27. 10. 2023 – Najlepších 16 mužov a 16 žien sa predstavilo na podujatí ECC 2023 v Berlíne v prvom finálovom bloku hier. Medzi 16. najlepšími mužmi nechýbal ani náš reprezentant Šimon Jaroš. Po skončení prvých troch blokov hier strácal náš reprezentant Šimon Jaroš na postup medzi najlepších 8 hráčov síce 218 bodov, ale aj podľa jeho slov išiel sa pokúsiť o malý zázrak. Šimon sa snažil, ale bohužiaľ celkový súčet 1592 bodov čo znamená priemer 199 bodov na postup nestačil a v záverečnom súčte Šimon Jaroš obsadil historicky najlepšie umiestnenie Slovenského hráča na podujatiach ECC za čo mu patrí opätovne veľká gratulácia a Šimon si môže zaslúžene užívať úspech postupu medzi 16 najlepších hráčov Európy v bowlingu. Obom našim reprezentantom SR Jarmile Čangelovej aj Šimonovi Jarošovi patrí veľké poďakovanie za reprezentáciu SR v zahraničí a najmä Šimonovi za pekný úspech na ECC 2023 v Berlíne. Obom našim hráčom želáme príjemné užitie si záverečného banketu a šťastnú cestu na Slovensko.

26. 10. 2023 – Na dnešný deň na podujatí ECC 2023 budeme dlho a s radosťou spomínať, nakoľko Šimon Jaroš napísal novú úspešnú kapitolu Slovenského bowlingu, keď ako prvý muž v histórii Slovenska sa prebojoval do prvého finálového kroku medzi 16 najlepších hráčov Európy v kategórii mužov!!! Šimon dnes podal skvelý a bojovný výkon, kde odbúral stres, vyvaroval sa zbytočným chybám a to všetko mu dopomohlo k skvelému súčtu 1801 bodov čo je priemer 225,1 boda a v dnešnom bloku 8 hier mu patrilo 7. miesto čo je skvelé konštatovanie nášho mladého nádejného reprezentanta SR. V celkovom súčte Šimon Jaroš nahral 5094 bodov čo je priemer 212,2 bodov a celkové postupové 16. miesto medzi najlepších hráčov ECC 2023 v Berlíne aj keď pred týmto blokom mu patrilo nepostupové 21. miesto a nebolo to dnes ľahké sa prebojovať medzi 16 najlepších. Náskok Šimona Jaroša od 17. miesta bol iba 30 bodov a prvú nepostupovú 17. priečku obsadil Peteris Cimdis z Litvy. O tejto prvej nepostupovej priečke by mohol rozprávať najmä Michal Jakobei, ktorému sa toto „nešťastné „ 17. miesto podarilo na šampionáte ECC dosiahnuť hneď dvakrát a taktiež Kristína Vlkovičová zažila trpkosť prvej nepostupujúcej hráčky v kategórii žien na podujatí ECC. AJ práve preto nás veľmi teší, že Šimon Jaroš sa stal prvým mužom SR, ktorému sa podarilo v novodobej histórii Slovenského bowlingového zväzu postúpiť medzi 16 najlepších na podujatí ECC a po Petre Stankovej tak máme aj muža, ktorý sa predstaví vo finálových súbojoch a to už hneď zajtra od 10.00 hod opäť v bloku 8 hier. Tento úspech sa nerodil iba sám od seba, ale Šimon Jaroš svojou cieľavedomou a svedomitou poctivou prácou a prístupom k tréningovému procesu, ktorý riadil či už osobne, alebo na diaľku cez video tréning riadil náš skvelý reprezentačný tréner Costas Mitsingas. Za túto odvedené prácu patrí obom obrovské poďakovanie za skvelú reprezentáciu Slovenského bowlingu a Slovenskej republiky v zahraničí. Costas Mitsingas je prítomný aj na šampionáte ECC 2023 v Berlíne a dozeral na Šimona a poradil vo chvíľach, keď to bolo najviac potrebné. Šimon ďakujem v mene Slovenského bowlingového zväzu a všetci sa tešíme na zajtra, kde Ti všetci budeme držať palce a veriť v zázrak postupu medzi 8 najlepších hráčov Európy na podujatí ECC 2023 v Berlíne.

