V nedeľu 17.12.2017 sa v herni Citybowling Poprad odohralo tretie kolo 1. Bwl – východ. Hralo sa na 41 stopovom mazaní BEATEN PATH (4541).

Víťazom kola sa stalo družstvo Flashtrans – Parts so ziskom 23 bodov pred družstvom Najslabší, ktoré získalo 22 bodov a na treťom mieste sa umiestnilo družstvom Laguna SNV – TEMPO, ktoré získalo 21 bodov.

Na štvrtom mieste sa umiestnilo družstvo Warriors so ziskom 19 bodov, na piatom mieste Hviezda Žilina17,5 boda, na šiestom mieste skončilo družstvo Rovex23 Košice so ziskom 13,5 boda. Siedmu priečku obsadilo družstvo Laguna SNV – IGLOV so ziskom 13 bodov. Posledné ôsme miesto pre tretí hrací deň patrilo družstvu Deaf Bowling KE A so ziskom 11 bodov.

Najlepším hráčom 3. kola s priemerom 200,50 sa stal Igor Novotný z družstva Laguna SNV-TEMPO. O najvyšší náhod kola sa postaral Štefan Trembecký  z družstva Najslabší s výkonom 247.

Zápas s najnižším rozdielom 0 bodov sa odohral medzi družstvami Rovex23 Košice (531) a Laguna SNV – TEMPO (531). Najvyšší výkon družstva zaznamenalo družstvo Flashtrans – Parts výkonom 587 bodov.

V celkovom hodnotení sa družstva k sebe bodovo priblížili naozaj o rozdiel pár bodov. Priebežne na prvom mieste ostáva družstvo Laguna SNV – TEMPO so 67 bodmi, no na krk im dýcha s rozdielom iba 5 bodov družstvo Flashtrans – Parts (62). Na treťom mieste je družstvo Najslabší (59), štvrtú priečku obhajuje družstvo Hviezda Žilina (57), piate miesto patrí priebežne družstvu Warriors (53), Rovex23 Košice (52) je na šiestom mieste, siedma priečka patrí družstvu Laguna SNV – IGLOV (42) no a na ôsmom mieste je po treťom kole družstvo Deaf Bowling KE A (28).

Siedme kolo sa odohrá  21.1.2018 v herni Bowling pri trati Prešov.(ĽK)