Včerajšok 17.6.2018 patril v Košickom bowlingovom centre Galériabowling dohrávke finálových kôl
2. bowlingovej ligy Košic a to v oboch skupinách.

Prvou skupinou počas tohto hracieho dňa bola skupina B, kde bolo zvrátenie prvenstva tímu Dragons Košice
nemožné, keďže do posledného hracieho dňa vstupovali s 50 bodovým náskokom pred druhým družstvom
BK Košice Blue team. Avšak celkové poradie pre ostatné družstvá bolo otvorené, keďže rozdiely bodov medzi ostatnými troma priečkami boli v jednotkách bodov a teda sa bolo na čo pozerať, ako bude jednotlivé družstvá zabojujú o celkové poradie.

V tomto finálovom kole tím Dragons potvrdil jednoznačne svoje prvenstvo a za tento hrací deň získali 24,5 bodu. Druhým družstvom boli Mixvel so 14 bodmi pred BK Košice – Blue Team a ich 12,5 bodmi, no a ligovú štvorku uzavreli
Flashtrans s 9 bodmi.

Najlepšimí hráčmi kola sa stali tímoví hráči z družstva Dragons, kde TOP hráčom sa opäť stal Ján Demko (Dragons),
vyhral 6 zo 6 vzájomných zápasov a dosiahol aj najvyšší náhod 240 bodov, čím dosiahol priemer 197,67 pred
Jozefom Demkom (Dragons) a jeho 192,67. Trojku top hráčov uzavrel Andrej Hrivňák (Dragons) s jeho priemerom 188,40.

Samotné poradie ligovej tabuľky sa ani týmto hracím dňom nezmenilo a tak si družstvo Dragons Košice svojimi 171,5 bodmi vybojovali miestenku do bažáže o 1. BwL východ pred družstvom Blue team a ich 109,5 bodmi. Družstvo Flashtrans mierne zaostalo,no celkovo dosiahlo 101,5 boda, čo im stačilo na 3. priečku v lige pred štvrtým Mixvelom s celkovým dodovým ziskom 97,5 boda.

V ligovej súťaži o najlepšieho hráča ligy jednoznačne vyhral Ján Demko (Dragons) s celkovým priemerom 192,68 v 44 ligových hrách pričom svojmu tímu vyhral 33 vzájomných mini duelov.

V mene SBwZ všetkým účastníkom 2. BwL Košice B ďakujem za kvalitné výkony, za bezproblémový chod celej ligy a taktiež za odhodlanie
s akým vstupovali do jednotlivých hracích kôl.

Prajem Vám príjemne strávené leto a verím, že s mnohými z Vás sa uvidíme v novej sezóne 2018/2019. (MV)