Pravidelne sa v letných mesiacoch odohrávajú Majstrovstvá Európy seniorov v bowlingu a tento aj keď výnimočný „Covid“ rok 2021 tomu nebude inak aspoň podľa oznámenia organizátora podujatia. Tento rok sa podujatie ME seniorov 2021 bude konať v Nemecku v meste Berlín v termíne 20. – 26. júna 2021. Podľa informácií od organizátorov, ktorý mapujú situáciu pandémie COVID 19, organizátori plánujú zabezpečiť všetky bezpečnostné a hygienické opatrenia počas podujatia a ME seniorov 2021 chcú zorganizovať a myslia to naozaj vážne. Dnes nikto nevie povedať na 100% ako to bude v júni 2021, ale už teraz je pravdepodobné, že bude potrebné testovanie hráčov a pravdepodobne aj vakcinácia (očkovanie proti Covid 19) u všetkých účastníkov. Preto je potrebné zvážiť každému záujemcovi o štart na podujatí či bude ochotný a schopný splniť všetky podmienky organizátorov, aby nedošlo k zbytočným nezrovnalostiam a hlavne či by sa všetci účastníci stihli v SR zaočkovať v požadovanom čase. Povinné očkovanie môže organizátor podujatia vyžadovať a účastníci, ktorý nebudú zaočkovaní nemusia mať povolený štart na podujatí. Tieto opatrenia sa budú samozrejme meniť podľa vývoja situácie na celom svete a samozrejme Vás o tom budeme informovať, nakoľko dnes nik nevie ako to nakoniec bude. Podujatie ME seniorov 2021 môže byť aj preložené, alebo zrušené na základe rozhodnutia organizátora podľa vývinu situácie s Covid 19 o čom organizátor informuje už teraz vopred!!!

Pre štart na ME seniorov 2021 v Berlíne bola SBwZ zaslaná prihláška potvrdzujúca účasť hráčov SR na podujatí. Tak ako po minulé roky sme sa rozhodli otvoriť online obsadzovačku pre záujemcov o účasť na ME seniorov 2021 do ktorej je potrebné uviesť tel. číslo hráča, meno a priezvisko hráča poprípade ak hráč plánuje vziať so sebou aj doprovod tak túto skutočnosť stačí uviesť pri svojom mene + meno doprovodu. Obsadzovačka bude zverejnená do 14. 2. 2021 !!! a následne prihlásený hráči budú prezidentom SBwZ oslovený o záväzné potvrdenie účasti. Prihlásenie možné aj TU  Záväzná prihláška s menami účastníkov bude zaslaná 15. 2. 2021 organizátorom podujatia v Nemecku. Podujatia sa môžu zúčastniť hráči a hráčky registrované v SBwZ s platným registračným preukazom za splnenia vekovej hranice t.j. v čase konania podujatia musí hráč dovŕšiť 50 a viac rokov aby mohol štartovať na podujatí. V prílohe pod článkom nájdete aj link na oficiálnu stránku ME seniorov 2021. Účastníci podujatia majú možnosť ubytovania v 3 oficiálnych hoteloch:

Park Inn By Radisson – cena 1/1 izby je 113,95,-€/noc a cena 1/2 izby je  123,95,-€/noc

Mercure Hotel Berlin Tempelhof – cena 1/1 izby je 95,-€/noc a cena 1/2 izby je 110,-€/noc

Hampton by Hilton – cena 1/1 izby je 105,-€/noc a cena 1/2 izby je 120,-€

Ubytovanie tak ako aj cesta je možná taktiež individuálne na základe rozhodnutia účastníka podujatia. Všetky bližšie informácie o podujatí a hoteloch nájdete v linku pod článkom. Štartovný poplatok pre hráča je 230,-€ a pre doprovod 180,-€ vrátane záverečného banketu.

Podujatie ME seniorov 2021 v Berlíne sa bude odohrávať v troch bowlingových centrách rozdelených na ženy a mužov. Muži odohrajú kategóriu jednotlivcov v bowlingovom centre Hasenheide, ktoré disponuje 28 dráhami značky Brunswick. Mužské súboje dvojíc a trojíc sa odohrajú v bowlingovom centre Schillerpark s 46 dráhami značky Brunswick. Ženské kategórie sa budú odohrávať v bowlingovom centre Bowling World, ktoré disponuje 28 dráhami značky Brunswick.

Záverečný banket pre účastníkov ME seniorov 2021 v Berlíne sa uskutoční v zariadení Hofbräu Wirtshaus v Berlíne.

Na základe rozhodnutia Výkonného Výboru SBwZ zabezpečíme pre účastníkov bezplatne reprezentačné polokošele a taktiež dotáciu vo výške 1.500,-€, ktorá bude rozdelená medzi štartujúcimi reprezentantami SR pri úhrade štartovného poplatku. V prípade záujmu SBwZ zabezpečí aj odznaky SBwZ na základe dohody s účastníkmi podujatia.

Veríme, že pandemická situácia dovolí usporiadať ME seniorov 2021 aj za účasti našich reprezentantov.

Vladimír Merkovský prezident SBwZ

prihlásenie na ME SENIOROV 2021

https://www.esbc2021.eu

[pdf-embedder url=“https://www.slovakbowling.sk/wp-content/uploads/2021/02/ESBC-2021-Invitation-1.pdf“ title=“informačný leták ESBC 2021 „]