorov 2025 v Nemecku. V piatok a počas celého víkendu predvádzali hráči skvelé výkony o čom svedčí aj fakt, že na postup medzi 16 najlepších bol potrebný priemer takmer 222 bodov!!! Vysokú úroveň podujatia potvrdili aj záverečné finálové súboje, kde v každom finálovom kroku postupoval hráč iba ak nahral viac ako súperi v danom kroku. V prvom finálovom kroku zásluhou 227 bodov si postup vybojoval Šimon Hrušovský, v druhom už Šimon zahral 245 bodov a zaslúžene postúpil medzi 4 najlepších na podujatí Bratislavský Pohár 2024. Nevídané predstavenie sa udialo v predposlednom finálovom kroku podujatia, kde si v zápase proti sebe vybojovali postup bratia Šimon a Matúš Hrušovský a aby to bolo na 100% jasné, že vo finále sa predstaví niekto s menom Hrušovský dvojicu súrodencov v predposlednom finálovom kroku doplnil otec Slavomír Hrušovský. Tento rodinný duel napokon vyhral po skvelom súrodeneckom súboji mladší z dvojice Matúš Hrušovský v pomere 256:248 a nastúpil vo finále proti úradujúcemu Majstrovi SR v bowlingu pre rok 2024 Dávidovi Barakovi. Na 3. mieste skončil Šimon Hrušovský a 4. miesto patrí najlepšiemu seniorovi podujatia Slavomírovi Hrušovskému. Finále len potvrdilo skvelé výkony podujatia a napokon pevnejšie nervy mal Matúš Hrušovský a porazil Dávida Baraka 239:226 bodov a stal sa tak jedným z najmladších víťazov podujatia Bratislavský Pohár 2024 v jeho 18. ročnej histórii a v mladšom veku sa to podarilo práve jeho finálovému súperovi Dávidovi Barakovi. Opäť sme radi, že na stupňoch víťazov máme našich skvelých juniorských reprezentantov SR, čo opäť dokazuje skvelú prácu trénerov na čele s naším reprezentačným trénerom Costasom Mitsingasom a tento turnaj bol zároveň posledným podujatím pred odletom našich juniorov a kadetov na Majstrovstvá sveta kadetov 2024 v Kórei. Držíme palce chlapci!!!

Ďakujeme za skvelé podujatie organizátorom a personálu PBC Bratislava, zároveň chcem poďakovať za možnosť odovzdávať ocenenia najlepším hráčom podujatia Bratislavský Pohár 2024. Všetkým hráčom chcem poďakovať za účasť na všetkých Nominačných podujatiach Seniorov 2024 a za priazeň počas celej sezóny 2023/2024, ktorá je už pred svojím záverom.

Bratislavský Pohár 2024 bol posledným Nominačným podujatím Seniorov pre účasť na ME seniorov 2025 v Nemecku. Po ukončení kvalifikácie sme spoznali 4 ženy a 4 mužov s právom účasti na ME Seniorov 2025 v Nemecku. V záverečnej tabuľke sa započítali 4 najvyššie priemery z podujatí v roku 2024, kde sa hráčom započítaval vždy úvodný štart na každom podujatí v rámci série Nominačných podujatí seniorov 2024. Bolo to veľmi tesné a v tabuľke došlo k viacerým posunom a zmenám. Napokon v Nemecku 2025 nás budú reprezentovať v kategórii mužov : Peter Fekete s priemerom 201 bodov, Miroslav Koník s priemerom 199,25 bodov, Josef Smolinský 198 bodov, Anton Zoričák 195,25 bodov. Náhradníci sú Vladimír Merkovský 194,50 bodov a Stanislav Hajduk 192,75 bodov. Ženskú reprezentáciu tvoria víťazka Monika Židziková s priemerom 175,25 bodov, Gabriela Pituchová s priemerom 172 bodov, Bibiána Klimková 164,25 bodov a Milada Matušíková s priemerom 159 bodov. V ženskej kategórii iba tieto 4 ženy splnili kritérium potrebných 4 štartov na Nominačných podujatiach seniorov 2024 a tak v ženskej kategórii nemáme žiadnu náhradníčku z dôvodu nesplnenia základnej podmienky súťaže. Všetci spomenutí majú hradený štartovný poplatok a reprezentačné polokošele na podujatie Majstrovstvá Európy seniorov 2025 v Nemecku. Držíme palce a veríme, že všetci budú úspešne reprezentovať SR na podujatí v Nemecku.

