BK_CityBowling_BA

V utorok 12. novembra odštartovala II. bowlingová liga trojčlenných družstiev v Bratislave. Všetkých osem ligových kôl v sezóne 2019/2020 sa odohrá v bowlingovom centre BNC Bratislava. Do súťaže sa v tejto sezóne zaregistrovalo 7 druholigových družstiev a v každom hracom dni odohrá celkovo 7 vyájomných zápasov.

Najúspešnejším družstvom úvodného kola bolo BK CityBowling BA, ktoré spolu s BC BNC Fanatics vyhralo 5 zápasov. Bodový rozdiel bol iba vo vzájomných zápasoch medzi jednotlivými hráčmi. Svoj vstup do súťaže zvládli so štyrmi výhrami družstvá DIGI Slovakia, Lubomiro Monarchs a Mr. Split Bratislava. Družstvá Novomestský ŠK 1922 a BC BNC Bora sa v utorok tešili
z prvých troch výhier.

Medzi jednotlivcami sa najviac darilo Ľuboslavovi Jurinyimu (BK CityBowling BA), ktorý dosiahol najvyšší priemer hracieho dňa 230,25. Na druhom mieste skončil Lukáš Andrássy (BK CityBowling BA) s priemerom 209,50 a na treťom mieste Martin Slavkovský (Mr. Split Bratislava) s priemerom 202,17. V tesnom závese ostal ešte jeden dvestovkový hráč Ivan Hrabinský (Lubomiro Monarchs) 200,29. O najvyšší výkon kola sa postarali hneď dvaja hráči Ľuboslav Jurínyi a Martin Slavkovský 279.

Najvyšší výkon družstva prvého kola dosiahlo BK CityBowling BA 672 a rovnako aj najvyšší priemer na
hru 591.

Druhé kolo súťaže je naplánované na utorok 14. januára so začiatkom o 18:00 v BNC Bratislava. (BK)