25. 10. 2019 – Na podujatí ECC 2019 boli na programe finálové súboje mužov a žien v ktorých sme mali zastúpenie zásluhou skvelých výkonov Kristíny Šramkovej v úvodných blokoch, ktorými si zabezpečila účasť v najlepšej 16 ke žien na podujatí ECC 2019 v Ankare. Kristína podávala vo finále bojovné výkony a snažila sa vždy dobehnúť stratu na postupové miesta, ale nie vždy mala potrebný kúsok šťastia, ktorý je v bowlingu veľmi dôležitý. V záverečnej hre sa Kristína rozlúčila 5 Strike hodmi a celkovým súčtom 4716 bodov obsadila konečné 14. miesto v celkovom poradí ECC 2019. Kristíne patrí veľká gratulácia a poĎakovanie za úspešnú reprezentáciu SR a skvelú prezentáciu Slovenského bowlingu v zahraničí. Bola to aj ukážka ako sa dá robiť bowling na Európskej úrovni v skromných podmienkach v porovnaqní s bowlingovými krajinami Európy. Obom našim reprezentantom Michalovi aj Kristíne patrí naše poĎakovanie a nesmieme zabudnúť ani na pomoc pri skvelých výkonoch od rperezentačného trénera Costasa Mitsingasa, ktorý prežíval všetky hry na dráhach s našimi reprezentantami. Podľa Costasovich slov “ podali obaja maximum a pri troche šťastia, ktorého sme mali málo sme mohli dokázať viac. Cieľavedomou prácou a ďalším tréningom a účasťou na tréningových kempoch môžme spolu dokázať úspech aj na Majstrovstvách sveta 2020 v Las Vegas na ktoré chcem ísť s reprezentáciou SR a dosiahnuť úspech aj s tak malou krajinou v skromných podmienkach, ale s ľudmi s veľkým srdcom „. Toto boli slová Costasa Mitsingasa po skončení finálových hier Kristíny Šramkovej. Do Ankary prajem pohodový pobyt a šťastný návrat domov.

Vladimír Merkovský prezident SBwZ

 

24. 10. 2019 – Dnes sme na šampionáte ECC 2019 v Ankare spoznali 16 postupujúcich mužov a 16 postupujúcich žien do ďalších bojov. Ako prvý sa predstavili muži, kde náš Michal Jakobei po úvodnom bloku 8 hier bol na postupujúcom 16. mieste. Súboje o postupujúcu 16 ku boli napínavé až do posledného framu poslednej 16 hry, kde Michal zahral svoju najlepšiu hru na šampionáte 238 bodov a čakal na posledný frame svojho spoluhráča na dráhe holanďana Van Weerena s ktorým napokon bojoval o postup do najlepšej 16 ky. Záverečnú hru zahral Van Weeren síce iba 179 bodov, ale v celkovom súčte mu to napokon stačilo na posledné 16. postupové miesto v kategórii mužov. Michal Jakobei súčtom 3255 bodov a s celkovým priemerom 203,4 boda obsadil 17. miesto iba o 5 bodov za spomínaným holandským reprezentantom. Michalovi Jakobeiovi patrí naše veľké poďakovanie za skvelú reprezentáciu SR na podujatí ECC 2019 v Ankare. Michal ukázal, že pri troche šťastia sa vie pobyť o popredné miesta s tými najlepšími hráčmi Európy v bowlingu. Michal výkonmi nadviazal na svoj najväčší úspech na medzinárodných podujatiach ešte v kategórii juniorov, kde na podujatí EYC vo Viedni v roku 2013 vo dvojiciach spolu s Fabiom Merkovským obsadili 10. miesto. Spokojnosť s výkonmi Michala Jakobeia vyjadril aj reprezentačný tréner Costas Mitsingas. Popoludní mali na programe svoj blok 8 hier aj ženy a tam sme všetci verili a držali palce našej Majsterke SR Kristíne Šramkovej. Kika začala svoj blok hier výkonom 169 bodov ale to ju naštartovalo k sérii troch pekných hier 206, 223 a najmä 4. hra výkonom 244 bodov bola fakt úžastná a súčet 16 hier za dva hracie dni 3169 bodov čo je priemer 198,1 boda znamenal postup Kristíny Šramkovej medzi najlepších 16 hráčok Európy z celkového 12. miesta v tabuľke. Do ďalších bojov sa prebojovala aj nám známa reprezentantka ČR Kateřina Hejdučková, ktorá postúpila z 14. miesta. Kristína sa predstaví v zajtrajších súbojov najlepších 16 hráčok, kde si prenáša celkový súčet nahratých bodov doteraz a opäť odohrá 8 hier a súčet všetkých hier nám určí 8 najlepších do ďalších bojov. Kika začína zajtra 25. 10. 2019 o 8.00 hod nášho času na dráhe číslo 12. Držíme palce a prajeme pohodové hry a veríme v postup do najlepšej osmičky ECC 2019 v Ankare. Kika nech Ti to padááá!!!!