Šimon Jaroš sa nám vyjadril hneď po poslednom hode, kde už vedel že postúpil medzi 16 najlepších:

„ Formát turnaja je veľmi náročný. Tri bloky po 8 hier naozaj ukážu, kto vie hrať bowling a vie vysporiadať sa so zmenami na dráhach. Mne sa v záverečnom bloku 8 hier podarilo zabrať a postúpiť z 21. miesta medzi top 16 bowlerov v Európe. Atmosféra na turnaji ECC 2023 je priateľská, hráči si nerobia napriek a pomáhajú si, za čo sme veľmi vďačný.  Obrovská vďaka patrí Costasovi Mitsingasovi za špičkový tréning a prípravu na toto podujatie a SBwZ za to, že mi umožnili zúčastniť sa tohto skvelého podujatia “. toľko slová Šimona Jaroša hneď po skončení svojej záverečnej hry.

Dnes odohrali svoj blok 8 hier aj ženy a držali sme palce našej Jaroslave Čangelovej, ktorá dnes odohrala súčet 1336 bodov čo znamená priemer 167 bodov a dnes to stačilo na 31. miesto a v celkovom súčte Jaroslava Čangelová obsadila 30. miesto so súčtom 4044 bodov s priemerom 168,5 bodov. Poďakovanie patrí aj Jarke Čangelovej za dôstojnú reprezentáciu SR a nakoľko sa Jarka predstavila po prvýkrát na medzinárodnom podujatí príjemne prekvapila svojimi výkonmi a pomohla aj Šimonovi k dosiahnutiu skvelému výkonu svojou prítomnosťou a povzbudzovaním za čo jej patrí veľké poďakovanie. Všetci veríme, že zajtra bude Šimona povzbudzovať viac fanúšikov na čele aj s trénerom Costasom Mitsingasom a veríme, že sa zajtra stane malý zázrak a na konci dňa sa budeme všetci tešiť z postupu Šimona medzi najlepších 8 hráčov na ECC 2023 v Berlíne!!!!

Vladimír Merkovský prezident SBwZ

 

25. 10. 2023 – Dnešný deň boli na ECC 2023 na programe súťaže dvojíc mix. Naša dvojica Jaroslava Čangelová a Šimon Jaroš sa predstavila v úvodnom bloku 8 hier. V súťaži dvojíc v mixe sa spočítavali dnešné nahraté výkony. Jaroslava Čangelová zahrala súčet 8 hier 1367 bodov čo znamená priemer 170,9 bodov. Šimon Jaroš dnes dosiahol súčet 1630 bodov a nebyť zaváhania v 4. hre kde Šimon zahral výkon 157 bodov mohol byť celkový súčet dnešného dňa s priemerom 203,8 bodov ešte lepší. Celkový súčet našej dvojice v súťaži mix dvojíc bol 2997 bodov čo znamená konečné 23. miesto s priemerom 187,3 bodov. Skvelé výsledky dnes dosiahla česká dvojica Petra Otec Hanzlovská a Ondrej Prekop, ktorá súčtom 3361 bodov si vybojovala prvé bronzové medaily na šampionáte ECC 2023. Víťazmi sa stala Anglická dvojica Verity Crawley a Hadley Morgan súčtom 3479 bodov pred Gréckou dvojicou Gergia Sagona a Evangelos Kriznis súčtom 3465 bodov. Šampionát ECC 2023 pokračuje zajtra do obeda o 9.00 hod druhým blokom 8 hier v kategórii žien, kde sa naša Jaroslava Čangelová pokúsi zabojovať s priebežného 30. miesta o postup do najlepšej 16 ky podujatia v kategórii žien aj keď jej strata je už 261 bodov budeme veriť v zázrak a držať palce. V súťaži mužov má veľkú šancu na postup do najlepšej 16 ky Šimon Jaroš na priebežnom 21. mieste so stratou na postupovú 16 ku iba 65 bodov, čo v záverečných 8 hrách nie je veľká strata a všetci veríme, že Šimon nadviaže na svoje najlepšie hry na šampionáte a zabojuje o historický postup medzi najlepších 16 hráčov na podujatiach ECC v čom mu budeme všetci na Slovensku držať palce. Verím, že sa zajtra podvečer budeme opäť môcť tešiť na medzinárodnom podujatí v bowlingu z úspechu Slovenskej reprezentácie tentokrát už aj v kategórii seniorov. Nech Vám to padáá!!

