V Košickom bowlingovom centre KeVyPi Bowling sa v nedeľu odohralo posledné kolo sezóny, ktoré prinieslo vzrušenie a napätie až do posledného hodu. Výsledky tohto kola potvrdzujú, že tím Mixvel vytvoril vynikajúci záverečný výkon, víťazstvom s 21 bodmi pred druhým družstvom Rovex23 s 20 bodmi. Boj o prvú priečku bol tak tesný, že až do samotného záveru nebol známy víťaz nielen tohto kola, ale aj celej ligy. Držiteľom tretieho miesta sa stali Youngsters so 16 bodmi, zatiaľ čo Sword Warriors sa museli uspokojiť s tromi bodmi.

V individuálnej súťaži TOP jednotlivcov kola sa na prvej priečke umiestnil Gerhard Eiben z tímu Youngsters s priemerom 190,33, nasledovaný Petrom Petrášom z Mixvelu s priemerom 179,17 a na treťom mieste Jaroslav Kaduk z Rovex23 so skvelým priemerom 177,50.

Napokon, celkovým víťazom 2. BwL KeVyPi sa stal tím Mixvel zo ŠBK Košice. Ich hráči nazbierali dohromady úctyhodných 164,5 bodov a zabezpečili si miesto v baráži o 1. BwL. Rovex23 zo ŠBK Košice sa umiestnil na druhom mieste so ziskom 163 bodov, pred Youngsters, ktorí sa umiestnili na tretej priečke so ziskom 131 bodov. Sword Warriors z Košických Rytierov skončili na štvrtom mieste so ziskom 21,5 bodu.

V individuálnej súťaži TOP jednotlivcov ligy, po odohraní 46 zápasov počas sezóny a s priemerom 172,28, jednoznačne dominoval Jozef Mlynarič z tímu Mixvel.

Organizátor ligy by chcel touto cestou poďakovať víťazom a všetkým účastníkom za ich úsilie a férový priebeh celej sezóny. Tešíme sa na ďalšiu sezónu 2023/2024 a želáme všetkým hráčom zaslúžený oddych a dostatok síl na ďalšie výzvy. (MV)