12. 11. 2021 –  Poslednou súťažou, kde sme mali možnosť vidieť v súbojoch aj našich reprezentantov bola súťaž mix štvorčlenných družstiev. Reprezentačný tréner SR Costas Mitsingas po dohode a rozhovore s hráčmi rozhodol o zostavení tímu pre súťaž štvorčlenných družstiev v kategórii mix. Za našu krajinu nastúpili Kristína Šramková, Lenka Šulková, Alex Basala a Daniel Jánoš. Naši reprezentanti odohrali blok 10 hier s celkovým sčtom 1883 bodov čo v celkovom súčte bodov znamená konečné 41. miesto. Zajtra pokračuje šampionát semifinálovými súbojmi, ktoré sa budú konať na výstavisku EXPO 2021, kde sú nainštalované dve bowlingové dráhy AMF vo výstavnom pavilóne, kde budú za prítomnosti verejnosti prebiehať finálové súboje.     Držíme palce Českým reprezentantom vo svojich ďalších vystúpeniach na podujatí.

11. 11. 2021 – Na podujatí IBF SUPER WORLD CHAMPIONSHIPS 2021 dnes boli na programe súťaže trojíc. Naši chlapci nastúpili na svoj blok 10 hier. No úvod sa našim reprezentantom vôbec nevydaril.  Úvodná hra 127 v konečnom súčte môže našich chlapcov veľmi mrzieť, lebo súčtom 2061 bodov priemer 206,1 boda im postupová 16. priečka ušla „iba“ o 75 bodov. Našim reprezentantom tak patrí celkové 23. miesto v súťaži trojíc mužov. Naopak veľmi dobre si dnes počínali český reprezentanti, ktorý výkonom 2331 bodov obsadili 2. miesto za víťazmi kvalifikácie švédmi so ziskom 2414 bodov. Zajtra sú na programe súťaže v kategórii mix kde našim reprezentantom držíme palce.

8. 11. 20121 – Dnešný deň pokračovala na šampionáte IBF SUPER WORLD CHAMPIONSHIPS 2021 v Dubaji súťaž jednotlivcov. Naši chlapci a ženy dnes odohrali opäť blok 5 hier a po skončení poslednej hry boli skompletizované celkové výsledky jednotlivcov a dozvedeli sme sa 32 najlepších mužov a 32 najlepších žien, ktoré postúpili do TOP 32 hráčov na šampionáte IBF SUPER WORLD CHAMPIONSHIPS 2021 v Dubaji. Kristína Šramková dnes zahrala súčet 888 bodov priemer 177,6 bodov a celkovým súčtom 1843 bodov obsadila v kategórii jednotlivkýň žien celkové 69. miesto. Lenka Šulková dnes taktiež odohrala druhý blok hier v kategórii jednotlivkýň a dnešný súčet 858 bodov čo je priemer 171,6 bodov a celkový súčet 1656 bodov jej vyniesol celkové 86. miesto v kategórii jednotlivkýň žien. Víťazkou kvalifikácie sa stala so súčtom 2479 bodov Američanka K. Kulick.

Naši muži taktiež bojovali o čo najlepšie umiestnenie a najlepší z našich mužov Alex Basala dnes dosiahol súčet 976 bodov priemer 195,2 boda a celkovým súčtom 1948 bodov obsadil konečné 109. miesto v kategórii jednotlivcov mužov. Dávid Barak dnes dosiahol súčet 994 bodov priemer 198,8 boda a celkovým súčtom bodov 1935 obsadil konečné 114. miesto v konečnom poradí mužov. Daniel Jánoš dnes odohral taktiež posledný blok hier v kategórii jednotlivcov a súčtom 884 bodov priemer 176,8 bodov obsadil s celkovým súčtom 1758 bodov celkové 122. miesto v kategórii mužov. Najbližšie sa naši muži predstavia v kategórii trojíc 11. 11. 2021. Želáme veľa šťastia a nech Vám to padááá

7. 11. 2021 – Na podujatí IBF SUPER WORLD CHAMPIONSHIPS 2021 majú naši reprezentanti za sebou dva súťažné dni. V prvom hracom dni súťažili naši reprezentanti v súťaži jednotlivcov mužov a žien. V kategórii mužov sa na 100. mieste so súčtom 972 bodov a priemerom 194,4 boda umiestnil Alex Basala. Na 112. mieste súčtom 941 bodov a priemerom 188,2 boda umiestnil Dávid Barak a na 123. mieste so súčtom 874 bodov a priemerom 174,8 boda umiestnil Daniel Jánoš. V priebežnom poradí po 5 hrách je na čele švédsky hráč Jesper Svensson s neskutočným súčtom 1345 bodov čo je priemer 269 bodov. Za zmienku určite stojí aj druhé miesto hráča zo Saudskej Arábie A. Alkhliwaia so súčtom 1313 bodov a najzaujímavejšie na jeho výkone boli dve 300-ky (PERFECT GAME) z piatich odohratých hier. Naše ženy sa predstavili taktiež v súťaži jednotlivkýň s výsledkom Kristína Šramková je so súčtom 955 bodov a priemerom 191 bodov na priebežnom 56. mieste. Lenke Šulkovej patrí priebežné 89. miesto za nahraný súčet 798 bodov a priemer 159,6 boda.

