Počas víkendu sme v bowlingovom centre Citybowling Poprad spoznali Majstra SR jednotlivcov v kategórii mužov 2021/2022. Predstavený formát Majstrovstiev SR mužov bol nastavený aby aspoň z časti kopíroval a hlavne priblížil víťazovi – Majstrovi SR situáciu, ktorá na podujatí European Championship of Champions v Olomouci bude čakať na nášho nového Majstra SR. Z vlastnej účasti na ECC môžem potvrdiť skúsenosť, že dobiehať po prvom bloku hier najlepších hráčov Európy v bowlingu je ťažšie po psychickej stránke, ako po tej fyzickej – hráčskej a práve tohoročný model MSR mužov v Poprade bol hlavne o celodennej koncentrácii nevzdávať sa aj v ťažších chvíľach a taktiež o psychickej odolnosti hráča až do záverečnej hry čo sa nakoniec aj potvrdilo. Víťazom kvalifikácie sa stal Lukáš Lizák súčtom 1388 bodov pred Matejom Tobisom 1371 bodov. Po skončení kvalifikácie nasledovali finálové kroky, ktoré priniesli aj viaceré prekvapenia a tým najväčším boli výkony hier Daniela Jánoša, ktorý sa po kvalifikácii z 20. miesta zásluhou svojich dvoch finálových hier v prvom kroku 266 a 243 bodov prebojoval až na 7. miesto čo mu zaručovalo postup do ďalších finálových krokov. O najvyšší výkon Majstrovstiev SR mužov sa postaral ešte junior Matej Tobis atakom Perfect Game 300, ale napokon sa jeho skvelý výkon zastavil na čísle 299 bodov. Do prvého finálového kroku si hráči prenášali 50% nahratých bodov z kvalifikácie a k týmto bodom si pripočítali dve hry odohraté v prvom finálovom kroku. V druhom finálovom kroku sme spoznali najlepších 16 hráčov, ktorý si k súčtu bodov z prvého finálového kroku pripočítali aj jednu hru v druhom kroku. Do tretieho finálového kroku sa prebojovalo najlepších osem hráčov podujatia a hráči mali poslednú šancu v jednej hre zvrátiť výsledky a tím aj rozhodnúť o postupe do finálových KO súbojov, kde sa prebojovali najlepší 4 hráči celých Majstrovstiev SR mužov. Pri tomto module Majstrovstiev SR mužov sa do KO súbojov dostali hráči, ktorý počas celého podujatia zaznamenali skvelé vyrovnané výkony a tak finále nebolo o náhode, ale zaslúžené pre všetkých 4 účastníkov KO súbojov čo bol aj cieľ tohto podujatia aby sa víťazom a Majstrom SR mužov stal hráč, ktorý bol na spomenutom podujatí ten najlepší. Finálové výkony hráčov boli skvelé zápasy mali patričný náboj a najmä zápas medzi Dávidom Barakom a Danielom Jánošom bol napínavý až do posledného framu. V úvodnej hre zaznamenal Daniel Jánoš skvelý výkon 274 bodov a jeho súper v KO Dávid Barak zaznamenal 186 bodov a rozdiel 88 bodov by zlomil psychiku viacerých hráčov, ale ako poznáme nášho mladého bojovníka Dávida Baraka bola radosť pozerať na druhú hru v ktorej sa Dávidovi Barakovi podaril skvelý výkon 290 bodov, ale Daniel Jánoš potvrdil taktiež psychickú odolnosť a v druhej hre zaznamenal výkon 208 bodov a rozdiel 6 bodov vo svoj prospech rozhodol o prvom finalistovi o titul Majstra SR mužov. V druhom súboji sa opäť vekom iba junior Šimon Jaroš nenechal rozptýliť účasťou vo finále a po hrách 206 a 213 bodov zvíťazil nad Lukášom Lizákom, ktorý vo finále nepotvrdil svoje dobré výkony v predošlých kolách a po hrách 190 a 191 bodov obsadil s Dávidom Barakom delené 3. miesto. V absolútnom finále o Majstra SR mužov proti sebe nastúpili dvaja juniorský reprezentanti SR Daniel Jánoš a Šimon Jaroš. Za zmienku stojí aj fakt, že na prvých 6. miestach boli všetko hráči širšej nominácie juniorov a kadetov SR do 21 rokov a najlepšiu osmičku uzatváral Peter Fekete a Matúš Gožo. Aj to potvrdzuje správny smer a rozvoj tréningového cyklu u hráčov, ktorý sú pod vedením reprezentačného trénera SR Costasa Mitsingasa a to buď na kempoch, ktoré organizuje SBwZ, alebo na samostatných tréningových cykloch jednotlivých hráčov, ktoré na diaľku sleduje aj reprezentačný tréner Costas Mitsingas a na pravidelnej u niekoho až na dennej báze konzultuje rôzne zmeny, ktoré sú v konečnom dôsledku viditeľné aj na týchto Majstrovstvách SR mužov a našim reprezentantom želáme veľa vytrvalosti a ochoty trénovať pred blížiacimi sa podujatiami najmä EYC 2022 vo Francúzsku.

Finálový súboj medzi Šimonom Jarošom a Danielom Jánošom bol skvelým zavŕšením celých Majstrovstiev SR mužov 2021/2022 v Poprade a po hrách 277 a 235 zvíťazil Daniel Jánoš nad Šimonom Jarošom, ktorému tentoraz nestačili hry 204 a 267 bodov na titul Majstra SR mužov. Titul Majster SR v kategórii mužov pre rok 2022 si vybojoval po celodennom bojovnom výkone, keď pred prvým finálovým krokom strácal na vedúceho hráča 142 bodov práve domáci hráč Daniel Jánoš a bude našu krajinu zastupovať na podujatí ECC 2022 v Českej republike v meste Olomouc. Titul Vicemajster SR si odnáša Šimon Jaroš a o tretie miesta sa delia Dávid Barak a Lukáš Lizák. Všetkým účastníkom ďakujem za účasť a predvedené výkony. Poďakovanie patrí aj personálu Citybowling Poprad za pripravenosť dráh a bezproblémový priebeh Majstrovstiev SR.