Včerajším sviatočným dňom sa v prešovskom bowlingovom centre Bowling pri trati začali súboje o záchranu v extralige trojčlenných družstiev vo východnej divízii. Družstvo, ktoré sa umiestni po dvoch hracích kolách na 4. mieste bude musieť exraligu východ v ďalšej sezóne opustiť a nahradí ho víťazné družstvo z 1. BwL.
Toto kolo sa odohralo na 44 stopovom mazacom modeli ABT 3, ktorý potrapil viacerých hráčov nakoľko sa počas sezóny takáto dĺžka mazania nevyskytuje boli súboje zaujímavé.

Najlepšie nástup do prvého hracieho kola zvladlo družstvo Hviezda Žilina, ktoré získalo 22 bodov a je tak lídrom tabuľky. Druhým drustvom je Sergio so 17 bodmi pred ŠBK Košice so 14 bodmi a ostatným Znakom so 7 bodmi.

V tabuľke TOP jednotlivcov je na treťom mieste Marek Tobis (Sergio) s priemerom 188,33 za Marekom Škorvánkom (Hviezda Žilina)190,50 bodmi. A top jednotlivcom kola sa stal Martin Petričko (Znakom)201,00 priemerovými bodmi. Najvyšší náhod kola sa podaril Marekovi Škorvánkovi (Hviezda Žilina) s výkonom 245 bodov.

Zatiaľ nie je nič rozhodnuté a súboje budú pokračovať daľsím súťažným kolom 22.5.2022 v žilinskom bowlingovom centre Bowling Academy Žilina, kde sa rozhodne o vypadávajúcom družstve. Takže sa máme na čo tešiť.

(MV)