29.10.2021 – Po druhom bloku dnešných hier v mužskej kategórii máme smutnú správu z dôvodu nepostupu nášho reprezentanta Michala Jakobeia. Aj keď Michal zahral druhý blok svojich hier skvele nakoniec to na postup do naj 16 ky nestačilo a chýbalo opäť málo ako tomu bolo aj u Kristíny Vlkovičovej. Michalovi Jakobeiovi súčtom 3359 bodov chýbalo na postup iba 13 bodov. Michal tak v celkovom súčte obsadil tak ako aj Kristína konečné 17. miesto z celkovo 30 súťažiacich. Obom našim reprezentantom Ďakujeme za skvelé výkony a úspešnú reprezentáciu SR v zahraničí a prajem ešte príjemné chvíle na ECC 2021 a želáme šťastný návrat domov a Michalovi šťastný let do Dubaja, kde sa pripojí k našej reprezentácii a bude nás reprezentovať na podujatí IBF Super World Championship 2021!!!

Práve skončila skupina mužov ktorej sčasťou bol aj náš reprezentant Michal Jakobei ktorý po včerajšku dnes urobil všetko preto aby si splnil svoj cieľ postup do najlepšej 16 ky v kategorii mužov. Tak ako v ženskej kategórii Kristína Vlkovičová tak aj v mužskej MIchal Jakobei v druhom bloku svojich hier zlepšil svoj výkon oproti prvému bloku nakoľko v prvom bloku zahral súčet 1630 bodov dnes to bolo o takmer 100 bodov viac 1729 bodov čo znamená súčet 3359 bodov celkový priemer 209,9 boda a veríme, že bezproblémový postup medzi 16 ku najlepších. Skvelý výkon Michal, ďakujeme Ti za spríjemnenie týchto nepriaznivých Covidových čias týmto výkonom a prajeme Ti ešte veľa šťastia v ďalších výkonoch na podujatí ECC 2021. Držíme palce a netrpezlivo budeme čakať ako dopadne druhý blok mužskej kategorii kde spoznáme 16 ku postupujúcich, kde určite nebude chýbať aj náš Michal Jakobei. ???

 

28.10.2021 – Včerajší deň na podujatí ECC 2021 bol pre našu reprezentáciu opäť súťažný a takpovediac aj veľmi smolný. Smolný z dôvodu tesného nepostupu medzi 16 najlepších pre Kristínu Vlkovičovú, ktorá zlepšeným výkonom 1506 bodov (priemer 188,2 boda) sa snažila o postup medzi 16 najlepších žien na ECC 2021. Súčet bodov za dva hracie dni Kristína Vlkovičová dosiahla 2907 bodov čo je priemer 181,7 boda, ktorý napokon na postup nestačil a chýbalo iba máličko 8 bodov na priamy postup. Nevadí aj tak na úvodné vystúpenie Kristíny Vlkovičovej na medzinárodnom podujatí a hneď na šampionáte Majsteriek ECC 2021 to bol skvelý výkon a veríme, že pri dohnaní tréningovej absencii zapríčinenej pandémiou sa výkony budú len a len zlepošovať. Ďakujeme za dôstojnú reprezentáciu Slovenska na podujatí ECC 2021.

Michal Jakobei mal na programe svoje úvodní kvalifikační hry na Šampionáte ECC 2021 a tie zvládol veľmi dobre, nebiť jednej hry by to bolo určite priebežné postupové miesto. Michal Jakobei dosiahol súčet 1630 bodov (priemer 203,8 ). Strata na postupové miesta je minimálna a veríme, že sa nám všetkým postup MIchala Jakobeia medzi 16 najlepších splní. Držíme palce.

