V nedeľu 13.05.2018 sa v herni Bowling pri Trati v Prešove odohralo 7.kolo – 1. SBwZ skupiny Východ 2017/2018.

Najviac sa v tomto kole darilo družstvu Laguna SNV – TEMPO, ktoré nastúpilo v plnom zložení, a hneď sa to prejavilo v počte získaných bodov 24,5 čo im zabezpečilo v tomto hracom dni víťazstvo.

V tesnom závese sa na 2.mieste so ziskom 23 bodov umiestnilo družstvo  Hviezda Žilina. Tretí so ziskom 22 bodov skončili Najslabší, štvrté miesto obsadilo družstvo Laguna SNV – IGLOV so ziskom 19 bodov, piate miesto obsadilo družstvo Flashtrans – Parts so ziskom 15 bodov, šieste miesto obsadilo družstvo Warriors so ziskom 15 bodov, siedme miesto obsadilo družstvo Deaf Bowling KE A so ziskom 12bodov a nakoniec tabuľku siedmeho kola uzatvára so ziskom 9,5 bodu družstvo Rovex 23 Košice.

Najvyšší náhod hracieho dňa dosiahol Peter Hvizdák (Deaf Bowling KE A), ktorý nás do poslednej chvíľky držal v napätí, aký vysoký bude jeho náhod a nakoniec sa mu podarilo zhodiť úctyhodných 299 bodov.

Medzi jednotlivcami skončil najlepšie Peter Hvizdák (Deaf Bowling KE A) s priemerom 202,60 na hru, pred druhým Mikulášom Bikárom s priemerom  201,29 na hru a tretím Jaroslavom Dodokom 200,80 na hru.

V celkovom poradí družstiev si prvé miesto stráži Laguna SNV – TEMPO so 165,5 bodmi. Ostatné družstvá sú pomerne vyrovnané a ich vzájomné rozdiely sú naozaj veľmi tesné. Druhým družstvom v ligovej tabuľke je Hviezda Žilina so 137,5 bodmi pred Najslabšími so 131,5 ligovými bodmi a Flashtrans – Parts s ich 125,5 bodmi. Na piatom mieste je Rovex 23 Košice so 113,50 bodmi pred šiestym Warriors so 109,50 bodmi, na predposlednom siedmom mieste sa umiestnilo družstvo Laguna SNV – IGLOV so 106 bodmi pred posledným ôsmim družstvom Deaf Bowling Košice A, ktorému sa doposiaľ podarilo získať 91 bod.

Ďakujem všetkým zúčastneným družstvám a hráčom za prispenie k pokojnému a športovému priebehu súťaže.

Liga bude pokračovať posledným hracím dňom v nedeľu dňa 20.05.2018!!! (AJ)