Nadchádzajúcu sezónu otvorilo na východe Slovenska prvé ligové kolo seniorskej ligy. V základnej
skupine Východ nastúpilo takisto sedem družstiev rovnako ako na západe našej republiky. Účastníci
súťaže sa stretli v sobotu 30. septembra v bowlingovom centre Citybowling Poprad.

Úvodnú časť súťaže najlepšie zvládli hráči z družstva Seniori Spiš SNV, ktorí nazbierali celkovo30 bodov za šesť
víťazných zápasov. Vo všetkých zápasoch vyhralo síce družstvo Veteráni Tatry, ale do celkového
hodnotenia si pripísali o jeden bod menej. Na treťom mieste skončili hráči z tímu Cassovia 50 BT so
ziskom 19,5 boda. Bodový rozdiel medzi ostatnými účastníkmi súťaže je zatiaľ minimálny.

Medzi jednotlivcami dominoval Anton Zoričák (Seniori Spiš SNV), ktorý z troch hier nahral priemer
244,00, dosiahol zároveň najvyšší výkon úvodného ligového kola 279. Na druhom mieste skončil
Vladimír Pavlikovský (Veteráni Tatry) 211,50 a na treťom mieste sa umiestnil Igor Novotný (Seniori
Spiš SNV) s priemerom 203,75.

Nasledujúce stretnutie seniorov v skupine Východ sa uskutoční v sobotu 28. októbra opäť
v bowlingovom centre Citybowling Poprad. Všetkým účastníkom prajeme príjemnú zábavu a čo