V sobotu 16.6.2018 sa v košickej herni Galériabowling uskutočnilo druhé kolo nadstavby Deaf BwL v skupine A o umiestnenie na 1.-6. mieste. Výsledky prvého nadstavbového turnaja naznačovali, že družstvo Deaf Bowling Košice A bude v domácom prostredí jasným favoritom na titul.

Už v prvom stretnutí však zaváhali prehrou 0:5 s NMŠK 1922. Toto využil ŠKN Žilina A na priblíženie sa v tabuľke a nepatrné zdramatizovanie boja o celkové prvenstvo. Ďalšie mierne zaváhanie košické družstvo následným kvalitným výsledkom udržalo vedenie až do konca.

V tento deň sa najviac darilo hráčom z ŠKN Žilina A, ktoré ziskom 20 bodov obsadilo 1. miesto. Druhý bol NMŠK 1922 Bratislava s 18 bodmi, tesne pred Deaf Bowling Košice A so 17 bodmi. S veľkým odstupom  8 bodov bol štvrtý TIM Bowling Košice. Tento odstup znamenal aj ich celkový pád z pôvodného druhého miesta na umiestnenie mimo stupňa víťazov.

V súčte oboch nadstavbových hracích dní sa na 1. mieste a tak víťazom Deaf BwL stalo družstvo Deaf Bowling Košice A so ziskom 37,5 bodov. Druhý bol v konečnom učtovaní ŠKN Žilina A s 33 bodmi tesne pred NMŠK 1922 Bratislava s 31 bodmi. Na ďalších miestach sa umiestnili družstvá v poradí TIM Deaf Košice, ŠKN Hlohovec a šiesty ŠKN Sokol Bratislava.

Poradie jednotlivcov v sobotu na prvých troch miestach ovládli hráči domáceho Deaf Bowling v poradí Hvizdák Peter s priemerom 194,0 kolov, druhý Bočkoráš Martin 181,6 a tretí Mečár Jozef s priemerom 168,0 kolov.

Najvyšší náhod posledného hracieho dňa súťaže dosiahol Bočkoráš, výkonom 235 zvalených kolov. Títo traja hráči obsadili aj v celkovom hodnotení nadstavbovej časti prvé tri miesta v poradí Hvizdák s priemerom 193,5; druhý bol Mečár so 180,3 a tretí Bočkoráš s priemerom 174,0

Všetkým účastníkom chcem poďakovať za vzorné vystupovanie, bezproblémový priebeh súťaže a k dosiahnutým športovým výsledkom. Víťazom blahoželám a všetkým prajem v ďalšej činnosti veľa dobrých výsledkov. (RW)