1_BWL_2018_2019_TOP_3

V dňoch 4. až 5. mája sa uskutočnili záverečné kolá druhej najvyššej súťaže trojčlenných družstiev v skupine Západ. Všetky prvoligové družstvá zo západoslovenskej skupiny odohrali v dvoch hracích dňoch po 6. vzájomných zápasoch na mazaní Beaten Path v bowlingovom centre BNC Bratislava.

V zmysel dodatku k Všeobecným propozíciám BwL 2018/2019 boli družstvá po 6. ligovom kole rozdelené na dve skupiny, družstvá ktoré skončili po tomto hracom dni na 1. až 4. mieste hrali o popredné umiestnenie a družstvá, ktoré skončili nižšie v priebežnej tabuľke hrali o zotrvanie v súťaži vo forme účasti v baráži a o priamy zostup do najnižšej súťaže trojčlenných družstiev.

Pred samotným finálovým dvojkolom sa hralo nakoniec o veľa, okrem 12,5 bodového rozdielu medzi prvým a druhým družstvom bol všade iba minimálny bodový rozdiel. Po siedmom ligovom kole sa už situácia trošku utriasla a to hlavne v druhej skupine, kde vznikol 10 resp. 7,5 bodový rozdiel medzi družstvami, ktoré zostupujú do druhej ligy a medzi družstvami smerujúcimi do baráže. Prvenstvo v súťaži si aj po tomto kole bezpečne udržiavali hráči zo Saturn Malacky Juh s 12 bodovým rozdielom na druhé družstvo.

Najúspešnejším jednotlivcom predposledného ligového kola bol Ondrej Suran (JUMA Nitra) s priemerom kola 202,67 a najvyšší výkon kola predviedol Peter Vilna (Turkey Hunters) s hrou 264.

Záverečná šestica zápasov utvrdila družstvá v druhej polovici tabuľky o svojom umiestnení, takže družstvá Strelci Nitra a NC PRO PAGE zostupujú nakoniec do druhej bowlingovej ligy. Družstvá BC BNC Young Boys a JUMA Nitra odohrajú ešte v tejto sezóne zápasy v baráži o účasť v 1. BwL.

V skupine o prvenstvo došlo na záver k zmene na druhej a tretej pozícii, pričom bodový rozdiel bol iba 3,5 bodov. Konečné štvrté miesto v sezóne 2018/2019 si v 1. BwL v skupine Západ vybojovali hráči z SESK NZ, na treťom mieste skončili hráči z TOPSTUR. Ocenenie za druhé miesto si z BNC Bratislava odnieslo družstvo Turkey Hunters a prvenstvo v súťaži si vybojovali hráči zo Saturn Malacky Juh. Kompletný výsledkový servis nájdete v záložke „Ligové súťaže“ a „Ligové výsledky“.

Najúspešnejším jednotlivcom v tejto sezóne sa stal Matej Košecký (Turkey Hunters) s celoligovým priemerom 202,09.

Posledné štatistické údaje súťaže, najvyšší priemer záverečného kola dosiahol opäť Ondrej Suran 198,67 a najvyšší výkon kola Matej Košecký 256.

Všetkým oceneným ešte raz srdečne blahoželáme, družstvám ktoré budú hrať o zotrvanie v súťaži prajeme veľa športových úspechov a každému účastníkovi súťaže prajeme veľa úspechov v nadchádzajúcich nielen zväzových bowlingových akciách a podujatiach. (BK)