 

27.10.2021 – Úvodný hrací deň na podujatí ECC je za nami a po dlhom maratóne hier zapríčinenom zlým stavom bowlingového centra a konkrétne stavom bowlingových strojov v bowlingovom centre v Chania. Dnes na svoje úvodné hry na ECC nastúpila iba Kristína Vlkovičová s pôvodne plánovaným štartom o 13.00 hod, ktorý sa neskôr presunul o hodinu a pol práve z dôvodu porúch bowlingových strojov. Nakoľko chýba aj online scoring v centre a vypadlo aj priebežné zverejnenie výsledkov v úvodnom dni čo je na takýto šampionát naozaj už iba slovíčko hanba!!! Veď nahadzovanie výsledkov máme priebežne už na komerčných podujatiach či ligách a nie na Majstrovstvách šampiónov Európy v bowlingu. Včera sme priniesli aj chybnú správu o štarte MIchala Jakobeia, ktorý nastúpi na svoje úvodné hry až vo štvrtok od 9.00 hod nášho času a za chybný údaj sa ospravedlňujeme a zajtra Michalovi držíme palce tak ako sme držali palce dnes Kristíne Vlkovičovej. Nakoľko sme nevedeli presne čo sa deje v bowlingovom centre až po komunikácii s MIchalom kde nám zaslal priamo z dejiska podujatia takéto vysvetlenie situácie a zhodnotenie dňa: “ Prvý kvalifikačný deň na ECC 2021 máme úspešne za nami, aj keď bez problémov to určite nebolo. Ako prví začínali rundou o 9.00 hod muži, skóringové tempo bolo od začiatku vysoké, hneď v prvej runde sa blisol „Perfect Game“ rumunský reprezentant Romeo Gagenoiu, ktorý nakoniec prvý blok 8 hier aj vyhral súčtom 1915 bodov ( priemer 239,4 bodov), top 8 mužskej kategórie uzatváral Artemii Zubkov (Rusko) so súčtom 1701 bodov ( priemer 212,6 boda). Muži kvôli technickým problémom na dráhach dohrali rundu s 90 minútovým meškaním. Ženy začínali prvý blok 8 hier s meškaním aj s našou Kristínou Vlkovičovou, technické problémy nepoľavili, v priebehu 3 hry sa pokazila dráha č. 14 a odišiel taktiež skóring na dráhach 1-4, takže sa výsledky zapisovali na papier a boli kontrolované 3 rozhodcami pre možné matematické chyby. Výsledok ženskej rundy bohužiaľ nepoznáme nakoľko výsledky ani neskoro večer neboli nahodené a sú nekompletné, takže na aktualizáciu a dohratie si musíme počkať „.  Toľko Michal Jakobei z Grécka, ktorému zajtra držime palce!!!

European Championship of Champions 2021 dnes začal na ostrove Kréta v Gréckom meste Chania aj za účasti našich reprezentantov. Našu krajinu na podujatí ECC 2021 v Grécku reprezentujú posledná Majsterka SR Kristína Vlkovičová a vicemajster SR v kategórii mužov Michal Jakobei. Obaja naši reprezentanti dnes absolvovali oficiálne tréningy, na ktorých sa oboznámili s bowlingovým centrom a bowlingovými povrchmi AMF. Zajtra už na oboch našich reprezentantov čakajú prvé súťažné hry v kvalifikácii. Ako prvý sa zajtra predstavia muži a to už od 9.00 hod nášho času nastúpi Michal Jakobei na svoj prvý blok 8 hier na šampionáte ECC 2021. Kristína Vlkovičová nastúpi na svoje úvodné hry o 13.00 hod. V kategórii mužov sa predstaví celkovo 31 Majstrov svojich krajín a v kategórii žien sa predstaví 28 Majsteriek svojich krajín. Na manager mítingu bol dnes predstavený aj 41 stopový mazací model s 2795 ml oleja. Veríme, že tento mazací model prinesie našim reprezentantom šťastie, ktoré bude určite potrebné k postupu do ďalších bojov.  Držíme palce a nech Vám to padáááá

výsledkový servis ECC 2021