EYC2024_0

29.- 30. 3. 2024 – Dnešný deň nám ukončil na podujatí EYC 2024 vo fínsku súťaž družstiev. Včera sa odohral prvý blok troch hier a dnes boli na programe záverečné 3 hry v súťaži družstiev. Naším chlapcom sa včera  nedarilo úplne podľa ich predstáv ako tím dosiahli súčet 2292 bodov a po prvom dni obsadili 11. miesto. Dnes sa im podarilo zlepšiť súčet na 2330 bodov a s celkovým súčtom 4622 bodov a priemerom 192,6 bodov obsadili naši chlapci celkové 11. miesto v súťaži družstiev chlapcov. Najlepším výkonom sa prezentoval Dávid Barak s priemerom 229,5 bodov a upevnil si tak skvelé 8. miesto v konečnom súčte All Event s priemerom 221,8 bodov. V zajtrajších súbojoch Masters sa Dávid Barak v úvodnom zápase stretne s tureckým reprezentantom Tuna Boncú, ktorý sa  umiestnil na 9. miesto. Veríme, že zajtra vytvoria naši chalani Dávidovi skvelú atmosféru a budú mu  oporou spolu s reprezentačným trénerom Costasom MItsingasom. Dávid držíme palce a do Helsínk posielame veľa pozitívnej energie a podpory zo Slovenska!!!

Majstrami Európy pre rok 2024 v súťaži družstiev sa stalo družstvo Švédska, ktoré vo finále zdolalo chlapcov z Českej republiky, ktorí si domov odnášajú strieborné medaily za 2. miesto. Na delenom 3. mieste skončili chlapci z Fínska a Dánska. Chlapcom z Českej republiky srdečne blahoželáme. Dávid zajtra hlavne veľa Strike hodov a pohody Ti želáme.

28. 3. 2024 – V piatok sa podujatie EYC 2024 vo Fínsku v kategórii chlapcov zavŕši súťažou družstiev a to prvým blokom 3 hier. Naši chlapci začínajú svoju úvodnú hru na dráhe číslo 16, druhú hru na dráhe číslo 20 a poslednú hru úvodného dňa na dráhe číslo 24. Začiatok hier je o 9.00 hod. V sobotu sa súťaž družstiev uzavrie druhým blokom 3 hier. Našim chlapcov želáme pevné nervy a pevnú ruku pri Strike hodoch!!!

27. 3. 2024 – Na podujatí EYC 2024 dnes bola na programe súťaž dvojíc chlapcov a zajtra súťaž dvojíc dievčat. Našich chlapcov rozdelil do dvojíc reprezentačný tréner Costas Mitsingas a na úvod sa predstavila dvojica Filip Juhás a Lukas Špaček. Obaja naši chlapci predviedli skvelé výkony a na svoju premiéru na podujatí EYC príjemne prekvapili všetkých prítomných aj nás fanúšikov na Slovensku. Obaja chlapci zahrali celkový súčet 2526 bodov a priemer 210,5 bodov. Filip Juhás si do celkové súčtu All Event pripísal priemer 216,8 bodov a Lukas Špaček si do All Event pripísal priemer 204,2 boda. V konečnom poradí súťaže dvojíc chlapcov obsadila naša dvojica Filip Juhás a Lukas Špaček skvelé a príjemne prekvapivé 8. miesto. Po obede nastúpila naša druhá dvojica chlapcov Dávid Barak a Matúš Hrušovský. Po úvodnom skvelom bloku pre našu reprezentáciu sme čakali ako sa popasuje naša druhá dvojica s podmienkami na dráhach. Skvelý výkon predviedol najmä Dávid Barak, ktorý súčtom 1395 bodov a s priemerom 232,5 bodov si pripísal do All Event výborný súčet. Matúš Hrušovský nenadviazal na svoj výkon v kategórii jednotlivcov a súčet 1104 bodov a priemer 184 bodov si prináša aj do kategórii All Event. Naša dvojica Matúš Hrušovský a Dávid Barak s celkovým súčtom 2499 bodov napokon v konečnom poradí obsadilo celkové 14. miesto. Víťazstvo v kategórii dvojíc si odnáša rumunská dvojica Mihai Alin Dragnia a Mate Balazs Beczi pred fínskou dvojicou Jussi Laine a Markus Lahti s finálovým výsledkom 463:433 bodov. Našim chlapcom srdečne blahoželáme za predvedené hry a v záverečnej súťaži družstiev, ktorá je na programe prvými hrami v piatok a pokračujú v sobotu. Taktiež držíme palce našim chlapcom aj v súťaži Masters kde sa prebojujú najlepší 16 ti hráči v celkovom poradí súčtov všetkých hier na EYC 2204. V priebežnom poradí je na peknom 11. mieste Dávid Barak s priemerom 218 bodov a Filip Juhás je taktiež na postupovej 15. tej priečke s priemerom 215,3 bodov. Matúš Hrušovský je v celkovom poradí All Event na 60. mieste s priemerom 189,9 bodov a Lukas Špaček je na priebežnom 63. mieste s priemerom 188,6 bodov. Chlapcom držíme palce v súťaži družstiev.

