2bwl_ke_b_2019_2020_Mixvel

V pondelok 20.7.  v bowlingovom centre Galéria Bowling Košice pokračovala 2. BwL divízia Košice, skupina B svojím 7. kolom.

Celý hrací deň sa niesol v znamení pomerne kvalitných výsledkov hráčov družstva Mixvel, čo vyústilo do ich presvedčivého víťazstva v 7.kole, keď získali 23 bodov. Na druhom mieste opäť skončilo družstvo Parts, tentokrát so ziskom 17 bodov. Na treťom mieste skončili ženy Plus 24 s 15,5 bodmi, pred štvrtým Billa Bowlers B, ktoré získalo 12 bodov. Tabuľku 7.kola uzatvára  nováčik súťaže Košickí Rytieri so ziskom 7,5 bodov.

Po siedmom hracom dni si prvé dve družstvá udržali výrazný náskok, ktorý pred posledným kolom súťaže znamená istú účasť v baráži o postup do 1.BwL. Celkove vedúcim družstvom súťaže sú ženy z Plus  24 s celkovým ziskom 132,5 bodov. Na druhom mieste je tesne Parts so 131 bodmi.  Už s väčším odstupom na treťom mieste je Billa Bowlers B so ziskom 111,5 bodov. Za nimi už len s 9 bodovým odstupom 4. je Mixvel so 102,5 bodmi. Celkové poradie súťaže uzatvárajú na 5. mieste so ziskom 47,5 bodov Košickí Rytieri.

Posledné kolo tak sľubuje zaujímavé zápasy o celkové víťazstvo v súťaži, ale aj snahu Mixvelu dostať sa v záverečnej tabuľke na tretie miesto.

V poradí jednotlivcov v 7.hracom dni dosiahla najlepší priemer 173,4 Kentošová Alena z Plus 24 tesne pred druhým Mlynaričom z Mixvelu s priemerom 173,0. Tretí najlepší priemer hracieho dňa 166,4 mal  jeho spoluhráč z družstva, Pavel Babej.

Najvyšší náhod kola dosiahol výkonom 220 zvalených kolkov Babej z Mixvelu..

Celkové poradie troch najlepších jednotlivcov súťaže je nasledovné: 1. Kentošová s priemerom 183,06, druhý je Kanas Marek z družstva Parts s priemerom 173,65 a tretí Babej z Mixvelu s priemerom 172,46.

Nasledujúce, už posledné kolo súťaže – 8. hrací deň je naplánované na pondelok 10.8.2020 o 17:30 hod. (WR)