Dnešný deň jednoznačne patril nežnejšiemu pohlaviu, ktoré sme s radosťou vítali v priestoroch prešovského bowlingového centra Bowling pri trati Prešov.

Od úvodných kvalifikačných rúnd, sa odohrávali súboje o najprestížnejší titul tohtoročnej sezóny Majstrovstiev Slovenskej Republiky jednotlivcov v kategórii žien. Aj napriek neplánovanej pandemickej prestávke a zmene pôvodného termínu sa na MSRj prihlásilo celkovo 19 hráčok z celého Slovenska. ŠTK pre toto podujatie vybrala už pomerne známy 39 stopový mazací model Score King s 22,76 ml oleja, ktorý sa zdá potrápil väčšinu hráčok.

Tohtoročnou zmenou, ktorú ŠTK pre MSRj mužov a žien pripravila bola zmena hracieho systému, kedy sa body nahraté v kvalifikácii prenášali do 1. finálového kroku a tu sa pripočítali k dvom ďalším hrám, z ktorých potom vznikli dvojice do K.O. súbojov. Tento systém bol zvolený hlavne s cieľom priblížiť sa európskym šampionátom ako EWC a ECC.

Úvodná runda sa neplánovane skomplikovala, keď sa dostavili len štyri súťažiace a kvalifikáciu musel odohrať na jednom podávači. Prvú rundu vyhrala jednoznačne Renáta Fedorčíková z Prešova.

V druhej runde sa na rozbehy postavilo 15 hráčok a najlepšie si v kvalifikácii poradila Lenka Šulková, ktorá nahrala 1078 borov a stala sa tak prvou postupujúcou z 8 najlepších žien tohto dna po boku s Kristínou Šramkovou, Alena Kentošovou, Miroslavou Novodomec, Danou Jánošovou, Ivetou Tovarňákovou, Kristínou Vlkovičovou a Monikou Židzikovou.

Následné dve hry priniesli celkom zaujímavý zvrat práve pre Kristínu Vlkovičovú, ktorá si výrazne zlepšila postavenie najvyššou hrou dna 234 bodov a poskočila tak na druhé postupové miesto rovno do semifinále. Top štvorku semifinále okrem Kristíny Vlkovičovej doplnili Kristína Šramková postupujúca z 1. miesta, Alena Kentošová (postup z 3. miesta) a Lenka Šulková (postup zo 4. miesta).

Do K.O. súbojov na vylosovaných dráhach nastúpili  Kristína Šramková proti Lenke Šulkovej, kde sa podarilo dve viťazné hry lepšie zvládnuť práve Lenke Šulkovej a Kristínu Šramkovú zdolala 2:0. Druhým semifinálovým párom boli Kristína Vlkovičová a Alena Kentošová, ktorým dve hry nestačili na rozhodnutie a o postupe rozhodla až tretia hra, kde Kristína Vlkovičová porazila Alenu Kenošovú v pomere 2:1.
Alena Kentošova a Kristína Šramková tak obsadili delené 3. miesto

Finále sa tak odohrávalo v réžii dvoch západniarok, no nečudo kežde ide práve o zverenkyne tohtoročného Majstra Slovenska Lukáša Andrássyho.
Prvú finálovú hru jednoznačne vyhrala Kristína Vlkovičová 192:163 no v druhej hre sa dalo napätie doslova krájať kedy Lenka Šulková hádzala niekoľko strikov po sebe. Nakoniec sa Kristíne podarilo rozhodnúť zápas vo svoj prospech a svoje víťazstvo rozhodla síce tesne ale predsa pre seba v pomere 161:158 a stala sa tak novou víťazkou Majstrovstiev Slovenskej Republiky jednotlivcov v kategórii žien pre ročník 2019/2020, čím je právoplatne patrí aj najprestížnejší titul Majsterka Slovenska pre ročník 2019/2020 ako aj právo reprezentovať Slovensko.

 

Konečné poradie MSRj žien 2019/2020

  • ?? Kristína Vlkovičová (celodenné skóre 2235 s priemerom 171,92 )
  • ? Lenka Šulková (celodenné skóre 2063 s priemerom 171,92 )
  • ? Kristína Šramková (celodenné skóre 1721 s priemerom 172,10 ) / ? Alena Kentošová (celodenné skóre 1874 s priemerom 170,36 )

? Kompletné výsledky v PDF

[pdf-embedder url=“https://www.slovakbowling.sk/wp-content/uploads/2020/07/msrj_2019_2020_vysledky_zeny.pdf“]