Včerajšok 17.6.2018 patril v Košickom bowlingovom centre Galériabowling Košice dohrávke finálových kôl
2. bowlingovej ligy Košic a to v oboch skupinách.

Druhou skupinou tohto hracieho dňa bola skupina A, ktorej kolo sa kvôli technickým problémom muselo o týždeň preložiť. Družstvo BK Košice malo pred svojím klubovým menovcom BK Košice B 28,5 bodový náskok takže nič nebolo úplne rozhodnuté. Celkové poradie pre ostatné dve družstvá bolo otvorené, keďže rozdiely bodov medzi nimi boli cca. 20 bodov.

V tomto finálovom kole sa však tím BK Košice celkom slušne poistil a za tento hrací deň získali krásnych 26 bodov pred druhým družstvom Boom! Team s 13 bodmi. BK Košice B si vybojovalo 11 bodov a tento hrací deň tak skončili pred Deaf Bowling Košice B s 10 bodmi.

Najlepšimí hráčmi kola sa stali tímoví hráči z družstva BK Košice, ktorí obsadili hneď 4 priečky. TOP hráčom sa stal Marek Kanas (BK Košice), vyhral 4 zo 4 vzájomných zápasov a dosiahol aj najvyšší náhod 231 bodov, čím dosiahol celkový priemer dňa 206,50 pred Pavlom Žákom (BK Košice) a jeho 183,75. Trojku top hráčov uzavrel Ondrej Maťašovský (BK Košice) s jeho celo denným priemerom 178,50.

Poradie ligovej tabuľky sa týmto hracím dňom nezmenilo a družstvo BK Košice si so svojimi 166,5  bodmi vybojovali miestenku v baráži o 1. BwL východ pred družstvom BK Košice B a ich 123 bodmi. Družstvu Boom! Team so 107 bodmi patrí 3. miesto, čo by som ozaj vyzdvihol pretože v tomto ročníku sa predstavili ako úplný nováčik s novými hráčmi. Tím Deaf Bowling Košice B sa bodovým ziskom 83,5 dostal na celkové 4. miesto v lige.

V súťaži o najlepšieho hráča ligy jednoznačne vyhral Ondrej Maťašovský (BK Košice) s celo ligovým priemerom 178,50 počas 42 ligových zápasov.

V mene SBwZ všetkým účastníkom 2. BwL Košice A ďakujem za ukážkové a kvalitné výkony, za prejavenú bojovnosť ako aj bezproblémový chod celej ligy počas všetkých hracích kôl.

Prajem Vám príjemne strávené leto a verím, že s mnohými z Vás sa uvidíme v novej sezóne 2018/2019. (MV)