2bwl_ke_b_2019_2020_Plus24

V pondelok 6.7.  v bowlingovom centre Galériabowling Košice po dlhšej nútenej prestávke pokračovala 2. BwL pre divíziu Košice, skupina A svojím 6. kolom.

Prestávka v rozložení síl jednotlivých družstiev nepriniesla žiadne výrazné zmeny. Poradie v 6.kole bolo viac menej totožné s doterajším priebehom súťaže. Víťazom tohto hracieho dňa sa stalo družstvo Plus 24, ktoré získalo 20 bodov.

Na druhom mieste skončilo družstvo Parts so ziskom 18 bodov. Na treťom mieste tentokrát skončil Mixvel s 15 bodmi, tesne pred štvrtým Billa Bowlers B, ktoré získalo 14 bodov. Aj v tomto kole tabuľku uzatvára nováčik súťaže Košickí Rytieri so ziskom 8 bodov.

Po šiestom hracom dni si dve družstvá vypracovali výrazný náskok, ktorý dve kolá pred koncom súťaže naznačujú už skoro istú účasť v baráži o postup do 1. BwL. Celkove vedúcim družstvom súťaže sú ženy z Plus  24 s celkovým ziskom 117 bodov. Na druhom mieste je tesne Parts so 114 bodmi.  Už s väčším odstupom na treťom mieste je Billa Bowlers B so ziskom 99,5 bodov. Za nimi s väčším odstupom 4. je Mixvel so 79,5 bodmi. Celkové poradie súťaže uzatvárajú na 5. mieste so ziskom 40 bodov Košickí Rytieri.

V poradí jednotlivcov v 6. hracom dni dosiahol najlepší priemer Babej Pavel z Mixvelu s priemerom 186,0. Druhý najlepší priemer dosiahla Kentošová z Plus 24 keď dosiahla denný priemer 183,5. Tretí s odstupom skončil s priemerom 174,5 Čudejko z družstva Billa Bowling B.

Najvyšší náhod kola dosiahla výkonom 216 zvalených kolkov Kentošová z Plus 24.

Celkové poradie troch najlepších jednotlivcov súťaže je nasledovné: 1. Kentošová s priemerom 184,85, druhý je Kanas Marek z družstva Parts s priemerom 178,67 a tretí Babej z Mixvelu s priemerom 176,25.

Nasledujúce kolo – 7. hrací deň je naplánovaný na pondelok 20.7.2020 o 17:30 hod. (WR)