Včerajší deň na ECC 2017 vo Viedni čakal na hráčov opäť blok 8 hier. Ako prví dnes začali muži a verili sme nášmu Michalovi Jakobeiovi, že po včerajšom priebežnom 11. mieste sa Michalovi podarí udržať postupovú pozíciu do 1. finálového kroku. Michal si počínal až do 6. hry veľmi dobre a postup do finálového kroku mal na dosah. Michalovi však nevyšla posledná hra kvalifikácie a napokon výkon 155 v poslednej hre a súčet 1566 bodov ho odsunul na nepostupovú 18. priečku so stratou iba 22 bodov na postupovú 16. priečku. Michal Jakobei sa 18. miestom postaral o najlepšie umiestnenie nášho reprezentanta na tomto podujatí, za čo mu patrí úprimné poďakovanie za vzornú reprezentáciu Slovenska v bowlingu.

O 13:00 hod nastúpila na svoj záverečný blok kvalifikačných hier aj naša Petra Stanková, ktorá mala podobne ako Michal dobre rozohranú kvalifikáciu so zhodným priebežným 11. miestom po odohratí prvého bloku hier. Petra aj keď dnes zahrala oproti včerajšku o 81 bodov menej aj tento súčet jej zabezpečil postup medzi najlepších 16 hráčok s celkovým súčtom 3117 bodov a s priemerom 194,8 Petre patrí 13. postupová priečka.

Dnes bude musieť Petra dohnať stratu 95 bodov na postupovú 8. priečku do 2. finálového kroku. V bloku zajtrajších 8 hier Petre držíme palce aby sa jej podarilo zopakovať minuloročný úspech a zabojovať o najvyššie priečky na podujatí ECC 2017. Celé Slovensko bude držať Petre palca zajtra od 13:00 hod, aby sa jej podaril vytúžený postup medzi 8 najlepších žien Európy. Nech Ti to Peti padááá !!!!