Na zlatú nedeľu (18.12.2022)  sa odohralo v PBC Bratislava tretie kolo extraligy západ trojčlenných družstiev 2022/2023. Dnes sa hralo na náročnom mazanií BANK 3 M1 ktoré preverilo vicero hráčov. Dnes malo viacero družstiev problém zložiť aspoň trojicu hráčov ale nakoniec  sa to každému družstvu podarilo.

Za neúčasti najlepších hráčov ligy, prevažne z družstva  EUREKO NZ, dnes dominovalo družstvo BK Lions Levice ktoré vyhralo všetkých sedem zápasov ( 28 b. ) pred družstvom Strike Kings Zvolen ( 22,5 b. ) tretie miesto obsadilo BK Viliams Komárno ( 20 b. ) štvrté miesto BC BNC Strikers ( 16 b ) piate miesto BC BNC Young Boys ( 14 b. ) šieste miesto Saturn Malacky BBM ( 14 b. ) siedme miesto Eureko NZ  ( 13 b. ) ôsme miest Bowlingový Klub NZ ( 12,5 b. )

Družstvo BK Lions Levice si dnes pripísalo najvyšší výkon družstva 676 a aj najvyšší priemer družstva 583 bodov.  Najvyšší výkon jednotlivca zaznamenal náhodom 248 bodov Matej Jakobei (BK Lions Levice).

Medzi jednotlivcami si prvé miesto vybojoval Juraj Voskár s priemerom 215,43 a Juraj sa zároveň stal aj jedniným hráčom ktorý sa dostal cez priemer 200. Dnes jedniný neporazený hráč kola je Róbert Duba ktorý vyhral všetkých sedem svojích zápasov.

V celkovom poradí  vedie naďalej družstvo EUREKO NZ ziskom 74 bodov, druhé miesto družstvo BK LIONS LEVICE 60 b. tretie miesto Strike Kings Zvolen 54,5 b. štvrté miesto BC BNC Young Boys 51 b. piate miesto Bowlingový Klub NZ 49 b. šieste miesto BC BNC STRIKERS 48,5 b. siedme miesto SATURN MALACKY BBM 45 b. ôsme miesto BK Viliams Komárno 38 b.

Najlepším hráčom ligy po dnešnom  kole je Roman Karlík ( priemer 214,00 ) na druhom mieste je jeho spoluhráč z EUREKO NZ Dávid Barak ( priemer 212,67 ) tretie miesto Michal Jakobei ( priemer 203,95 )

Štvrté kolo sa uskutoční  15.01.2023 v BNC Bratislava a bude sa hrať na 39 stopovom mazaní „WINDING ROAD (50 uL)“