Vladimír Merkovský prezident SBwZ

Nominacne turnaje seniorov n a ME 2025

 

 

Štartuje podujatie Bratislavský Pohár 2024 – 10 rokov PBC

Dnes sa v bowlingovom centre PBC Bratislava začína posledný turnaj sezóny Bratislavský Pohár 2024 – 10 rokov PBC. Podujatie vyvrcholí v nedeľu 23. 6. 2024, kedy sú na programe finálové súboje po ktorých spoznáme víťaza podujatia.  Bratislavský Pohár 2024 je súčasťou Nominačných podujatí seniorov SBwZ pre účasť na Majstrovstvách Európy seniorov 2025 v Nemecku a podujatie Bratislavský Pohár 2024 – 10 rokov PBC je zároveľ aj oslavou úspešného fungovania bowlingového centra PBC v Bratislave a preto organizátori navýšili aj finančné odmeny pre všetkých finalistov a taktiež pre víťaza každej rundy čaká odmena. Tešiť sa môžu všetci účastníci na losovanie tomboly, kde hlavnou výhrou je LED TV. Využite posledné voľné miesta na podujatí a príďte si zmerať svoje bowlingové zdatnosti na turnaji v Bratislave. Pripomíname seniorom SR, že podujatie Bratislavský Pohár 2024 je záverečným Nominačným podujatím SBwZ pre účasť na ME seniorov 2025 v Nemecku a v záverečnej tabuľke Nominačných podujatí bude rozhodovať každý bod, nakoľko tabuľka je veľmi vyrovnaná a na podujatí ME seniorov 2025 v Nemecku sa predstavia iba 4 najlepší seniori a 4 najlepšie seniorky v záverečnej tabuľke všetkých podujatí. V prípade záujmu pre účasť na podujatí Vám pod článkom prinášame možnosť rezervácie Vašej účasti. Nech Vám to padáá!

Vladimír Merkovský prezident SBwZ

prihlásenie na Bratislavský Pohár 2024

propozície

Nominačné turnaje seniorov na ME 2025

Extraliga trojčlenných družstiev SBwZ o udržanie divízia východ 2023/2024

Posledné kolo Extraligy východ skupina o zotrvanie sa nieslo v priateľskom duchu aj z toho dôvodu, že o vypadávajúcom družstve bolo už rozhodnuté nakoľko TRIPLE X TEAM nenastúpil do súťaže.

V posledných zápasoch si najlepšie počínalo družstvo DRAGONS, ktoré získalo 25 bodov, HVIEZDA ŽILINA 20 bodov a 4SPORT Prešov 14.

Hráčom kola s priemerom 177,40 sa stal František Ziolkovský z družstva DRAGONS.

Družstvám želáme no nového ročníka veľa športových úspechov.

