10.07.2024 – Dnešný deň bol prvým súťažným dňom pre našich reprezentantov v súťaži jednotlivcov. Kto si privstal skoro ráno mohol sledovať výkon našich chlapcov Martina Malcha a Šimona Jaroša. Martin Malcho zaznamenal súčet 1112 bodov čo je priemer 185,33 bodov a pred poslednou rundou mu patrí priebežné 73. miesto. Na priebežnom 21. mieste je Šimon Jaroš so súčtom 1282 bodov a priemerom 213,67 bodov. V druhej runde sa predstavili naši chlapci Dávid Barak a Šimon Hrušovský. Lepšie sa v tejto runde darilo Dávidovi Barakovi so súčtom 1251 bodov s priemerom 208,5 boda mu patrí priebežné 32. miesto. Šimon Hrušovský hral taktiež veľmi pekné hry, ale posledná hra mu nevyšla podľa jeho predstáv, ale napriek tomu dosiahol súčet 1209 bodov čo je priemer 201,5 boda a priebežné 46. miesto v tabuľke. Chlapci nesklamali všetci predviedli skvelé výkony, ktoré treba hodnotiť aj s pohľadu, že sa jedná o Majstrovstvá sveta v bowlingu a byť na svete v prvej polovici tabuľky je zatiaľ skvelé a veríme, že už nasledujúce súboje dvojíc posunú našich chlapcov bližšie k postupu do finálových súbojov v konečnom poradí, či účasti vo finále v jednotlivých kategóriách. V piatok sa predstavia v súťaži dvojíc Martin Malcho a Šimon Jaroš. V sobotu nastúpia Šimon Hrušovský a Dávid Barak. Chlapcom držíme palce a tešíme sa na Vaše výkony.

09.07.2024 – Po neoficiálnych tréningoch dnes nasledovali tie oficiálne a všetci naši hráči mali možnosť vyskúšať si bowlingové dráhy v plnom nasadení. Prinášame Vám hodnotenie  nášho reprezentanta Šimona Hrušovského tesne po tréningu: „ bowlingové centrum je zaujímavo riešené, nakoľko bloky dráh nie sú usporiadané rovno vedľa seba, ale trocha do šikma, takže to trocha skresľuje dráhu keď hráte na krajnej dráhe, ale dá sa s tým vysporiadať. Čo nás prekvapilo bolo, že v bowlingovom centre bola dosť zima aj napriek tomu, že vonku je strašne teplo a dusno od vlhkosti (80 % vlhkosť vzduchu). Hrali sme iba hodinu aj keď sme boli unavení ešte po dlhej ceste, ale myslím si, že sa budeme vedieť prispôsobiť a už ani časový posun nám nerobí problém“. Toľko slová Šimona Hrušovského priamo z Kórei a všetci na Slovensku veríme, že už zajtra naši reprezentanti nás potešia svojimi skvelými výkonmi. Zajtra o 6.00 hod nášho času nastúpia naši chlapci Šimon Jaroš a Martin Malcho v kategórii jednotlivcov a o 10.00 hod nastúpia Dávid Barak a Šimon Hrušovský. Ak máte chuť si ráno privstať pod článkom nájdete aj odkaz na stránku a Live prenos, kde môžeme spolu sledovať výkony našich chlapcov. Chalani držíme Vám palce prajeme veľa Strike hodov nech Vám to padááá

Na podujatí World Youth Championships 2024 v Kórei meste Incheon  sa v bowlingovom centre Fiesta Bowling Center predstavia aj naši juniori. V nádhernom bowlingovom stánku disponujúcim 32 dráhami značky AMF sa naši reprezentanti predstavia vo viacerých kategóriách jednotlivcov, dvojíc a tímov. Našu reprezentáciu na podujatí WYC 2024 reprezentujú : Dávid Barak, Šimon Hrušovský, Šimon Jaroš a Martin Malcho. Našich úspešných juniorov bude opäť sprevádzať a „koučovať“ reprezentačný tréner SR Costas Mitsingas. Chlapci odcestovali v skvelej nálade a nevadila im ani dlhšia cesta na letisko vo Waršave, odkiaľ už nasledoval let do mesta Incheon v Kórei, kde sa pripojil aj reprezentačný tréner SR Costas Mitsingas. Chlapcov čaká aklimatizácia s posunom času a taktiež oddych po dlhom lete do Kórei. Na podujatí sa okrem našej reprezentácie predstaví spolu 38 krajín z celého sveta. Dnes bol na programe neoficiálny tréning družstiev a porada tímov. Zajtra je na programe oficiálny tréning tímov podľa rozpisu a vo večerných hodinách bude nasledovať oficiálny otvárací ceremoniál šampionátu WYC 2024 v Kórei. Súťažné zápolenia začínajú 10. 7. 2024 súťažmi jednotlivcov. O bližšom rozpise a účinkovaní našich reprezentantov Vás budeme priebežne informovať. Chlapcom držíme palce a tešíme sa na ich výkony na WYC 2024.

stránka podujatia WYC 2024