V utorok 7.5. 2019 sa v bowlingovom centre BBM Malacky odohralo záverečné kolo 2.BwL divízie Malacky. Tabuľka pred posledným kolom sľubovala napínavé boje, nakoľko prvé tri tímy mali minimálne bodové odstupy.

Aj napriek tomu, že v tomto kole boli hráči Vikings Malacky so ziskom 6 bodov na štvrtom mieste, v konečnom poradí im to stačilo len na posledné piate miesto. Najmenej sa totiž v tomto kole darilo družstvu BBM Malacky B, keď uhrali len 5,5 bodu. To však nič nezmenilo na ich štvrtom mieste
celkovo pre túto sezónu. To najdôležitejšie sa odohrávalo medzi tromi družstvami, ktoré mali šancu na celkové víťazstvo a dve miesta do baráže o 1.BwL západ. Posledné kolo nevyšlo podľa predstáv tímu Kamelot Malacky, získali len 8 bodov, čím sa prepadli na tretie miesto nie len v tomto kole ale aj celkovo. V hre tak zostali dve družstvá, ktoré už majú istú účasť v baráži o 1.ligu, no muselo sa rozhodnúť kto bude víťaz 2.Bwl Malacky pre túto sezónu. Do posledného zápasu išli oba tímy so zhodným ziskom 97 bodov, a tak išlo o to kto zvládne lepšie posledný zápas. Split Happens síce vyhrali svoj zápas 4:1, no Fénix Saturn Malacky vyhrali 5:0. Pohár za druhé miesto teda patrí tímu Split Happens. O jeden bod sa víťazom 2.BwL Malacky 2018/19 stalo družstvo Fénix Saturn Malacky.

Hráčom kola sa stal František Závoník ml. , ktorý si odniesol aj cenu pre najlepšieho hráča celej sezóny.

Všetkým ďakujem za účasť v tejto sezóne a zvlášť gratulujem víťazom. Prajem veľa úspechov v baráži.
BS