24. 10. 2023 – Na šampionáte ECC 2023 v Berlíne sa dnes začali úvodné bloky hier oboch kategórií mužov aj žien. V úvode sa predstavili muži vo svojom bloku 8 hier, kde sme držali palce nášmu reprezentantovi Šimonovi Jarošovi, ktorý nás nesklamal a dnes sa predviedol skvelým výsledkom, ktorý mu v priebežnom poradí zabezpečuje účasť vo finálovom kroku najlepších 16-tich mužov. Šimon dosiahol súčet 1663 bodov čo je priemer 207,9 boda čo je v priebežnom poradí 16. miesto. Šimon začal úvodnou hrou „ iba“ 181 bodov, ale následné hry už boli všetky nad 200 bodovú hranicu a to je skvelé konštatovanie výkonu nášho mladého reprezentanta. Výkony mužov sú veľmi vyrovnané a udržať si postupovú priečku bude tak ako každoročne neľahká úloha, ale veríme, že sa to Šimonovi Jarošovi podarí a budeme sa spolu s ním tešiť na postup medzi najlepších 16 hráčov Európy.

Po obede nasledovala súťaž žien a v nej sa predstavila aj naša Majsterka Jaroslava Čangelová. Pre Jarku to bolo prvé vystúpenie na medzinárodnom podujatí a tak sme Jarke držali taktiež palce, aby vo svojom úvodnom vystúpení prekonala hlavne nervozitu a trému. Úvodná Jarkina hra bola najslabšia rovnako ako aj u Šimona, ale všetky ostatné hry už boli oveľa lepšie a nebiť úvodnej hry tak aj priebežné 30. miesto v celkovom poradí by bolo určite lepšie. Jarka Čangelová dosiahla súčet 1341 bodov s priemerom 167,6 bodov čo je priebežné 30. miesto v tabuľke žien. Zajtra sú na programe súťaže dvojíc mix kde budeme našim reprezentantom držať palce.

23. 10. 2023 – Dnešný deň na ECC 2023 v Berlíne bol v znamení oficiálnych tréningov, slávnostného otváracieho ceremoniálu a taktiež predstavenia mazacieho modelu podujatia. Mazacím modelom ECC 2023 bude 43 stopové mazanie s 27,62 ml oleja. Veríme, že mazací model bude vyhovovať obom našim reprezentantom už v zajtrajších úvodných hrách podujatia. Zajtra na Slovensku držíme palce Jaroslave Čangelovej a Šimonovi Jarošovi nech Vám to obom padááá!!!

Európsky šampionát Majstrov Európskych krajín v bowlingu pod názvom European Championship of Champions (ECC) 2023 sa tento rok koná v Nemecku. ECC 2023 bude hostiť mesto Berlín a konkrétne bowlingové centrum Bowlplay Berlín, ktoré disponuje 24 dráhami značky BRUNSWICK a zaujímavosťou je, že použité budú plastové kuželky značky TWISTER, ktoré sme skúšali aj vo viacerých centrách na Slovensku. Na šampionáte ECC 2023 nebudú chýbať ani naši Majstri Jaroslava Čangelová a Šimon Jaroš. Naša výprava dnes šťastne dorazila do Berlína a už zajtra na našich reprezentantov čaká oficiálny tréning od 13.00 hod a po skončení tréningov bude nasledovať otvárací ceremoniál ECC 2023. Zajtra ráno na porade vedúcich výprav bude zverejnený aj mazací model podujatia podľa indícií sa bude pohybovať v rozmedzí 43 stôp + – 1 stopa. Výber mazania má na starosti technický delegát EBF Chris Hillmann a zajtra sa dozvieme aký mazací model bude aplikovaný počas celého podujatia. V utorok sa naši reprezentanti predstavia v úvodnom bloku svojich 8 hier a to o 9.00 hod nastúpi v kategórii mužov náš Majster Šimon Jaroš a o 14.00 hod nastúpi naša Majsterka Jaroslava Čangelová v kategórii žien. V kategórii mužov sa predstaví celkovo 36 mužov a v kategórii žien sa predstaví celkovo 35 žien. V stredu je na programe súťaž zmiešaných dvojíc muž a žena, kde sa dvojici spočíta súčet nahraných bodov z úvodného bloku hier mužov a žien hraného v utorok. Najlepších 16 dvojíc sa predstaví v skupine B a hneď večer spoznáme aj víťazov v kategórii mix dvojíc. Prajeme našim reprezentantom veľa Strike hodov a hlavne pohodu na šampionáte ECC 2023.

stránka ECC 2023

výsledky ECC 2023