V sobotu 28.4.2018 sa v herni Galériabowling v Košiciach odohralo v 7. hracom dni 1.kolo nadstavby Deaf BwL 2017/2018 v skupine B o umiestnenie na 7.-11. mieste.

Prvá polovica súťaže bola pre tri družstvá úplne vyrovnaná, keď po troch zápasoch mali zhodne po 9 bodov. Zaostávala len ŠKN Žilina B, ktorá prvé tri zápasy prehrala. V druhej polovici sa aj do tabuľky prejavili najvyrovnanejšie výkony a možno aj domáce prostredie družstva Deaf Bowling Košice „C“, ktoré zostávajúce zápasy vyhralo a so ziskom 20 bodov celé kolo vyhralo s dvojbodovým náskokom pred ŠKN Trenčín, ktorý získal 18 bodov. Nedarilo sa už družstvu Sokol Petržalka, ktoré s 12 bodmi obsadilo tretie miesto. ŠKN Žilina „B“ napokon s 10 bodmi tesne zaostalo na štvrtom mieste.

V jednotlivcoch najlepším hráčom dňa sa  priemerom 182,83 stal Rastislav Sidor z Deaf Bowling Košice „C“. Po celý deň dosahoval pomerne vyrovnane  výsledky  Na druhom mieste bola Jana Jarábková z ŠKN Žilina „B“ priemerom 162,25.Tretí Dušan Hvizdák mal priemer 161,5. Najlepší náhod dňa dosiahol Rasťo Sidor výkonom 209 bodov.

Ďakujem všetkým družstvám a hráčom za prispenie k pokojnému a športovému priebehu súťaže. Deaf BwL liga skupina B bude pokračovať 8. hracím dňom svojím 2. nadstavbovým kolom