V sobotu sa v bowlingovom centre BNC Bratislava rozbehla Seniorská liga trojčlenných družstiev SBwZ 2021/2022. V úvodnom kole sa predstavilo iba 7 družstiev a veríme, že v nasledujúcich kolách bude už Seniorská liga kompletná. V úvodnom kole si seniori zmerali svoje bowlingové schopnosti na 40 stopovom mazaní STONEHENGE. Víťazom kola sa stalo družstvo STABILITA BNC BRATISLAVA ziskom 31 bodov, keď ani v jednom zápase nenašli premožiteľa. Na priebežnom druhom mieste v celkovom poradí sa umiestnilo družstvo SBK LIONS LEVICE ziskom 25 bodov pred družstvom BBM ziskom 21 bodov. Družstvo PRIMA Té Té Trnava je na 4. mieste ziskom 17 bodov iba pol boda pred družstvom DIGI SLOVAKIA 16,5 boda. Priebežná 6. priečka patrí družstvu PIRÁTI ziskom 15 bodov pred družstvom BLUE TEAM ziskom 14,5 boda. Tabuľku uzatvára družstvo BK VILIAMS KOMÁRNO bez bodu. Najlepším výkonom koka sa prezentoval výkonom 256 bodov Peter Melkner ( STABILITA BNC BRATISLAVA ). Najvyšší priemer dosiahol Milan Černý 217,86 boda z družstva SBK LIONS LEVICE pred Petrom Melknerom 217,57 boda ( STABILITA BNC BRATISLAVA ) a Petrom Martinkovičom 205,67 ( BBM ). Najvyrovnanejším zápasom kola bol zápas medzi družstvami SBK LION LEVICE a STABILITA BNC BRATISLAVA ktorý skončil v pomere 586:587 pre družstvo STABILITA BNC BRATISLAVA. V poradí druhé kolo Seniorskej ligy Západ je na programe 18. 12. 2021 v bowlingovom centre PBC Bratislava.