V nedeľu 17.3.2024 sa v Bratislavskom PBC odohralo šieste kolo 1. Bowlingovej ligy v divízii západ. Kolo sa odohralo na 39 stopovom mazaní „Middle Road V2“.

Hrací deň sa odohral v plnom počte, najlepšie sa darilo družstvu BOWLERS IN PYJAMAS, ktoré získalo 32 bodov. Na druhom mieste ALPHA TRION s počtom bodov 21, za nimi BC BNC YOUNG BOYS s rovnakým počtom bodov 21. Tesne nasledujú PIRÁTI „A“ s 20.5 bodmi, BC BNC ENGERAU s 13 bodmi a TOPSTUR s 12.5 bodmi. Predposledné miesto má TURKEY HUNTERS s počtom bodov 11 a najmenej sa dnes darilo BBM „C“, ktorý si odnášajú 9 bodov.

V celkovej tabuľke vedie družstvo BOWLERS IN PYJAMAS s 142 bodmi. Druhé miesto patrí PIRATI „A“ s 113.5 bodmi. Tretie miesto drží družstvo ALPHA TRION s 107 bodmi. Tesne nasleduje BC BNC YOUNG BOYS s 106.5 bodmi a BC BNC ENGERAU s 105 bodmi. O veľa nezaostáva BBM „C“ s 101 bodmi. Tabuľku nám uzatvárajú TURKEY HUNTERS s 85.5 bodmi a TOPSTUR s 79.5 bodmi.

Top jednotlivcom prvého kola sa stal Vasil Bielovič (BOWLERS IN PYJAMAS) s priemerom 222.7 bodov. Nasleduje Pavol Kečkéš (BC BNC ENGERAU) s priemerom 209 bodov a tretí je Peter Vilina (TURKEY HUNTERS) s priemerom 200,4 bodov.

Najlepší náhod v jednej hre dnes nahral Vasil Bielovič (BOWLERS IN PYJAMAS) v hodnote 268. Na túto pozíciu útočil aj Peter Vilina (TURKEY HUNTERS), ktorý ale zaostal o jednu kolku s výsledkom 267 bodov.

Dnešné mazanie sa postaralo o veľa vyrovnaných individuálnych zápasov, aj o pekné náhody hráčov. Jednu celkovú remízu v podaní bratského súboja družstiev BC BNC YOUNG BOYS a BC BNC ENGERAU, kde do posledného framu bol nejasný výsledok zápasu. Osud nedoprial Mariánovi Švárnemu a postavil ho na dorážku 7/10 v 10. frame na základe čoho Pavol Galba dokázal dorovať na celkovú remízu. O pobavanie ku koncu dňa sa postaral Roman Koš v zápase ALPHA TRION proti BC BNC YOUNG BOYS, keď mu v 10. frame ostala jedna kolka a zmobilizoval celú herňu pri hľadaní jeho dorážkovej gule. Tá si však celý čas spokojne ležala na podávači. Pod tlakom všetkých zúčastnených, ktorý sledovali jeho konečný výkon, sa mu podarilo doraziť spomínanú kolku a za potlesku pridal posledný strike, ktorým vyhral svoj osobný súboj a znížil prehru na 2:3. Neboj Roman, každý si občas nespozná svoje gule, ďakujeme za výbornú atmosféru, všetci sa z chuti pobavili.

Ďalšie kolo sa odohrá 21.4.2024 v Bratislavskom BNC.

ligové výsledky