V pondelok 13.1. sa v bowlingovom centre Galériabowling Košice uskutočnilo 4. kolo 2. BwL pre divíziu Košice, skupina A.

Víťazom tohoto hracieho dňa sa stalo družstvo Deaf Tím, ktoré získalo 21 bodov.

Tedsne na druhom mieste skončilo družstvo Rovex 23 so ziskom 20 bodov. S veľkým odstupom na treťom a štvrtom mieste s 12 bodmi sa umiestnili družstvá Dragons B a Boom Team!  O poradí rozhodol vyšší počet zvalených kolov. Aj v tomto kole tabuľku uzatvára absolútny nováčik súťaže Košické Bojovníčky, ale len 2 body za súpermi, so ziskom 10 bodov. Ženy sa postarali o najväčšie prekvapenie prebiehajúceho súťažného ročníka, keď v poslednom stretnutí hracieho dňa, keď dosiahli svoje historické víťazstvo. Odnieslo si to družstvo Dragons B, ktoré Bojovníčkam podľahlo 1:4

Po štvrtom hracom dni celkove na 1.mieste je s náskokom družstvo Rovex 23 so ziskom 84 bodov. Až s 14 bodovým odstupom na druhom mieste je Deaf Tím so ziskom 70 bodov. 5 bodov na druhé miesto, oprávňujúce k štartu v baráži o postup chýba na 3. mieste družstvu Dragons B, ktoré má 65  bodov. Za nimi s väčším odstupom 4. je Boom Team! s 53 bodmi.

Aj celkové poradie súťaže uzatvárajú na 5. mieste so ziskom 28 bodov Košické Bojovníčky.

V poradí jednotlivcov v 4.hracom dni dosiahol najlepší priemer Foriš Lojzo z Rovex 23 s priemerom 192,75. S väčším odstupom druhý bol Ziolkovský František z Dragons B, keď dosiahol denný priemer 175,6. Tretí skončil s priemerom 171,67 Virčík Stanislav z družstva Boom Team!.

Najvyšší náhod kola dosiahli výkonom 213 zvalených kolkov Lojzo Foriš z Rovex 23.

Po štyroch hracích dňoch je poradie troch najlepších jednotlivcov nasledovné: 1. Bartoš Marián z Rovex 23 s priemerom 176,07, druhý jeho spoluhráč z družstva Foriš Lojzo s priemerom 175,62 a tretí Ziolkovský František z Dragons B s priemerom 171,05.

Nasledujúce kolo – 5. hrací deň je naplánovaný na pondelok 3.2.2020 o 17:30 hod. (WR)