V sobotu 12. mája sa v BNC Bratislava stretli družstvá Deaf BwL v skupine A. Išlo o tri najlepšie družstvá zo základnej časti v skupine Východ a tri zo skupiny Západ. Dve záverečné kolá vzájomných zápasov rozhodnú nakoniec o poprednom umiestnení v súťaži.

V prvom nadstavbovom kole sa najviac darilo hráčom z Deaf Bowling Košice A, prekonali všetkých súperov a do celkového hodnotenia si pripísali prvých 20,5 bodov. Na druhom mieste s umiestnili hráči z TIM Deaf Košice so ziskom 14 bodov. Po trinástich bodoch z BNC Bratislava odchádzali zoskupenia ŠKN Žilina A a NMŠK 1922. Záver tabuľky s jednou výhrou patrí aktuálne ŠKN Hlohovec a ŠKN Sokol.

Najúspešnejším jednotlivcom bol Peter Hvizdák (Deaf Bowling Košice A) s priemerom 193,00. Na druhom mieste skončil Jozef Mečár (Deaf Bowling Košice A) s priemerom 192,60 a na treťom František Podhorský (ŠKN Žilina A) s priemerom 176,80. Najvyšší výkon kola dosiahol Jozef Mečár 230.

Druhé nadstavbové kolo súťaže je naplánované na sobotu 16. júna v bowlingovom centre Galériabowling Košice. (BK)