Počas víkendu sa vo Švajčiarsku v meste Lausanne konalo podujatie zo série ETBF pod názvom 20 TH Grand Prix du Lausanne. Sme radi, že nás na tomto podujatí ETBF reprezentoval aj náš juniorský reprezentant SR a momentálne aj najlepší hráč Extraligy trojčlenných družstiev iba 14 ročný Dávid Barak. Po viacerých úspechov na posledných podujatiach sa Dávid spolu s rodičmi rozhodol absolvovať aj toto podujatie vo Švajčiarsku. Kvalifikácia vyšla Dávidovi veľmi dobre a so súčtom 1478 bodov obsadil 2. miesto v kvalifikácii čo napovedalo dobrý výsledok na tomto podujatí. Dávid svoju formu z posledných tunajov a ligy vygradoval na maximum a po semifinále v ktorom Dávid dosiahol priemer 244,5 boda postupoval do finále. Vo finále Dávid vyhral 5 zápasov zo 7 hier a jeho priemer takmer 240 bodov vo finále mu zabezpečil víťazstvo na tomto prestížnom podujatí ETBF.   Nakoľko sa jednalo iba o druhý ETBF – kový turnaj na ktorom sa Dávid Barak predstavil víťazstvo je o to cennejšie a že ho dosiahol v tak mladom veku tak tomu sa nedá nič iné povedať ako skvelé, bravó a klobúk dolu Dávid máš náš obdiv a úctu k tomu ako pristupuješ k bowlingu a koľko času tomuto športu venuješ!!! Ako už dávnejšie povedal Tvoj reprezentačný tréner Costas Mitsingas, že si najväčší talent akého mal česť trénovať a teraz dokazuješ pravdivosť jeho slov a mi všetci Ti držíme palce k ďalším úspechom a métam, ktoré určite dosiahneš!!! Prinášame Vám aj Dávidove slová a zhodnotenie podujatia 20 TH Grand Prix du Lausanne:

„Turnaj prebiehal v pohode, keď som prišiel tak tu borci mali v TOP 8 nahraté nad 1400 bodov, ale ja som sa sústredil na TOP 16 a vydarilo sa mi to hodil som 1478 bodov. O 9:50 hod sa mi začínalo semifinále, kde sme mali 50% prenos tam som mal na 8. miesto 75 koliek ( samozrejme tam som už handicap nemal), ale hodil som 244,5 boda priemer na 4 hry (970 bodov) a s veľkým náskokom som postupoval do finále. Bolo to síce jedno, lebo finále sa hralo na Petersonov štýl (za výhru 20 bodov, za remízu 10, za prehru 0 všetko sa pripočítalo k súčtu čo som hodil v hre). Zo 7 hier som vyhral 5 a priemer som mal medzi 235-240 bodov. Finále som nakoniec vyhral o 90 bodov. Samozrejme som sa cítil extra dobre, lebo bol to môj iba druhý turnaj ETBF a vyhral som ho a samozrejme som im zobral aj putovný pohár !!! „ to boli Dávidove slová bezprostredne po skončení podujatia.

Ešte raz srdečná vďaka Dávid za skvelú reprezentáciu Slovenska!!!