V utorok 7. mája sa v BNC Bratislava uskutočnili záverečné ôsme kolá 2. BwL v oboch bratislavských skupinách. V 2. BwL Bratislava B bolo už o popredných umiestneniach rozhodnuté aj pred záverečným hracím dňom. V poslednej pätice hier sa delili už iba posledné body.

Digi Slovakia ich uhralo najviac, 20 za ním nasledoval Mr. Split Bratislava s 19 a Lubomiro Monarchs so 14 bodmi, dvojčlenné družstvo Citybowling BA uhral posledných 13 bodov a BC BNC BORA na záver súťaže 8 bodov. Najvyšší výkon kola dosiahol Lukáš Andrássy (Citybowling BA) s hrou 269, rovnako aj najvyšší
priemer jednotlivca v kole 223,60. O najvyšší výkon družstva sa postarali hráči z DIGI Slovakia s hrou 635 a zároveň dosiahli aj najvyšší priemer družstva v kole 594. Ako ale dopadlo konečné hodnotenie.

Prvé miesto v skupine Bratislava B obsadili jednoznačne hráči zo Citybowling BA s konečným súčtom 155, na druhom mieste skončilo družstvo Mr. Split Bratislava so záverečným výsledkom 140 a ocenenie za celkové 3. miesto si vybojovalo DIGI Slovakia s výsledkom 117 bodov. Najúspešnejším jednotlivcom v skupine sa stal Ľuboslav Jurínyi (Citybowling BA) s celoligovým priemerom 219,64.

Prvá dvojica družstiev z celkového poradia odohrá ešte 9. júna v PBC Bratislava baráž o možný postup do 1. BwL trojčlenných družstiev v skupine Západ. Všetkým ostatným družstvám ďakujeme za účasť v súťaži a tešíme sa opäť na jeseň v 2. BwL Bratislava. (BK)