Úvodným dňom začali súboje na ECC 2017 vo Viedni, kde našu krajinu reprezentujú minulosezónny majstri SR Petra Stanková a Michal Jakobei. Obidvom našim reprezentantom je bowlingové centrum Plus vo Viedni veľmi dobre známe a najmä Michal má na Viedeň dobré spomienky ešte z čias juniorského účinkovania na podujatí EYC, kde v súťaži dvojíc získal s Fabiom Merkovským pekné 9.miesto.

Petra má za sebou skvelé účinkovanie na minuloročnom podujatí ECC na ktorom obsadila 6.miesto čo je historicky najvyšší úspech Slovenska na tomto podujatí. Veríme a držíme palce, aby tieto úspechy našich Majstrov boli ešte vylepšené. Šampionát majstrov sa hrá na 40 stopovom mazaní od firmy Kegel, ktorý budú mazať počas celého šampionátu mazačky Kegel Flex s použitím nového mazacieho oleja od spoločnosti Kegel.

Prvý sa na ECC 2017 predstavil Michal Jakobei v kategórii mužov a nasledoval blok 8 hier, ktoré Michal zvládol veľmi dobre aj keď nie každá hra mu vyšla podľa jeho predstáv, ale záverečný súčet po prvom bloku hier je pre Michala veľmi dobrý a to 1666 bodov čo znamená priemer 208,2 boda a Michalovi patrí  priebežné 11. miesto z 43 štartujúcich mužov a priebežne to znamená aj postup do TOP 16 hráčov v kategórii mužov, ktorí budú v piatok bojovať o celkové umiestnenie na tunaji ECC 2017.

Petru Stankovú poznáme ako veľkú bojovníčku a tak aj napriek zraneniu na tréningu nakoniec nastúpila na svoje hry a urobila dobre, lebo aj napriek bolestiam zahrala taktiež ako Michal veľmi dobré výsledky aj keď aj jej sa nie každá hra vydarila podľa jej predstáv, ale priebežné 11. miesto z 39 štartujúcich žien za zisk 1599 bodov s priemerom 199,9  znamená priebežne postup do TOP 16 hráčok ECC 2017.

Veríme, že obom našim hráčom sa podarí udržať postupové 11. miesto do 1. finálového kroku medzi TOP 16 hráčov, ktorí sa odohrá v piatok. Michal nastúpi o 9:00 hod a Petra sa predstaví o 14:00 hod.

Obom našim hráčom držíme palce a hlavne Petre prajeme odohratie svojich hier už bez bolesti!!! Nech vám to padááá!! (VM)

 

Linky