mf

ligové výsledky

Baráž o 1. ligu trojčlenných družstiev SBwZ divízia západ 2023/2024

V nedeľu, 16.6.2024 sa v Petržalka Bowling Center odohrala Baráž o postup do 1. BwL Západ trojčlenných družstiev pre sezónu 2024/2025. Účasť v tejto baráži si v 2. BwL Bratislava vybojovali tri tímy, dva tímy postúpili z 2. BwL Malacky a dva tímy sem prišli z 1. BwL Západ. Celkovo teda sedem družstiev, doplnených na osem družstvom pacerov,  hralo na súčet 6 hier o štyri postupové miesta. Úlohu favoritov zvládli dva prvoligové tímy BC BNC Young Boys a BC BNC Engerau, keď skončili s vysokým bodovým náskokom na prvých pozíciách, keď medzi nimi boli iba štvorbodový rozdiel 3544:3540 pre Young Boys. Z tretej pozície postupuje do 1. BwL Západ ďalší tím z BC BNC a to sú Stars s 3260 bodmi. Poslednú postupovú priečku vybojovali v samom závere Piráti „B“ s 3137 bodmi a to najmä vďaka vynikajúcej poslednej hre Jaroslava Felčíra s hodnotou 263. Poradie zvyšných tímov v Baráži bolo nasledovné: 5. BBM „D“ s 3093 bodmi, 6. Stupavjané 2956 a 7. Lubomiro Monarchs 2696. Úspešným tímom blahoželám k zisku práva štartu v 1. BwL Západ v sezóne 2024/2025 a všetkým tímom vrátane pacerov ďakujem za príkladnú disciplínu a bojovnosť, ktorú v PBC dnes ukázali. (Miro)

baraz_1bwl_2023_2024_zapad

baraz_1bwl_2023_2024_zapad hraci

 

Baráž o 1. ligu trojčlenných družstiev SBwZ divízia východ 2023/2024

Dňa 16.6.2024 v Bowlingu Pri trati v Prešove prebehla baráž o účasť v 1.lige v ročníku 2024/2025 za účasti 10 družstiev. ČAUSABAU, STARCI NA CHMELU, BOWL STARS, KOŠICKÍ RYTIERI „A“, WARRIORS,  M5 SPORT, CAPITOL, VELIŠ ŽILINA, TA ŇE, STRIKERI ŽILINA.

Preto bolo potrebné rozhodnúť o účastníkoch 1. ligy pre sezónu 2024/2025 v dvoch rundách. V prvej o 10.00 za účasti ČAUSABAU, WARRIORS, M5 SPORT a CAPITOL sa najviac darilo družstvu ČAUSABAU, ktoré s počtom 3363 zhodených kolkov sa stalo aj víťazom baráže. Na troch ďalších postupových miestach sa umiestnili STARCI NA CHMELU 3275 zhodených kolkov, BOWL STARS 3159 zhodených kolkov a KOŠICKÍ RYTIERI „A“ 3099 zhodených kolkov. Tieto 4 družstvá majú možnosť účasti v 1. lige trojčlenných družstiev SBwZ v sezóne 2024/2025. Najlepším hráčom baráže o 1. ligu sa stal Štefan Trembecký z družstva Starci na Chmelu s priemerom 202,80.

Postupujúcim blahoželáme.

mf

baraz_1bwl_2023_2024_vychod (1)

baraz_1bwl_2023_2024_vychod h (1)

Extraliga trojčlenných družstiev SBwZ divízia západ o udržanie 2023/2024

V nedeľu 16.6.2024 sa v BNC Bratislava uskutočnilo ôsme kolo Extraligy Západ, išlo o posledné záverečné kolo ( druhé kolo o udržanie sa). Hralo sa na mazaní 2022 USBC JUNIOR GOLD U12U15 PATTERN #4 47 stôp 21,90 ml oleja.

Ani na druhé kolo o udržanie sa nenastúpili všetky družstvá v trojici, tento krát družstvo BK VILIAMS KOMÁRNO pricestovalo do Bratislave len vo dvojici.

Družstvo SATURN MALACKY BBM od prvého zápasu začalo sťahovať náskok družstva BK VILIAMS KOMÁRNO a pred posledným zápasom dňa bol rozdiel len 1,5 b.  Práve tieto dve mužstvá nastúpili proti sebe pričom družstva BK VILIAMS KOMÁRNO potrebovalo získať 2 body aby sa udržali v extralige. Prvý bod získal Michal Homola s výkonom 235 keď porazil Františeka Závoníka s výkonom 206 a druhý bod získal Vladimír Mrázík ( výkon 175 ) vo veľmi napínavom závere porazil Miroslava Jánoša ( výkon 161 ).

