Extraliga_zapad_2019_2020_Eureko

Druhé kolo západnej divízie extraligy sa odohralo v nedeľu 10. novembra v Petržalskom bowlingovom centre. Hralo sa na zaujímavom 38-stopovom mazaní z knižnice Kegel pod názvom Taj Mahal z kategórie Sport Series a nejednému hráčovi narobilo vrásky na čele, keď priemer nad 200 bodov sa podarilo dosiahnuť iba trom hráčom.

Najlepšie si s ním poradilo družstvo EUREKO Nové Zámky, ktoré si za výhry v piatich zápasoch pripísalo 24 bodov a zvíťazilo v hracom dni. Na druhom mieste skončili BK Viliams Komárno (20,5 bodu), ktoré si udržalo líderskú pozíciu v celkovom priebežnom hodnotení. Tretiu priečku obsadilo družstvo BC BNC STRIKERS (19,5 bodu). Najmenej sa tentoraz darilo hráčom z BBM Autosave Juh Malacky(11 bodov).

Najlepším hráčom kola sa stal najmladší hráč západnej divízie extraligy, junior Dávid Barak s výborným priemerom 220,86. Najvyššiu hru predviedla Kristína Šramková výkonom 268, najvyšší výkon družstva dosiahlo EUREKO NZ so súčtom 727 bodov s najvyšším celkovým priemerom v hracom dni 621,86.

Dnešné kolo poriadne premiešalo celkovým priebežným poradím a pohľad do tabuľky hovorí o veľkej vyrovnanosti, ako na prvých troch priečkach, tak aj na ďalších, keď rozdiel medzi štvrtým a ôsmym družstvom je iba 5 bodov. Uvidíme, čo prinesie tretie kolo, ktoré sa uskutoční 15. decembra opäť v PBC. Všetkým hráčom ako aj obsluhujúcemu personálu herne patrí vďaka za disciplinovaný a bezproblémový priebeh hracieho dňa. (mh)