V sobotu sa v bowlingovom centre BNC v Bratislave odohrali Majstrovstvá Slovenskej Republiky v bowlingu nepočujúcich jednotlivcov, ktoré boli skutočným oživením športovej vášne a odhodlanosti. Toto športové podujatie nebolo len súťažou, boli to príbehy bojovnosti, kde športovci ukázali svoje zručnosti a výnimočný pokrok dosiahnutý v priebehu minulého roka.

Niektorí hráči a hráčky prekvapili svojím neúnavným úsilím a odhodlaním, ktoré ich priviedli až na vrcholné miesta. Ich snaha je svedectvom o tom, že šport má silu spájať ľudí a prekonávať akékoľvek prekážky, bez ohľadu na ich schopnosti alebo obmedzenia.

Prítomnosť významných osobností zo sveta športu, predsedu Deaflympijského výboru SR, Petra Birku, a generálnej sekretárky Mileny Fabšičovej, zdôraznila dôležitosť tohto podujatia. Ich účasť vytvorila atmosféru podpory a uznanie pre nepočujúcich športovcov, ktorí sa zaslúžene zviditeľnili na tejto výnimočnej súťaži. Záverečné výsledky sú len špičkou ľadovca tohto bohatého športového zážitku.

Začnime u žien, ktoré nám ukázali svoje neuveriteľné zručnosti a odvahu v boji o prvé miesto. Na vrchole ženského rebríčka je Simona Kvasničková, ktorá si svojimi stabilnými výkonmi vybojovala titul Majsterky SR nepočujúcich jednotlivcov v kategórii žien. Na druhom mieste sa umiestnila Veronika Hvizdáková, ktorá napriek dlhej prestávke príjemne prekvapila divákov svojím výkonom a hlavne odhodlaním súťažiť. Tretie miesto si podelili Erika Halásová a Danka Forraiová.

Vo vysokej konkurencii mužov sa na vrchol dostal Viliam Vlačuška, ktorý svojimi precíznymi hodmi a taktickou zručnosťou prekonal všetkých súperov a zaslúžene si vybojoval titul Majstra SR nepočujúcich jednotlivcov v kategórii mužov. Peter Kuchta, ďalší hráč ktorý prekvapil svojimi výkonmi, obsadil druhé miesto. Na tretiu pozíciu sa dostali dvaja hráči, minuloročný majster SR Peter Hvizdák a Rasťo Sidor, ktorí si zaslúžia uznanie za svoje vynikajúce výkony.

Tieto Majstrovstvá Slovenskej Republiky nie sú len o výsledkoch, ale aj príbehom o tom, ako srdce, odhodlanie a nekonečné úsilie môžu viesť k úspechu. Títo športovci nepočujúcej komunity ukázali svetu, že ich schopnosti nemajú žiadne hranice a ich vášeň k športu ich môže posunúť k nečakaným cieľom. Gratulujeme všetkým víťazom a účastníkom za ich neuveriteľné výkony a tešíme sa na budúce podujatia, ktoré nám ukážu ešte viac skvelých momentov.

V neposlednom rade by som rád poďakoval personálu bowlingového centra BNC Bratislava, za dôkladnú prípravu športoviska a bezproblémový priebeh počas tohto významného podujatia.  (MV)

Celkové poradie žien

🥇 Simona Kvasničková
🥈 Veronika Hvizdáková
🥉 Erika Halásová a Danka Forraiová

Celkové poradie mužov

🥇 Viliam Vlačuška
🥈Peter Kuchta
🥉 Peter Hvizdák a Rasťo Sidor

 

Odkazy

 

Galéria