V sobotu 25.5.2019 sa v bowlingovom centre Bowling Academy Žilina konali Majstrovstvá Slovenskej Republiky jednotlivcov v kategórii juniorov 2018/2019 (MSRj jr. 2018/2019), ktorých sa zúčastnilo 41 juniorov. Zastúpená bola každá kategória do 10, do 12, do 15 a do 18 rokov ako u dievčat tak u chlapcov.

V kategórii dievčat do 10 rokov ako jediná získala majstrovský titul Tamarka Marčeková na 4 kvalifikačné hry.

? ? Tamarka Marčeková

V kategórii dievčat do 12 rokov sa predstavili tri hráčky, kde na 3. mieste sa umiestnila Zuzka Kovárová, 2. miesto získala Lenka Bikárová a majstrovský titul si odniesla Nikolka Holešová.

? ? Nikolka Holešová
? Lenka Bikárová
? Zuzka Kovárová

Do kategórie dievčat do 15 rokov nastúpili Nikola Haverová a Lucia Fratričová, ktoré odohrali finále o majsterku ako prvé. Tu si titul nenechala vziať Nikola Haverová a stala sa majsterkou SR v sezóne 2018/2019.

? ? Nikola Haverová
? Lucia Fratričová

Najpočetnejšou dievčenskou kategóriou bola tá do 18 rokov, kde nastúpilo do kvalifikácie šesť dievčat. Do top štvorky sa dostali Viktória Kokoruďová, Simona Horváthová, Soňa Kovalčíková a Izabela Hajduková. Soňa a Izabela podľahli po prvom K.O. a získali tak zdieľanú bronzovú priečku.
Vo finále sa šťastie priklonilo viac na stranu Simony Horváthovej, ktorá získala v tejto sezóne titul Majsterky SR. Striebro tak zostalo na východe u Viktórie Kokoruďovej.

? ? Simona Horváthová
? Viktória Kokoruďová
? Soňa Kovalčíková, Izabela Hajduková


Aj v chlapčenských kategóriách bolo plno.

Kategóriou chlapcov do 10 rokov naplnilo 6 chlapcov. Do top štvorky sa dostali Jakub Štěpánek, Tomáš Tatranský, Artur Pir a Samuel Husárik. V semifinále sa len o neuveriteľné 3 body podaril postup Arturovi Pirovi. Druhým finalistom sa jednoznačne stal domáci hráč Jakub Štěpánek. Finále bolo plné emócii a nakoniec sa víťazmi stali obaja finalisti.
Víťazom kategórie sa po velmi tesných výsledkoch stal Jakub Štěpánek, nakoľko sa však jedná o hráča bez slovenského občianstva titul majstra získal Artur Pir. Takto sme v tejto kategórii mohli vidieť zdieľané prvé miesto.

? Jakub Štěpánek, ? Artur Pir
? Tomáš Tatranský, Samuel Husárik

V kategórii chlapcov do 12 rokov sa predstavili piati hráči, z ktorých sa do TOP 4 dostali Dávid Barak ako jednoznačný víťaz kvalifikácie, Sebastián Remiš, Matúš Hrušovský a Jaroslav Kučera. Do finále postupovali Dávid Barak a Sebastián Remiš, ktorí predviedli napínavé finále s priemermi hier 195 a 209,5. Nakoniec sa zadarilo viac Sebastiánovi Remišovi, ktorý si vybojoval majsterský titul.

? ? Sebastián Remiš
? Dávid Barak
? Matúš Hrušovský, Jaroslav Kučera

Najpočetnejšou kategóriou celých majstrovstiev bola kategória chlapcov do 15 rokov, kde sa v kvalifikácii predstavilo skvelých až 14 chlapcov. Top 4 v tejto kategórii boli Šimon Hrušovský, Daniel Jánoš, Matej Jakobei a Richard Foltýnek. Finalistami sa sa stali práve Matej Jakobei a Šimon Hrušovský, kde mal navrch práve Šimon  a získal tak titul Majstra SR

? ? Šimon Hrušovský
?Matej Jakobei
?Daniel Jánoš, Richard Foltýnek

Ostatnou kategóriou chlapcov do 18 rokov bola obsadená štyrmi hráčmi. Semifinále si zahrali Lukáš Lizák a Matej Fischer, ktorý podľahol Lukášovi pomerne vysoko 480:311 na súčet dvoch hier. Druhé semifinále vyšlo lepšie Patrikovi Walterovi, ktorý vyhral na Timotejom Kožíkom 400:373.
Finále už bolo v podaní Lukáša Lizáka, ktorý si šancu na titul nenechal vziať a po hrách 222 a 218 sa stal víťazom tejto kategórie.

?? Lukáš Lizák
?Patrik Walter
?Timotej Kožík, Matej Fischer


Na záver by som veľmi rád poďakoval bowlingovému centru Bowling Academy Žilina, ktorého personál bol na túto akciu pripravený a vyšiel nám aj v ústrety pri natiahnutí tohto šampionátu prenájmom centra.

Zároveň by som rád poďakoval a vyzdvihol snahu bowlingových klubov, ktoré sa snažia pracovať s mládežou a hlavne vďaka ním sme mohli zažiť Majstrovstvá SR juniorov s takým skvelým počtom hráčok a hráčov (41).

V neposlednom rade by som rád poďakoval aj samotným hráčkam a hráčom za účasť ako aj ich rodičom a doprovodu, ktorí vytvorili naozaj krásnu a kvalitnú atmosféru tohto podujatia doslova prešpikovanú emóciami.

Všetkým víťazom a účastníkom ešte raz gratulujem a verím, že ďalší rok sa vidíme opäť minimálne v takto hojnom počte. (MV)

 

? výsledky v PDF formáte

[pdf-embedder url=“https://www.slovakbowling.sk/wp-content/uploads/2019/05/msrj_2018_2019_vysledky_jr.pdf“]