SBwL_2018_2019_TOP_3_finale

Posledný marcový víkend sa v bowlingovom centre BNC Bratislava uskutočnila finálová časť Seniorskej bowlingovej ligy v sezóne 2018/2019. Postupovali sem všetky zúčastnené družstvá z oboch základných skupín Západ a Východ, pričom podľa umiestnenia v základnej časti si na finálové zápasy prenášali bonusové zvýhodnenie. Každý hrací deň odohrali družstvá po 11 vzájomných zápasov.

Prvý hrací deň vyšiel najlepšie družstvu SBK Lions Levice, ktoré prehralo iba v jednom zápase a do priebežného  hodnotenia si pripísalo 41 bodov. V sobotu 30. marca skončili na druhom mieste hráči z Blue Team s deviatimi výhrami a ziskom 40 bodov. Na treťom mieste sa umiestnila Stabilita BNC Bratislava so siedmimi výhrami a ziskom prvých 37 finálových bodov. Medzi jednotlivcami sa najviac darilo Jaroslavovi Felčírovi (BBM), ktorý dosiahol priemer na hru 204,45.

Na ďalších miestach skončili Viktor Špindor (Blue Team) 202,36 a Ivan Hrabinský (Stabilita BNC Bratislava) 202,22. O najvyšší výkon prvého hracieho dňa sa postaral Ivan Hrabinský s hrou 279.

V nedeľu 31. marca bolo na programe pokračovanie, začínalo sa už ráno o 9:00 a spolu s časovým posunom, prinieslo jednotlivým účastníkom veľmi skoré ranné prebudenie. V druhej jedenástke vzájomných zápasov naplno zabrali hráči z družstva Blue Team, prehrali iba jeden zápas a do konečného hodnotenia si pripísali 42 bodov. Druhý najvyšší bodový zisk zaznamenali v nedeľu Veteráni Tatry 37 a tretí Cassovia 50 BT 36 bodov spolu so Stabilitou BNC Bratislava.

Medzi jednotlivcami dominoval v nedeľu Pavol Kečkéš (Blue Team), ktorý dosiahol priemer na hru 210,78. Za ním skončili Viktor Špindor (Blue Team) 209,88 a Jaroslav Felčír (BBM) s priemerom 206,91. Najvyšší výkon druhého hracieho dňa skončil pri čísle 276 v podaní Viktora Špindora.

Ako ale dopadli jednotliví účastníci Seniorskej bowlingovej ligy 2018/2019 vo finálovej časti? Prvenstvo a majstrovský titul si vybojovali hráči z Blue Team, ktorí nazbierali celkovo 90 bodov spolu s prenosom bodov zo základnej časti. Na konečnom druhom mieste skončilo SBK Lions Levice so ziskom 87 bodov. Ocenenie za tretie miesto si z BNC Bratislava odniesla Stabilita BNC Bratislava s finálovými 79 bodmi.

V prílohe prinášame kompletnú tabuľku umiestnenia jednotlivých účastníkov. Na záver finálového vyvrcholenia súťaže sa oceňovali aj ďalšie súťažné kategórie.

Medzi jednotlivcami skončil na prvom mieste Jaroslav Felčír (BBM) s celofinálovým priemerom 205,68. Ocenenie za druhé
miesto získal Viktor Špindor (Blue Team) 205,53 a za tretie miesto Pavol Kečkéš (Blue Team) 205,41. Regionálnym majstrom v skupine Východ sa stali hráči z družstva Seniori Spiš SNV, na ďalších ocenených miestach skončili Veteráni Tatry a Cassovia 50 BT. V skupine Západ bolo poradie na prvých troch miestach nasledovné, prvé miesto SBK Lions Levice, druhé Tyrnávia Bowlers a tretie Blue Team.

Aj touto cestou chceme ešte raz srdečne zablahoželať všetkým oceneným družstvám, ďakujeme aj ostatným hráčom za ich účasť na záverečnom vyvrcholení súťaže.

Iba pre informáciu prinášame ešte ďalšie termíny seniorských podujatí v aktuálnej bowlingovej sezóne. V sobotu 13. apríla sa uskutočnia v PBC Bratislava Seniorské Majstrovstvá SR vo dvojiciach a v dňoch 6. až 8. júna sa bude konať 9. ročník Old School Bowling Cup 2019 v BNC Bratislava. (BK)