Na úvod Nového roka 2022 chcem všetkým členom Slovenského bowlingového zväzu ako aj fanúšikom a nadšencom bowlingu na Slovensku popriať hlavne veľa zdravia, pohody a pokojnejší rok ako bol rok 2021. Všetci veríme, že pandémia čoskoro ustúpi a všetci bez obmedzení sa opäť vrátime do bowlingových centier k nášmu obľúbenému športu bowling. Momentálne ešte stále platia opatrenia vydané ÚVZ, ktoré nám nedovoľujú usporadúvať ligové ani majstrovské podujatia v režime OTP. Stále platí režim OP ( očkovaní a prekonaní) a nakoľko stále máme v SBwZ vo všetkých súťažiach viacero nezaočkovaných hráčov nie je možné spustiť súťaže SBwZ z dôvodu regulárnosti súťaží. Do 18. januára by mali platiť aktuálne opatrenia ohľadom organizovania športových podujatí a po tomto dátume by mali byť zverejnené nové opatrenia a predpisy formou vyhlášky, alebo opätovné spustenie Covid športového semaforu 2022 v ktorom by sme sa mali všetci dozvedieť podmienky za akých bude možné  organizovať športové podujatia v najbližšom období. Do tohto dátumu budeme musieť počkať na bližšie informácie, ktoré budú zverejnené príslušným ministerstvom. Na základe aktuánych platných opatrení budú do dátumu 28. januára 2022 odložené všetky podujatia a ligy trojčlenných družstiev organizované SBwZ. O opätovnom spustení bowlingových podujatí SBwZ budeme v predstihu informovať na stránke www.slovakbowling.sk na základe aktuálne platných nariadení.

Pre nepriaznivú pandemickú situáciu v Európe a vo svete sa ETBF rozhodla o preloženie majstrovských podujatí v kalendári ETBF. Preloženie termínu konania sa týka mužského podujatia European Men Championships 2022, ktorý sa mal konať v pôvodnom termíne 19. – 30. januára 2022 vo Fínsku. Nový termín podujatia European Men Championships 2022 je naplánovaný na 1. – 12. júna 2022 opäť vo Fínsku v meste Helsinky.

Ženský šampionát European Women Championships 2022 postihla rovnaká situácia ako šampionát mužov a aj toto ženské podujatie je zrušené a momentálne sa rokuje o novom termíne podujatia a taktiež miesta konania European Women Championships 2022, ktoré sa malo pôvodne konať v termíne 9. – 20. februára 2022 v Dánsku.  Zrušené je taktiež podujatie pre seniorov pod názvom European Senior Championships 2022, ktoré bolo naplánované v Dánsku v termíne 28. 1. – 6. 2. 2022. Verím, že ostatné podujatia naplánované v kalendári ETBF pre rok 2022 ostanú už v platnosti a na naplánovaných podujatiach sa predstavia aj naši reprezentanti.

Na záver chcem iba pripomenúť hráčom a klubom registrovaným v SBwZ na blížiaci sa koniec prestupového termínu pre hráčov SBwZ, ako aj termín hosťovania pre hráčov SBwZ. Termíny pre hosťovania a prestup hráčov sú nemenné a zimný prestupový termín končí dňom 15. januára 2022 rovnako aj 15. januára 2022 končí možnosť podania hosťovania hráča v sezóne 2021/2022. Bližšie informácie a postup pri podávaní hosťovania či prestupe nájdete TU

 

Veľa zdravia a úspešné vykročenie do roka 2022 želá

Vladimír Merkovský – prezident SBwZ