Družstvo BBM AUTOSAVE – JUH vyhralo aj dnešné kolo, keď získalo rovnaký počet bodov ako v predchádzajúcom kole a to 26 bodov a zaslúžene ovládli dvoj-kolo súbojov o záchranu.

Celkové poradie Extraliga západ 2023/2024 o zotrvanie je teda nasledovné:

 1. miesto BBM AUTOSAVE – JUH –
 2. miesto BOWLINGOVÝ KLUB NZ –  27,5b.
 3. miesto BK VILIAMS KOMÁRNO –  20,5b.
 4. miesto SATURN MALACKY BBM –

Medzi jednotlivcami dnes a aj v celom dvoj-kole dominoval Radoslav Gulíšek, ktorý v dnešnom kole nenašiel premožiteľa a vyhral všetkých 6 zápasov a ako jediný hráč sa dostal nad priemer 200 a to 206,67.

Družstvo SATURN MALACKY BBM po dnešnom kole zostupuje do 1.BwL západ, kde si zahrajú minimálne jednu sezónu.

Na záver sa chcem sa poďakovať všetkým hráčom ktorý sa v tejto súťaži predstavili, za bezproblémový priebeh všetkých hracích dní a prajem príjemné prežitie letných prázdnin.

( Michal Vígh )

ligové výsledky

 

Spoznali sme majstra Extraligy 2023/2024

V nedeľu 16.6.2024 sa v bowlingovom centre Citybowling Poprad odohralo 2. finálové kolo Extraligy o majstra.

Víťazom kola sa stalo družstvo EUREKO NZ so ziskom 28 bodov pred družstvom EMANMIA, ktoré získalo 24,5 bodu. Na treťom mieste skončilo družstvo TEMPO CAPITOL so ziskom 24 bodov. Štvrtí skončili KPI S.R.O. ŽILINA s 21,5 bodmi, na piatom mieste skončilo družstvo AUTOŠKOLA SMILE so ziskom 16 bodov, na šiestom mieste sa umiestnili BK LIONS LEVICE s 13 bodmi, siedmi skončili družstvo STRIKE KINGS ZVOLEN so ziskom 8 bodov a na ôsmom mieste sa umiestnilo družstvo BC BNC STRIKERS so ziskom 5 bodov.

Najlepším hráčom kola sa s výkonom 232,33 stal Ján Tříska z družstva EUREKO NZ. O najvyšší náhod kola sa postaral Jurínyi Ľuboslav z družstva EMANMIA a výkonom 289. Zápas s najnižším rozdielom 1 bod sa odohral medzi družstvami BK LIONS LEVICE (582) a EMANMIA (583). Najvyšší výkon družstva zaznamenalo družstvo EMANMIA  výkonom 721 bodov.

Na záver hracieho dňa prebehlo aj celkové vyhodnotenie základnej časti extraligy východ a extraligy západ.

 

Extraliga východ po základnej časti:

 1. 🥇 KPI S.R.O. Žilina
 2. 🥈 Emanmia
 3. 🥉 Autoškola Smile

🏆 Najlepším hráčom základnej časti sa stal Ján Macek s 26 odohranými hrami počas sezóny a priemerom 211,92

 

Extraliga západ po základnej časti:

 1. 🥇 EUREKO NZ
 2. 🥈 BK Lions Levice
 3. 🥉 BC BNC Strikes

🏆 Najlepším hráčom základnej časti sa stal Dávid Barak s 32 odohranými hrami počas sezóny a priemerom 215,53

 

V úplnom závere bola vyhodnotená aj nadstavbová časť extraligy pre ročník 2023/2024. Napriek veľmi tesným výsledkom a súbojom o každý jeden bod sa nakoniec celkovým víťazom Extraligy 2023/2024 sa stalo družstvo EUREKO NZ s počtom bodov 49,5 pred družstvom TEMPO CAPITOL, ktoré získalo 47 bodov. Na treťom mieste skončilo s počtom bodov 46 družstvo KPI S.R.O ŽILINA, na štvrtom mieste sa umiestnilo družstvo EMANMIA so 44,5 bodmi. Na piatom mieste skončilo družstvo AUTOŠKOLA SMILE s 32,5 bodmi, šiesty sa umiestnili STRIKE KINGS ZVOLEN s počtom bodov 25,5, siedmi skončili BK LIONS LEVICE s 24 bodmi a nakoniec ôsme miesto obsadilo družstvo BC BNC STRIKERS s 11timi bodmi.

