V pondelok 20.mája v centre Galériabowling v Košiciach dospela 2.BwL v skupine A svojím posledným 8. kolom k záveru súťažného ročníka 2023 / 2024

Vzhľadom k skutočnosti, že rozdiely bodových ziskov družstiev v priebežnom poradí po 7.kole boli väčšie, posledné kolo prebiehalo už v pokojnom, priateľskom duchu. V konečnom poradí už k nejakým zmenám mohlo dôjsť len výnimočne. Prvé dve družstvá potvrdili postavenie celkovej tabuľky, ostatné v 8.kole s odstupom skončili na 3.-5. mieste s jednobodovým rozdielom

Víťazom hracieho dňa sa stalo družstvo Starci na chmeli, ktoré získalo 22 bodov. Na druhom mieste skončili Košickí Rytieri „A“ s 20 bodmi. Trochu prekvapivo tretí Košickí Rytieri „B“ získali12 bodov. Na štvrtom mieste ŠKN získalo 11 bodov. Najmenej sa darilo družstvu Vraňari, ktorému 10 získaných bodov stačilo len na 5. miesto.

V hodnotení jednotlivcov bol najlepší s priemerom 193,0 Brinzík Jozef z Košických Rytierov „A“. Druhý najlepší priemer 183,33 dosiahol Trembecký Štefan (Starci na chmeli). Tretí bol Karol Fedič (Košickí Rytieri „A“) s priemerom 180,25.

Najlepší náhod 8.hracieho dňa dosiahol Štefan Trebbecký výkonom 215 zvalených kolov.

V celkovom poradí si vedenie v tabuľke udržali Košickí Rytieri „A“ celkovým ziskom 159,5 bodov. Na druhom mieste v konečnej tabuľke sú Starci na chmeli so ziskom 144,5 bodov. Tretie miesto uhájili Vraňari so 113,5 bodmi. Nakoniec  na 4.mieste skončilo družstvo ŠKN so ziskom 93 bodov. Celkovú tabuľku na 5.mieste uzatvára družstvo Košickí rytieri „B“ s 89,5 bodmi.

V celkovom poradí jednotlivcov po poslednom kole najlepší priemer v súťaži dosiahol Trembecký Štefan (Starci na chmeli), s priemerom 182,03. Na druhom mieste má Fedič Karol (Košickí rytieri „A“) prieme 180,04. Tretí je Tomáš Mulík (ŠKN) s priemerom 171,84.

Prvé tri družstvá boli ocenené pohármi a medajlami ako aj peňažnou odmenou v zmysle propozícií súťaže pre tento ročník. Ocenený pohárom bol aj najlepší hráč súťažného ročníka.

Prvé dve družstvá si vybojovali právo účasti v baráži o postup do 1.ligy pre ročník 2024/25, ktorý sa uskutoční v Prešove.

Ďakujem všetkým družstvám a hráčom za prispenie k pokojnému a športovému priebehu celého súťažného ročníka. Blahoželám k dosiahnutým výsledkom a v ďalších súťažiach prajem veľa úspešných hodov.

(RW

ligové výsledky