Extraliga východ 2018/2019 - 4Sport Prešov

V nedeľu 03. 02.2019 sa v herni Citybowling Poprad odohralo piate kolo Extraligy východ. Víťazom kola sa stalo družstvo 4 Sport Prešov so ziskom 26 bodov pred družstvom Technomont Stanča, ktoré získalo 22 bodov. Na treťom meste skončilo družstvo Laguna SNV – Tempo so ziskom 21,5 boda. Na štvrtom mieste sa umiestnilo družstvo Hviezda Žilina so ziskom 18 bodov, na piatom mieste skončili MAAD – GBK Košice – 16 bodov, šieste mesto obsadilo družstvo PINTEA so ziskom 14 bodov. Siedmu priečku obsadilo družstvo BK Slovfruit Košice so ziskom 11,5 boda. Posledné
ôsme miesto pre piaty hrací deň patrilo družstvu ZNAKOM s 11 bodmi.

Najlepším hráčom 5. kola s priemerom 207,67 sa stal Alex Basala z družstva 4Sport Prešov. O najvyšší náhod kola sa postaral taktiež Alex Basala z 4Sport Prešov s výkonom 246.

Zápas s najnižším rozdielom iba 2 body sa odohral medzi družstvami Technomont Stanča (517) a Hviezda Žilina (519). Najvyšší výkon družstva zaznamenalo družstvo 4Sport Prešov výkonom 645 bodov.(ĽK)