V pondelok 18.marca v centre Galériabowling v Košiciach pokračovala 2.BwL ročníka 2023 / 2024 v skupine A svojím 6. kolom.

Podľa poradia v 6.kole sme u prvých troch družstiev boli opäť svedkami vyrovnaného zápolenia. Oproti predchádzajúcim kolám prekvapilo družstvo ŠKN, ktoré vďaka vyrovnaným a predovšetkým dobrých výkonov Tomáša Mulíka atakovalo čelo hracieho dňa. Prekvapením kola bol slabší deň družstva Vraňare, ktoré výrazne ustúpilo z pozícií. Priebeh a dosiahnuté body zdá sa celkove naznačujú pred poslednými dvomi kolami poradie družstiev v súťaži. Jednotlivé bodové rozdiely predpovedajú najnapínavejší súboj o celkové štvrté miesto

Víťazom hracieho dňa sa stalo družstvo Košickí Rytieri „A“, ktoré získalo 21 bodov. Na druhom mieste skončili Starci na chmeli s 19 bodmi, tretí ŠKN získali rovnako 19 bodov. Na štvrtom mieste Košickí Rytieri „B“ 9 bodov. Ako bolo spomenuté, najmenej sa darilo družstvu Vraňare, ktorému 7 získaných bodov stačilo len na 5. miesto.

V hodnotení jednotlivcov bol najlepší s priemerom 195,6  (ŠKN). Druhý najlepší priemer 189,8 dosiahol Štefan Trembecký zo Starcov na chmeli. Tretí bol Hurta Ernest (Košickí Rytieri „A“) s priemerom 176,6.

Najlepší náhod hracieho dňa dosiahol Trembecký, výkonom 219 zvalených kolov.

V celkovom poradí si vedenie v tabuľke poistili Košickí Rytieri „A“ celkovým ziskom 118,5 bodov. Na druhom mieste v priebežnej tabuľke sú Starci na chmeli so ziskom103,5 bodov. Už s miernym odstupom tretí súVraňari s 90,5 bodmi. Už s výraznejšou stratou  na 4.miesto sa vďaka úspešnému kolu z konca tabuľky prebojovalo ŠKN so ziskom 69 bodov. Celkovú tabuľku na 5.mieste uzatvára družstvo Košickí rytieri „B“ so 68,5 bodmi.

V celkovom poradí jednotlivcov vedenie prevzal Trembecký Štefan (Starci na chmeli), s priemerom 179,82. Skoro rovnaký priemer na druhom mieste má Fedič Karol (Košickí rytieri „A“) s priemerom 179,53. Na tretie miesto sa dostal Tomáš Mulík (ŠKN) s priemerom 171,44

Ďakujem všetkým družstvám a hráčom za prispenie k pokojnému a športovému priebehu súťaže. Liga bude pokračovať svojím 7.hracím dňom v pondelok 22.4.2024 o 17:00 hod.

(RW)

ligové výsledky