EYLT2021

ETBF sa rozhodla zorganizovať turnaj v spolupráci s TenPinCam.com pod názvom European Youth LiveCam Tournament 2021.

TenPinCam je revolučná technológia, ktorá umožňuje zahrať si bowling s priateľmi prípadne inými hráčmi po celom svete prostredníctvom web kamier a internetu. Hráči si v domácom  bowlingovom centre vybavenom technológiou TenPinCam spustia mobilnú aplikáciu a zvolia turnaj alebo hru 1 na 1 resp. battle. Celá hra je následne prenášaná prostredníctvom kamier na portál TenPinCam.com ako aj do mobilnej aplikácie.

Vzhľadom na neľahkú situáciu v bowling z posledného obdobia sa ETBF rozhodla zorganizovať turnaj juniorov do 21, ktorý má slúžiť ako test technológie pre budúce turnaje pod hlavičkou ETBF s využitím tejto technológie. ETBF umožnilo SBwZ prihlásiť sa do tohto turnaja ako jednému z 8 európskych bowlingových zväzov.

SBwZ schválil nomináciu reprezentačného trénera Costasa Mitsingasa do tohto turnaja a to 2 chlapcov Daniela Jánoša a Lukáša Lizáka. Tí sa už pripravujú v bowlingovom centre Galériabowling Košice, ktoré je ako jediné na Slovensku vybavené technológiou TenPinCam.

Formát turnaja bol zvolený tak, aby umožnil hráčom dosahovať, čo najlepšie výsledky vzhľadom na to, že každý z hráčov si môže zvoliť v domácom bowlingovom centre ľubovoľný mazací model. Každý z hráčov nastúpi v jednej skupine A resp. B kde odohrajú K.O. súboje na dve víťazné hry proti vylosovaným súperom.

Turnaj sa začína 24.7.2021 oficiálnymi tréningovými súbojmi, následne sa súboje K.O. začnú 25.7.2021 o 15:00 pre skupinu A, kde nastúpi reprezentant Daniel Jánoš a o 15:05 pre skupinu B, kde nastúpi reprezentant Lukáš Lizák.

Celkové info o turnaji ako aj harmonogram a výsledky budú dostupne na oficiálnej stránke https://tenpincam.com/EYLT2021.

Našich reprezentantov je možné sledovať cez webový prenos prostredníctvom web stránky https://tenpincam.com, kde si po zaregistrovaní môžete prezerať aktuálne prebiehajúce zápasy.