Dnes bolo v košickej bowlingovej herni Galériabowling na programe 2. kolo 2. bowlingovej ligy Košice B.
Tak ako tomu bolo minulý týždeň aj táto skupina si minútou ticha uctila pamiatku nášho spoluhráča Ladislava Herňa (BK Košice), ktorý nás nečakane navždy opustil.

Po úvodnom tréningu sa už rozpútali súboje o cenne body. Najlepšie kolo zvládlo opäť družstvo Dragons, ktorí si dnes odniesli celkovo 28 bodov do ligovej tabuľky, kde momentálne aj kraľujú s 54 ligovými bodmi.
Druhé miesto si dnes vybojovali Flashtrans so 16 bodmi, čím si polepšili o jednu priečku v ligovej tabuľke. Stále sa však nachádzajú za družstvom Blue Team (26 ligových bodov), ktorým sa nedarilo a dnes si odniesli len 9 bodov.
Na poslednej priečke je zatiaľ družstvo Mixvel, ktoré za obe ligové kolá získalo len 16 ligových bodov a na 3. ligové miesto zaostávajú o 8 bodov a majú, o čom premýšľať ako danú situáciu zvrátiť.

Top tromi jednotlivcami sa dnes stali Martin Tkáčik (Flashtrans) s priemerom 191,67, za Dušanom Šipkom (Dragons) s priemerom 192 rovných, no a víťazom aj tohto kola sa stal Ján Demko (Dragons) s priemerom 204,67. Ján Demko sa okrem toho postaral aj o najvyšší náhod kola, kde dosiahol skóre 238 v jednej hre.

Súťaž sa nám rozbehla celku zaujímavo, no zatiaľ to najlepšie vyzerá práve pre tím Dragons, ktorí sú jednoznačne odhodlaní postúpiť do bojov o 1. ligovú baráž v budúcom roku, avšak uvidíme či si zachovajú rovnaký trend počas všetkých súťažných kôl.(MV)