Sobota 4. 3. 2023 patrila Regionálnym majstrovstvám jednotlivcov skupina východ . V bowlingovom centre Citybowling Poprad sa stretlo  32 hráčov v kategórii  mužov, 5 hráčok v kategórii žien, 3 juniorky a 6 juniorov.

Po skončení už  prvej rundy bolo dosť zrejmé že sa hrá trochu pomalšie ako sa predpokladalo v rozpise, čo sa potvrdilo aj v ďalších dvoch hrách. Tento fakt ovplyvnil priebeh Majstrovstiev nakoľko časový posun po troch rundách v kvalifikácii bol značný a bolo jasné, že finálové súboje sa podľa pôvodného rozpisu nestihnú odohrať, nakoľko bowlingové centrum malo zarezervované objednávky na všetky dráhy od bežných návštevníkov. Na základe tohto časového posunu rozhodla ŠTK SBwZ o neodohratí finálových súbojov mužov a žien. Výsledky kvalifikácie a postupy mužov ostávajú v platnosti. O tomto rozhodnutí boli hráči oboznámení a väčšina z prítomných súhlasila s rozhodnutím ŠTK. Následne hráčom bola vrátená časť štartovného poplatku za neodohraté finálové hry. Na základe neodohratia finálových krokov nemohli byť udelené ani tituly regionálnych Majstrov v kategórii mužov a žien, nakoľko finálová časť nebola odohraná.       Podmienky  ďalšieho postupu na  MSRJ  sa dodržia podľa propozícií. Zdržiavaním jednotlivých hier sa budeme musieť zaoberať aj do budúcna, nakoľko tento novodobý jav sa opakuje aj na viacerých podujatiach a organizátori vrátane SBwZ tak majú sťažené podmienky pri plánovaní časového harmonogramu podujatia a taktiež bowlingové centrá sú vyťažované každú hodinu a posuny času sú tak neprípustné ako tomu bolo aj v tomto prípade. Hráčom sa ospravedlňujeme za vzniknuté komplikácie, ktoré sa však pre toto podujatie už nedalo ovplyvniť.

Aj napriek týmto mierným komplikáciam sme boli svedkami pekných hier a super výkonov .

Kvalifikáciu suverénnym spôsobom vyhral  Lukáš Lizák  s priemerom  227 bodov  pre Lukášom Katriňákom  s nahraným priemerom 217,83 boda a bol aj autorom najvyššej hry 288 bodov, na tretej priečke skončil  Šimon Hrušovský  s priemerom 216,83 boda .

V kategórii žien to najlepšie zvládla Bibiána Klimková  pred  Gabrielou Pituchovou a Monikou Židzikovou.

Kategória junior/juniorka je poradie : Juniorka do 10 rokov  Dominika Radová , Juniorka do 15 rokov  Dominika Hurtová  , Juniorka do  18 rokov  Viktória Vanátová  , Junior do 15 rokov  Matúš Hrušovský  , Junior do 18 rokov  Dávid Štefánik .

Všetkým zúčastneným chcem poďakovať za predvedené výkony a postupujúcim prajem veľa úspechov na MSRJ .

V neposlednom rade chcem poďakovať obsluhe a pripravenosti v herni Citybowling Poprad . (JV)

mrj_2022_2023_vychod muži

mrj_2022_2023_vychod zeny

mrj_2022_2023_vychod juniori