 

23. 10. 2019 – Na ECC 2019 dnes začali prvé súťažné hry v úvodnom bloku. Ako prvé sa predstavili ženy, ktoré odohrali 8 hier v úvodnom bloku. Všetci sme netrpezlivo čakali na výkony našej Majsterky SR Kristíny Šramkovej, ktorá začala svoje súťaženie na ECC 2019 na dráhe číslo 12 po boku rumunskej reprezentantky. Kristína začala skvele úvodna hra na šampionáte EECC 2019 je asi najdôležitejšia k získaniu sebadôvery a pokoja v ďalších hrách a tú úvodnú zvládla Kristína s prehľadom keď zaznamenala 229 bodov a naštartovala sa tak k skvelému výkonu v dnešnom bloku 8 hier. Najnižšiu hru zahrala 166 bodov ale najvyšiu hru parádnych 269 bodov čo znamenalo súčet 1676 bodov a priemer 209,5 boda na 8 hier. Za tento skveloý výkon Kristíne patrí priebežné 6. miesto keď na priebežne prvú škótku Taniu Yusaf stráca dosiahnuteľných 56 bodov. Kika zajtra 24. 10. 2019 odohrá opäť blok 8 hier tentoraz po obede o 13:45 hod kedy jej budeme držať palce aby sa jej podarilo udržať postupové priečky do ďalších bojov. Dnes po obede o 13:45 hod mali na programe svoje úvodné hry aj muži, kde sme sledovali výkony nášho Michala Jakobei, ktorému po celých 8 hier sekundoval minuloročný víťaz Bodo Konieczny z Nemecka. Michal začal perfektnou úvodnou hrou presne ako tomu bolo aj u Kristíny, ale Michalovi sa úvodná hra vydarila s konečným súčtom 234 bodov. Počas celého bloku 8 hier Michal Jakobei podával vyrovnané výkony a nebiť chvíľkového zaváhanie v posledných dvoch hrách jeho celkový súčet 1642 bodov čo je priemer 205,20 bodov mohol byť o niečo vyšší. Michal napokon zahral svoju dnešnú najvyšiu hru 234 bodov hneď ako prvú na šampionáte. Michalovi po prvom bloku 8 hier patrí s priemerom 205,20 bodov priebežné postupové 16. miesto. Zajtra budeme Michalovi držať palce aby sa mu podarilo vylepšiť si postavenie v tabuľke pred postupujúcimi TOP 16 timi hráčmi. TOP 16 hráčov v kategórii muži a ženy odohrajú opäť 8 hier v piatok a veríme, že medzi týmito hráčmi nebudú chýbať ani naši reprezentanti. Držíme Vám palce a tešíme sa na Vaše skvelé výkony!!! Zajtra začínajú o 8:00 hod svoje hry muži a po obede o 13:45 hod sú na programe ženy na ECC 2019 v Ankare.

 

22. 10. 2019 – Dnešný deň na podujatí ECC 2019 patril mítingu vedúcich družstiev na ktorom bol aj predstavený mazací model podujatia, ktorý má dĺžku 40 stôp a výdatnosť 26,05 ml oleja. Ratio 1 : 5,71 predpovedá zaujímavé súboje s vysokými priemerovými číslami. Po oboznámení s mazaním nasledovali už oficiálne tréningy, na ktorých si všetci prítomný hráči mali možnosť vyskúšať podmienky, ktoré ich už čakajú v zajtrajších úvodných rundách. Už zajtra t.j. 23. 10. 2019 od 8:00 hod začínajú úvodne súboje na ECC 2019 ženy. Naša Kristína Šramková začína na dráhe číslo 12 spolu s Rumunskou reprezentantkou Karaman Ibolya. Po  skončení žien budú na rade muži, ktorý začínajú svoje súboje na ECC 2019 o 13:45 hod. MIchal Jakobei začína na dráhe číslo 4 spolu s Bodom Koniecznym z Nemecka. Súboje našich reprezentantov môžte sledovať aj online na on line scoring ECC 2019  Držíme palce našim reprezentantom.

mazací model ECC 2019

V bowlingovom centre Rollhouse Bowling Centre v Turecku sa v meste Ankara rozbehol každoročný šampionát Majstrov v bowlingu European Championships 2019. Tento rok sa Majstri Európskych krajín predstavia v tureckom meste Ankara. Ich stánkom počas nasledujúcich dní sa stane bowlingové centrum Rollhouse Bowling Centre, ktoré disponuje 24 dráhami Brunswick Pro Anvilane s kuželkami Switch. Slovenskú republiku na šampionáte ECC 2019 v Ankare reprezentuje Majsterka SR v kategórii žien Kristína Šramková a Majster SR v kategórii mužov Michal Jakobei. Naši mladí reprezentanti budú podporovaný aj reprezentačným trénerom SR Costasom Mitsingasom, ktorý sa taktiež zúčastní podujatia ECC 2019 v Ankare. Po úspešnom aj keď meškajúcom prílete do dejiska podujatia v Ankare sa naši reprezentanti dnes predstavili na neoficiálnom tréningu, kde si mali možnosť vyskúšať bowlingové centrum a bowlingové dráhy zatiaľ iba s približným mazacím modelom, nakoľko mazací model podujatia ECC 2019 bude predstavený až zajtra na porade vedúcich výprav. Po rannom predstavení mazacieho modelu budú nasledovať oficiálne tréningy najprv žien a potom prídu na rad aj muži. Zajtrajší večer už bude patriť otváraciemu ceremoniálu podujatia ECC 2019. Po dnešnom tréningu sme dostali správu od našich reprezentantov, že všetko je ok aj keď sú zjavne unavený, ale tréning vraj bol ok aj keď na dráhach podľa ich slov bolo nedostatok oleja. Uvidíme zajtra čo vymyslia „súdruhovia“ z firmy Kegel a akým mazacím modelom prekvapia účastníkov ECC 2019 v Ankare. Michalovi a Kristíne držíme palce a tešíme sa na ich úvodné výkony na podujatí ECC 2019. Ako prvá sa v súťaži ECC 2019 predstaví v stredu 23. 10. 2019 Kristína Šramková a po skončení žien sa predstaví aj v kategórii mužov Michal Jakobei. Držíme palce a nech vám to padáá.

Vladimír Merkovský prezident SBwZ

ECC 2019 oficiálna stránka