2_BwL_KE_B_2019_2020_Vitaz

V pondelok 10.8.  v bowlingovom centre Galéria Bowling Košice pokračovala 2. BwL divízia Košice, skupina B svojím 8., zároveň posledným kolom súťažného ročníka 2019/2020.

Prekvapením kola boli veľmi nevyrovnané, často až podpriemerné výkony družstiev, či jednotlivcov. Žeby vplyv dovolenkového obdobia? Možno únava z dlhej sezóny. Napriek tomu najvyrovnanejšie hrali hráči družstva Mixvel, čo opäť vyústilo do ich presvedčivého víťazstva v kole, keď získali 22 bodov. Na druhom mieste opäť skončilo družstvo Parts, tentokrát so ziskom 18 bodov. Na treťom mieste skončili ženy Plus 24 so 14 bodmi, pred štvrtým Billa Bowlers B, ktoré získalo 13 bodov. Tabuľku 8.kola uzatvárajú Košickí Rytieri so ziskom 8 bodov.

Po ôsmom hracom dni si dovtedy prvé dve družstvá udržali postavenie v tabuľke, síce v obrátenom poradí, ale vybojovali si právo účasti v baráži o postup do 1.BwL. O konečnej tabuľke rozhodli posledné hody posledných hráčov oboch družstiev vo priamom vzájomnom súboji. Vtedy počas celého ročníka vedúce družstvo žien Plus24 stratilo náskok a celkovým víťazom je družstvo Parts so 149 bodmi. Druhé miesto tak ostalo pre Plus24 so 146,5 bodmi.  Aj o treťom mieste družstiev rozhodol až posledný vzájomný súboj, kde celú súťaž tretí Billa Bowlers B veľkým rozdielom podľahla Mixvelu. Obe družstvá získali zhodne 124,5 bodov. O treťom mieste Mixvelu nakoniec rozhodol lepší priemer družstva. Celkové poradie súťaže uzatvárajú na 5. mieste so ziskom 55,5 bodov Košickí Rytieri.

V poradí jednotlivcov v 8.hracom dni dosiahol najlepší priemer 168,75 Tibor Bodnár z družstva Parts pred druhým Petrom Ocheľom z Košických Rytierov s priemerom 162,0. Tretí najlepší priemer hracieho dňa, rovnako 162,00 mal Mlynarič Jozef z Mixvelu.

Najvyšší náhod kola, jediný nad 200 dosiahol výkonom 202 zvalených kolkov Peter Ocheľ.

Poradie troch najlepších jednotlivcov celého súťažného ročníka je nasledovné: 1. Kentošová Alena z Plus24 s priemerom 180,08; druhý je Kanas Marek z družstva Parts s priemerom 169,37 a tretí Mlynarič Jozef z Mixvelu s priemerom 168,68.

Ďakujem družstvám za korektné vystupovanie počas celého ročníka. Družstvám, ktoré sa zúčastnia baráže o postup do 1.BwL prajeme veľa dobrých hodov na splnenie vytýčeného cieľa. (RW)