 

Extraliga 2023/2024

 1. 🥇 EUREKO NZ
 2. 🥈 Tempo Capitol
 3. 🥉 KPI S.R.O. Žilina

 

Víťazom blahoželáme a v mene celého Slovenského Bowlingového Zväzu ďakujeme všetkým hrácom za bezproblémový priebeh súťaže počas celého súťažného ročníka. Taktiež veľká vďaka patrí všetkým bowlingovým centrám, ktoré sa starali o pripravenosť bowlingových centier pre túto prestížnu ligovú súťaž.

Klubom ako aj tímom prajeme zaslúžený oddych, načerpanie nových síl do ďalšieho ročníka, ktorý sa začne ako zvyčajne po letnej prestávke. (LK)

 

Odkazy

 

Galéria

Vylosované mazacie modely pre záverečné kolo Extraligy SBwZ 2023/2024

V nedeľu 16. Júna 2024 sa odohrá záverečné kolo Extraligy trojčlenných družstiev SBwZ 2023/2024. Na programe sú súboje o zotrvanie v Extralige divízie východ, ktorá sa odohrá v bowlingovom centre Bowling Pri Trati v Prešove a Extraliga o zotrvanie divízie západ je na programe v bowlingovom centre BNC Bratislava. V nedeľu taktiež spoznáme aj víťazou Extraligy pre sezónu 2023/2024, záverečné zápasy o titul sa uskutočnia v bowlingovom centre Citybowling Poprad. Nakoľko bodové rozdiely po úvodnom finálovom kole sú minimálne očakávame zaujímavé súboje najmä v skupine o titul a možno sa bude opakovať aj minuloročný scenár súťaže, kde o víťazovi rozhodol až záverečný zápas a záverečný hod celého ročníka súťaže. Vylosované mazacie modely pre Extraligu SBwZ 2023/2024 – 2. Finálové kolo

Skupina o zotrvanie v Extralige SBwZ divízia západ (BNC Bratislava) – 2022USBC JUNIOR GOLD U12U15 PATTERN #4 47 stôp 21,90 ml oleja.

Skupina o zotrvanie v Extralige SBwZ divízia východ (Bowling Pri Trati Prešov) – ELITSERIEN 47 2016 – 47 stôp 23,17 ml oleja.

Skupina o titul v Extralige SBwZ 2023/2024 (Citybowling Poprad) – 2021 USBC JUNIOR GOLD QUALIFYING (U18 U20) 40 stôp 25,95 ml oleja.

Družstvám želám veľa Strike hodov

Vladimír Merkovský prezident SBwZ

Vylosované mazacie modely pre Baráž do 1. ligy trojčlenných družstiev SBwZ 2024/2025

V nedeľu 16. Júna 2024 sa odohrá  Baráž o účasť v 1. lige trojčlenných družstiev SBwZ v ročníku 2024/2025, ktorá je  rozdelená do dvoch divízií Východ a Západ.

Baráž o 1. ligu SBwZ divízie Východ sa uskutoční dňa 16. júna 2024 v bowlingovom centre Bowling Pri Trati v Prešove. Baráž divízie Východ je rozdelená do dvoch rúnd, kde prvá začína o 10.00 hod a druhá runda je na programe o 14.30 hod. Družstvá mali možnosť vybrať si rundu a svoju účasť potvrdili prihládením v sekcii rezervačný systém SBwZ.

Baráž o 1. ligu SBwZ divízie Západ je na programe dňa 16. júna 2024 v bowlingovom centre PBC Bratislava začiatok o 10.00 hod. Potrebné bolo taktiež prihlásenie družstiev v sekcii rezervačný systém SBwZ.