25. 3. 2024  – Dnešným dňom začali na podujatí EYC 2024 vo Fínsku prvé súťažné vystúpenia v kategórii jednotlivcov chlapcov. V prvom bloku sa predstavili naši reprezentanti Filip Juhás a Lukas Špaček. Úspešnejší v tomto úvodnom bloku 6 hier bol z našich Filip Juhás, ktorý sa prezentoval skvelým výkonom s celkovým súčtom 1283 bodov a to aj s hrou 99 bodov, ktorú Filip zahral ako druhú v poradí a po tejto hre už nasledovali iba skvelé hry 245, 247, 269 a 206 bodov s celkovým priemerom 213,8 bodov a konečným krásnym a určite príjemne prekvapivým 14. miestom. Na úvodné medzinárodné vystúpenie Filipa Juhása na vrcholnom zahraničnom podujatí je to skvelé vystúpenie a nebiť spolu 9 Splitov v druhej hre kvalifikácie určite by Filip bojoval o medaily. Druhým našim reprezentantom v úvodnom bloku hier bol Lukas Špaček, pore ktorého to bola taktiež premiéra na vrcholnom medzinárodnom podujatí juniorov. Lukas nezačal veľmi dobre, ale po prekonaní nervozity Lukas zlepšil svoj výkon s konečným súčtom 1038 bodov a konečným 87. miestom. Po obede bol na programe druhý blok hier zostávajúcich hráčov, kde sa predstavili naši reprezentanti Dávid Barak a Matúš Hrušovský. Práve Matúš Hrušovský nezahral žiadnu nízku hru, ale ani výnimočne vysokú hru a tak s celkovým súčtom 1175 bodov si vybojoval celkové 47. miesto v súťaži jednotlivcov chlapcov. Všetci sme netrpezlivo čakali na výkon nášho skvelého reprezentanta SR Dávida Baraka, ktorý je vo skvelej forme. Dávid Barak nezačal vôbec zle, ale dve „slabšie hry“ v závere odsunuli Dávida Baraka v celkovom súčte s výkonom 1221 bodov na konečné 29. miesto v poradí chlapcov jednotlivcov. Po úvodnej súťažnej disciplíne jednotlivcov je na postupovom mieste do All Event iba Filip Juhás, ale veríme, že v druhom predstavení dvojíc bude našich hráčov v poradí All Event na postupových miestach stále viac. Zajtra majú naši chlapci oddych na načerpanie nových síl a pohody, pred súťažou dvojíc, ktorá je na programe v stredu.  Držíme palce chalani!!!

24. 3. 2024  – Na tohtoročnom European Youth Championships 2024 (EYC 2024) v bowlingu, ktoré sa koná tento týždeň, sa slovenskí hráči predstavia už zajtra v prvej súťaži jednotlivcov. Slovenský Bowlingový Zväz (SBwZ) vyslal štyroch mladých talentovaných hráčov, a to Dávida Baraka, Matúša Hrušovského, Filipa Juhasa a Lukasa Špačeka pod vedením reprezentačného trénera Costasa Mitsingasa. Títo mladí atléti predstavia Slovensko v dvoch zloženiach, pričom každé zloženie bude súťažiť v rôznych časových úsekoch v priebehu dňa.

Prvá skupina, zložená z hráčov Lukasa Špačeka a Filipa Juhasa, budé štartovať na dráhe číslo 11 v prvom bloku hier o 10:00 ráno. Druhá skupina, s hráčmi Matúšom Hrušovským a Davidom Barakom, začne na dráhe číslo 18 v druhom bloku hier o 14:15 poobede. Veríme, že naši hráči budú reprezentovať Slovensko so cťou a budeme ich podporovať počas celej súťaže.

Pre tých, ktorí by chceli sledovať výsledky online, je k dispozícii odkaz na online skóring, ktorý je uvedený na stránke podujatia. Držíme palce našim hráčom a dúfame, že získajú veľa skúseností ako aj úspechy na EYC 2024.

[Online skóring]

celkové výsledky EYC 2024