Letný tatranský pohár 2017 ukončil bowlingové leto. Na tomto  9. ročníku sa predstavilo 83 hráčov z celého Slovenska, Čiech a Maďarska. Hráči bojovali v 15tich kvalifikačných rundách o 32 postupových miest. Posledným postupovým hráčom sa stal Harašta Jiří. Víťazom kvalifikácie sa stal Zoričák Anton so súčtom 1303. V kvalifikácii sme mohli vidieť aj najvyššiu hru turnaja 298 v podaní Lukáša Andrássyho.

Vo dvoch štvrťfinálových blokoch odohrali hráči 4 hry, ku ktorým sa im pripočítal 50 %-ný prenos z kvalifikácie. Bolo vidieť, že hráči už našli spôsob, ako dosiahnuť vysoké čísla. To dokazovali aj priemery zahraté vo štvrťfinále.  8 hráčov dokázalo vo štvrťfinále zahrať priemer cez 200. Poslednou postupovou hráčkou do semifinále sa stala Koseková Kristína. V semifinále ukázal svoje kvality Karlík Roman, ktorý s úžasnými hrami 263, 226 a 257 sa stal prvým superfinalistom.

Do finále sa prebojovalo osem hráčov, ktorí systémom roll-off odohrali svoje finálové zápasy. V prvom kroku proti sebe nastúpili Koseková Kristína, Tříska Ján a Karlíková Jana. V tomto napínavom zápase, to bravúrne zvládla Kristína, ktorá postupila do ďaľšieho kroku. Kristína ani v tomto kroku nedala súperom šancu a porazila Jurinyiho Luboša a Suváka Jozefa. V predposlednom finálovom kroku znova Kristína ukázala, že  je vo skvelej forme, keď hrou 211 sa prebojovala cez Karlíka Jozefa a Andrássyho Lukáša do superfinále ku Karlíkovi Romanovi.

Vítazom superfinále sa stal zaslúžene a tak aj víťazom celého LTP 2017 skvelo hrajúci Karlík Roman s hrou 238.  Najlepšou ženou celého tunaja bola Koseková Kristína, najlepším juniorom sa stal Tříska Ján a najvyšší náhod získal Andrássy Lukáš.

V doplnkovej sútaži dvojíc sa stali víťazmi Jurinyi Ľuboslav a Andrássy Lukáš. Po prvom štvrťfinále bola vyžrebovaná tombola, v ktorej sa šťastným výhercom televízora Samsung stal Košecký Matej. Všetkým oceneným a výhercom srdečne gratulujeme.

Celý tento krásny turnaj je za nami. Všetkým by som v mene celého organizačného tímu chcel poďakovať za skvelú atmosféru, o ktorú ste sa postarali. LEBO VĎAKA VÁM JE LETNÝ TATRANSKÝ POHÁR TAKÝ AKÝ JE. Jedno veľké ďakujeme.