Štartovný poplatok družstva za účasť v baráži je 75,-€ za družstvo. Baráž sa odohrá  na súčet 6 hier trojčlenných družstiev a najlepšie 4 družstvá v divízii Západ a v divízii Východ v záverečnej tabuľke baráži postupujú do 1. ligy trojčlenných družstiev SBwZ v sezóne 2024/2025.

Mazací model pre Baráž o 1. Ligu 2024/2025 v divízii východ (Bowling Pri Trati Prešov) bol vyžrebovaný mazací model ABT # 3 – 44 stopový 23,63 ml oleja.

Mazací model pre Baráž o 1. Ligu 2024/2025 v divízii západ (PBC Bratislava) bol vyžrebovaný mazací model 2023 USBC JUNIOR GOLD YOUTH OPEN 38 stopový – 28,35 ml oleja.

Družstvám želám veľa Strike hodov.

 

Vladimír Merkovský prezident SBwZ

propo_bwl_2023_2024_dodatok_baraz

 

 

Majstrovstvá SR juniorov spoznali spojich víťazov 2023/2024

Majstrovstvá Slovenskej republiky juniorov v kategórii jednotlivcov pre sezónu 2023/2024 mali obrovský úspech.
Podujatia sa zúčastnilo celkovo 25 súťažiacich, ktorí boli rozdelení do šiestich kategórií podľa veku a pohlavia.

Tento športový deň splnil všetky očakávania, keď sa mladí bowleri mohli stretnúť so svojími rovesníkmi, zmerať si sily ale
hlavne sa dobre zabaviť. Mnohí bowleri ukázali aký veľký pokrok sa im podarilo spraviť za posledný rok a ako si vylepšili osobné skóre.
Rovnako tak prekvapili aj bowleri, ktorí sa podujali štartovať po prvý krát vôbec a dokázali, že sú na správnom mieste.

Víťazi podľa kategórií

Kategória U10 chlapci

 • 🥇Adam Bryndza🏆
 • 🥈Matyas Josef Macháček (CZ)
 • 🥉Richard Valigura (delené miesto)
 • 🥉Viliam Valigura (delené miesto)

Kategória U12 chlapci

 • 🥇Filip Baltés🏆
 • 🥈Jaroslav Chocholáček
 • 🥉Dominik Bikár (delené miesto)
 • 🥉Filip Bracjun (delené miesto)

Kategória U15 chlapci

 • 🥇Martin Bryndza🏆
 • 🥈Noel Fortis
 • 🥉Michael Malcho (delené miesto)
 • 🥉Jakub Igľár (delené miesto)

Kategória U18 chlapci

 • 🥇Matúš Hrušovský🏆
 • 🥈Filip Juhás
 • 🥉Samuel Krupicer (delené miesto)
 • 🥉Lukas Špaček (delené miesto)

Kategória U12 dievčatá

 • 🥇Dominika Radová🏆
 • 🥈Laura Šulková
 • 🥉 Alžbeta Pulcová (delené miesto)
 • 🥉Lili Špačková (delené miesto)

Kategória U18 dievčatá

 • 🥇Eliška Pospíšilová🏆
 • 🥈Lenka Bikárová

Gratulujeme všetkým víťazom a zúčastneným a tešíme sa na ďalšie ročníky!

Mimoriadna vďaka patrí okrem zúčastnených, ich rodičom či trénerom, ale hlavne bowlingovému centru, ktoré bolo skvele pripravené na toto mimoriadne náročné podujatie od technikov cez obsluhujúci personal, čo umocnilo radostnú domácu atmosféru.

Ronako by som rad poďakoval všetkým odrasteným bowlerom, ktorí síce štartovať už v tychto juniorských kategéoriach nemohli no boli
neodmysliteľnou podporou pre hladký priebeh tohto podujatia. Taktiež veľká vďaka patrí aj Lenke Šulkovej za zhotovenie foto dokumentácie z MSRj jr.

 

Výsledky v PDF

Galeria