Dňa 20.5.2018 sa v herni citybowling Poprad odohralo 8. kolo 1. BwL divízia východ 2017/2018.

Na prvom mieste už s velkým náskokom pred posledným kolom a to 30 bodov bolo družstvo Laguna SNV Tempo. Najviac bodov v poslednom kole získalo družstvo Hviezda Žilina (20 bodov), za nimi Laguna SNV Tempo (18 bodov), tretí Warriors (18 bodov), štvrtí skončili Laguna SNV Iglov (18 bodov), piatí Rovex 23 Košice (18 bodov), šiesty skončili Najslabší (14 bodov), siedmi Flashtrans – Parts (8 bodov) a na ôsmom mieste sa umístnili Laguna SNV Iglov (6 bodov).

Celkovým víťazom sa stalo  družstvo Laguna SNV Tempo so ziskom 185,5 boda. Na 2. mieste skončilo družstvo Hviezda Žilina so ziskom 157,5 boda. Na 3. mieste skončilo družstvo Najslabší so ziskom 145,5 boda a na 4. mieste skončilo družstvo Flashtrans – PARTS so ziskom 133,5 boda. 5. miesto patrí družstvu Rovex 23 Košice so ziskom 131,5 boda, šieste miesto družstvu Warriors so ziskom 127,5 boda, na siedmom mieste sa umiestnili Laguna SNV Iglov so 124 bodmi a ôsmu priečku obsadilo družstvo DEAF Bowling KE A s 94 bodmi.

Najlepším hráčom ligy bol Anton Zoričák (Laguna SNV Tempo) s priemerom 195,38 ktorý odohral 52 hier.

Družstva Laguna SNV Iglov a DEAF Bowling KE A pôjdu do baráže o 1. ligu východ, kde im prajeme veľa šťastia a pevné nervy. (ĽK)