V nedeľu 27.11.2022 sa v bowlingovom centre Citybowling Poprad odohralo druhé kolo 1.ligy východ.

Víťazom kola sa stalo družstvo Koľko kolkov so ziskom 24 bodov pred družstvom Formica, ktoré získalo 21 bodov. Na treťom meste skončilo družstvo Laguna Capitol so ziskom tak tiež 21 bodov.

Na štvrtom mieste sa umiestnilo družstvo Laguna Partička so ziskom 20 bodov, na piatom mieste skončili Znakom – 18 bodov, šieste mesto obsadilo družstvo Dragons so ziskom 17 bodov. Siedmu priečku obsadilo družstvo BK Žilina so ziskom 11 bodov. Posledné ôsme miesto pre druhý hrací deň patrilo družstvu Deaf Warriors Košice s 8 bodmi.

Najlepším hráčom 2. kola s priemerom 201,00 sa stal Novotný Igor z družstva Laguna Capitol. O najvyšší náhod kola sa postaral taktiež Novotný Igor z družstva Laguna Capitol s výkonom 248. Zápas s najnižším rozdielom iba 13 bodov sa odohral medzi družstvami Dragons (496) a Laguna Partička (509). Najvyšší výkon družstva zaznamenalo družstvo Laguna Capitol výkonom 608 bodov.