V bowlingovom centre Bowling Academy sa uskutočnilo posledné kolo základnej časti Seniorskej BwL v divízii Východ v sezóne 2023/2024. Opäť sa začínalo veľmi skoro, tak ako všetky kola v tomto ročníku, teda o 8:00 hod. Od prvého zápasu sa snažilo družstvo HAJDUK SPLIT sťahovať manko na čelo tabuľky, 8 zápasov boli neporaziteľný až prišiel záverečný súboj – priama konfrontácia o Regionálneho Majstra SBwL s družstvom KOMPLET POPRAD a v tomto súboji podľahli 2:3. O tom že Družstvo KOMPLET POPRAD sa stáva víťazom, nakoniec pri rovnosti bodov rozhodlo celkové nahraté skóre a rozdiel 185 bodov je naozaj minimálny. Tuhý boj sa zvádzal aj o postup do finálového kola, ktoré sa bude konať 25.-26.5.2024 v BNC Bratislava, keďže v tejto divízii sa zúčastnilo 10 družstiev a do finále postupovalo iba prvých 8 družstiev. Nakoniec teda do finále nepostupuje družstvo BK KOŠICE, ktoré získalo 69 bodov a obsadilo 9 priečku a družstvo MATADORI PREŠOV, ktorý skončili na 10. mieste zo ziskom 59 bodov.

V celkovom hodnotení jednotlivcov skončil prvý Anton Zoričák z družstva SENIORI SPIŠ s priemerom 190,49, na druhom mieste sa umiestnil Branislav Deško z družstva HAJDUK SPLIT s priemerom 184,45 a tretí skončil Vladimír Pavlikovský z družstva KOMPLET POPRAD s priemerom 182,65.

Celkovo sa teda majstrom stalo družstvo KOMPLET POPRAD, na druhom mieste skončilo družstvo HAJDUK SPLIT a na treťom mieste sa umiestnilo družstvo OLD SCHOOL CITYBOWLING POPRAD. Ďalšie poradie je nasledovné: 4. miesto – SENIORI SPIŠ, 5. miesto – STARCI NA CHMELI, 6. miesto – SLOVAKTECH, 7. miesto – ROVEX 23 a 8. miesto – KPI SENIORI ŽILINA.