V súťaži dvojíc nastúpili naši chlapci v zložení Alex Basala a Dávid Barak na svoj úvodný blok hier a nahrali spoločný súčet 2009 bodov čo znamená priemer 200,9 boda a priebežné 46. miesto. Naše ženy Kristína Šramková a Lenka Šulková nahrali spoločný súčet 1774 bodov priemer 177,4 a to našim reprezentantkám zaručilo priebežné 39. miesto.

Súťažiam na IBF SUPER WORLD CHAMPIONSHIPS 2021 sa opäť nevyhli aj problémy najmä nefungujúci scoring systém, neskoré nahadzovanie výsledkov. Podľa informácii od nášho reprezentačného trénera Costasa Mitsingasa sa jedná o najhorší svetový šampionát v histórii čo do stránky organizácie podujatia. Veríme, že sa to všetko zlepší a naši hráči sa pokúsia urobiť maximum pre zlepšenie svojich výkonov. Držíme Vám palce nech Vám to padááá

Zajtra sa naši reprezentanti predstavia v druhom bloku hier jednotlivcov. Ako prvý nastúpia na svoje hry chlapci a veríme, že zajtrajší deň nám prinesie zlepšenie výsledkov našich reprezentantov.

 

Ako už titulok uvádza je tomu tak na podujatí IBF SUPER WORLD CHAMPIONSHIP 2021, ktorý sa začína v Dubaji sa predstavia aj naši reprezentanti SR v bowlingu. Po úvodnej nominácii reprezentačného trénera Costasa Mitsingasa nám deň pred odletom urobili škrt cez rozpočet potrebné PCR testy všetkých účastníkov. Bohužiaľ pozitívny test na COVID 19 vyšiel Šimonovi Hrušovskému, ktorý tak nemohol odcestovať spolu s tímom a želáme mu skoré uzdravenie. Niekoľko testov absolvoval aj Dávid Barak, ale napokon dva posledné PCR testy potvrdili negativitu a tak Dávid mohol o deň neskôr spolu s náhradníkom Danielom Jánošom odcestovať na šampionát do Dubaja. Asi najväčšiu smolu mal Michal Jakobei, ktorému pozitívny test na Covid zaregistrovali ešte na podujatí ECC 2021 na Kréte a Michal sa tak nemohol vrátiť spolu s našou výpravou a je ešte aj dnes v karanténe na izbe v Grécku. Miško želáme Ti aby si tie posledné dni karantény zvládol a tešíme sa na Tvoj návrat domov. Covid 19 narobil problémy viacerým športovcom a tímom a tak naša reprezentácia na IBF SUPER WORLD CHAMPIONSHIP 2021 odišla rozdelená na niekoľko etáp a sme radi, že dnes už zarezávaj na tréningu všetci spolu v Dubaji.

V kategórii žien nás bude reprezentovať na podujatí IBF SUPER WORLD CHAMPIONSHIP 2021 v Dubaji Kristína Šramková a Lenka Šulková. V kategórii mužov budeme mať asi najmladší tím v zložení Dávid Barak, Daniel Jánoš a Alex Basala. Aj keď naši chlapci nie sú kompletní tím veríme, že vo všetkých kategoriách v ktorých sa predstavia podajú maximálne výkony a to platí aj o našich dvoch ženách na šampionáte. Našu výpravu povedie reprezentačný tréner SR Costas Mitsingas.

Budeme Vám prinášať aktuálne info z podujatia,zisťujeme aj možnosti on line scoringu či Live streamu ak budeme mať info hneď Vám to dáme na stránke vedieť. Po včerajšom tréningu sa našim bowlingové centrum celkom pozdávalo a podľa vyjadrenia Alexa Basalu sa všetci pomerne rýchlo aklimatizovali a na tréningu predvádzali slušné výkony.

Veríme, že aj situácia okolo Covidu v našom tíme už je za nami, a že sme si už smolu vyčerpali a budú nas čakať len samé príjemné chvíle, ktoré nám prinesú naši reprezentanti na podujatí IBF SUPER WORLD CHAMPIONSHIP 2021 v Dubaji. Ako a kedy nastúpia naši hráči na svoje prvé hry Vám prinesieme na našej stránke.

 

webová stránka IBF SUPER WORLD CHAMPIONSHIP 2021

 

Výsledky IBF SUPER WORLD CHAMPIONSHIPS 2021

 

Výsledky IBF SUPER WORLD 2021