V bowlingovom centre PBC Bratislava sa počas víkendu uskutočnil bowlingový turnaj pri príležitosti 10. výročia otvorenia Petržalka Bowling Centra v Bratislave pod názvom Bratislavský Pohár 2024. Podujatie bolo zároveň aj záverečným Nominačným podujatím Seniorov SBwZ  pre účasť na Majstrovstvách Európy Seniorov 2025 v Nemecku. V piatok a počas celého víkendu predvádzali hráči skvelé výkony o čom svedčí aj fakt, že na postup medzi 16 najlepších bol potrebný priemer takmer 222 bodov!!! Vysokú úroveň podujatia potvrdili aj záverečné finálové súboje, kde v každom finálovom kroku postupoval hráč iba ak nahral viac ako súperi v danom kroku. V prvom finálovom kroku zásluhou 227 bodov si postup vybojoval Šimon Hrušovský, v druhom už Šimon zahral 245 bodov a zaslúžene postúpil medzi 4 najlepších na podujatí Bratislavský Pohár 2024. Nevídané predstavenie sa udialo v predposlednom finálovom kroku podujatia, kde si v zápase proti sebe vybojovali postup bratia Šimon a Matúš Hrušovský a aby to bolo na 100% jasné, že vo finále sa predstaví niekto s menom Hrušovský dvojicu súrodencov v predposlednom finálovom kroku doplnil otec Slavomír Hrušovský. Tento rodinný duel napokon vyhral po skvelom súrodeneckom súboji mladší z dvojice Matúš Hrušovský v pomere 256:248 a nastúpil vo finále proti úradujúcemu Majstrovi SR v bowlingu pre rok 2024 Dávidovi Barakovi. Na 3. mieste skončil Šimon Hrušovský a 4. miesto patrí najlepšiemu seniorovi podujatia Slavomírovi Hrušovskému. Finále len potvrdilo skvelé výkony podujatia a napokon pevnejšie nervy mal Matúš Hrušovský a porazil Dávida Baraka 239:226 bodov a stal sa tak jedným z najmladších víťazov podujatia Bratislavský Pohár 2024 v jeho 18. ročnej histórii a v mladšom veku sa to podarilo práve jeho finálovému súperovi Dávidovi Barakovi. Opäť sme radi, že na stupňoch víťazov máme našich skvelých juniorských reprezentantov SR, čo opäť dokazuje skvelú prácu trénerov na čele s naším reprezentačným trénerom Costasom Mitsingasom a tento turnaj bol zároveň posledným podujatím pred odletom našich juniorov a kadetov na Majstrovstvá sveta kadetov 2024 v Kórei. Držíme palce chlapci!!!

Ďakujeme za skvelé podujatie organizátorom a personálu PBC Bratislava, zároveň chcem poďakovať za možnosť odovzdávať ocenenia najlepším hráčom podujatia Bratislavský Pohár 2024. Všetkým hráčom chcem poďakovať za účasť na všetkých Nominačných podujatiach Seniorov 2024 a za priazeň počas celej sezóny 2023/2024, ktorá je už pred svojím záverom.

Bratislavský Pohár 2024 bol posledným Nominačným podujatím Seniorov pre účasť na ME seniorov 2025 v Nemecku. Po ukončení kvalifikácie sme spoznali 4 ženy a 4 mužov s právom účasti na ME Seniorov 2025 v Nemecku. V záverečnej tabuľke sa započítali 4 najvyššie priemery z podujatí v roku 2024, kde sa hráčom započítaval vždy úvodný štart na každom podujatí v rámci série Nominačných podujatí seniorov 2024. Bolo to veľmi tesné a v tabuľke došlo k viacerým posunom a zmenám. Napokon v Nemecku 2025 nás budú reprezentovať v kategórii mužov : Peter Fekete s priemerom 201 bodov, Miroslav Koník s priemerom 199,25 bodov, Josef Smolinský 198 bodov, Anton Zoričák 195,25 bodov. Náhradníci sú Vladimír Merkovský 194,50 bodov a Stanislav Hajduk 192,75 bodov. Ženskú reprezentáciu tvoria víťazka Monika Židziková s priemerom 175,25 bodov, Gabriela Pituchová s priemerom 172 bodov, Bibiána Klimková 164,25 bodov a Milada Matušíková s priemerom 159 bodov. V ženskej kategórii iba tieto 4 ženy splnili kritérium potrebných 4 štartov na Nominačných podujatiach seniorov 2024 a tak v ženskej kategórii nemáme žiadnu náhradníčku z dôvodu nesplnenia základnej podmienky súťaže. Všetci spomenutí majú hradený štartovný poplatok a reprezentačné polokošele na podujatie Majstrovstvá Európy seniorov 2025 v Nemecku. Držíme palce a veríme, že všetci budú úspešne reprezentovať SR na podujatí v Nemecku.

Vladimír Merkovský prezident SBwZ

Nominacne turnaje seniorov n a ME 2025